bugün

eşşek heriflerin başına gelen durumdur. herkes zamanında geliyor sen niye gelmiyorsan gecikirsen böyle eşşek heriflere damgayı çakarlar.
öğrenciliğin tek kötü tarafı varsa o da budur derim bi türlü sindiremiyodum.
19,5 günü doldurup ergenlik hormonlarının gazabına uğrayıp yine de okula gitmemeyi seçtiğim dönemlerdi.
Okul yönetimi okuldan kaçmayı engellemek için, en çok okula gelen öğrencilere hediye verme kampanyası başlamıştı. Çoğu öğrenci bu hediyelere ulaşmak için hasta bile olsa okula geliyordu.

Okul yönetimi derslerim iyi olduğu için beni sınıfta bırakmamak için hasta olsa bile okula gelen arkadaşa benim gelmediğim günleri kitlemislerdi. Benim yüzümden hediyesini alamamıştı.
Gökhan hakkını helal et lan!
ama 55 dakika geç çıksanız kimse size teşekkür etmeyecektir...
iş içinse normal bir dahakine işten çıkartırlar.
çok kötü bir durum. ortaokulda bunun gibi bir şey başıma gelmişti ve üstelik servis geciktiği içindi.
eskiden hayatım böyle geçti ve okuldan atıldım.
özlenen derttir zira bu dertten muzdarip olmayalı 15 sene oldu.
bir defasında benim de başıma şöyle bir şey gelmişti.

lise 2. sınıftaydık, ingilizce dersi ilk dersimiz, dersin hocası genç ve güzel bir kadın. o gün 7-8 dakika geç kaldım derse, kapıyı çalıp sınıfa girdim, hoca kızdı epey ve yarım gün yok yazıldığımı söyledi.

oysa ki ben onu etkilemek için saçlarımı jölelemiş, en güzel parfümlerimi sürüp gelmiştim derse. yani geç kalma sebebim bizzat kendisiydi.

tabi tüm sınıfın önünde "yarım gün yok yazıldın, geç otur yerine" diyerek beni rencide edince ben de "madem yarım gün yok yazıldım, ben de gideyim yarım gün dışarda takılayım, neden derse girip yarım günümü ziyan edeyim ki, see you..." diyerek kapıyı çarpıp çıktım.

yani kimse kusura bakmasın ama, hem yarım gün yok yazılıp, hem derse girecek kadar salak değiliz herhalde.

ama hoca çok güzeldi, bak hala aklımda. baş harfi g...
kalemi alıp silin adınızı çok siklemiyorlar söyleyim. ha benden geç geleni yok yazmam bu arada np.
yoklama fişinin günün sonunda yok edilmesini sağlar.
Bu ülkede çoğu insanın başına en az bir kere gelmiştir. Benim de çok kez başıma gelmiş bir durumdur.
herkes beş dakika geç kalmasın diye verilen göstermelik cezadır.
Bana okul yıllarımı hatırlatır. O zamanlar insanın zoruna gidiyordu, lakin şimdi o kural öyle olmasaydı bizim talebelerımiz dersin yarışına kadar teneffüs yapardı.
öğrencilere yapılan haksızlıktır.

evet, karda kışta amına koyduğum dersini saat 8'de başlatıyorsunuz. ulan 9'da başlatın, 15.00'te çıkacağınıza, 16.00'da çıkın okuldan götlekler.

sabah 8'de derse yetişebilmek için 7'yi 15 geçe, 20 geçe evden çıkmak durumunda kalıyoruz oğlumla.

hülasa bir gün geç kaldık bir 10 dakika kadar, oğlum gitti geç kağıdı almaya, vermemişler. beni aradı "baba geç kağıdı vermediler yarım gün yok yazılacakmışım ben derse giriyorum" diye.

döndüm, okula gittim. derse girdim ve oğlumu aldım dersten.
nasılsa o derste yok gözüküyordu, madem yarım gün yok yazılacak ne diye o siktiğim okulunda yarım gününü geçirsindi ki. o dersin hocası da beni şikayet etmiş müdür yardımcısına, müdür yardımcısı ne yapmak istediğimi sordu, ben de "asıl siz sabahın siktiğim saatinde bize eziyet ederek ne yapıyorsunuz" diye soruyla karşılık verdim. sonra da oğlumu alıp çıktım okuldan. yarım gün beraber gezdik.
ne güzel lisedeyken okuldan kaçtığım günleri yaşadım yeniden...

amk piçleri hem çocuk derse girecek hem de yok yazılacak.

oldu amına koyayım. sikimi yiyin siz götlekler.
Liseli isyanıdır. Zamanında gidin. Evet.
Yine de derse girebilirsin deyip bize lütufta bulunduğunu zanneden hocaya sövmektir.
haksızlıktır, bu soruna çözüm bulmak için idarenin odasına gönderilen nöbetçi öğrencinin getirdiği örnek olsun diye 1 tane geç ve 1 tanede devamsızlık için olan kağıdınızı matbaa yardımıyla zemzem suyu gibi artırabilir ve bütün sene rahat kafa takılabilirsiniz.
0 5 dakikada ne boklar yediğinizi ne öğretmen bilir ne de idare. tabii ki yazacak. yazmazsa bütün sorumluluğu üstlenecek.
daha zamanı ayarlamayı öğrenememiş lise ergeninin en büyük sorunlarından biridir.
lisede iken basima gelen olaydi ilk derse gec kalmistim yarim gun yok yazilmistim bende cantami alip ciktim dershanede 12.00 e kadar test cozmuztum.150 soru fln cozmustum sonra ogleden sonraki derslere girdim.
idareyi dayaktan öldürme sebebidir.