bugün

entry'ler (141)

hamburgerin adı nereden gelmektedir

Almanyanın hamburg kentinden. Bir hikayesi vardı ama aklımda değil şuan, isteyenler bakabilir

gaziantep te uzakdoğulu turistlere tepki

Bunlar sentinel kabilesinden heralde. Kullandıkları dile bak; eyğ, höüyd

cübbeli ahmet hoca

Kadınların çalışması caiz değildir diyip hastalanınca hastanede kadın doktora tedavi olan "hoca" diye gezinen bozuntu.

instagram

zuckerberg in 2013 yilinda 3 milyar dolarlik teklifini red eden snapchat bu yilin ilk yarisi itibari ile 20 milyar dolar etmektedir.

peki ınstagram ve whatsapp gibi dunya devi applicationlari satin alarak gucune guc katan zuckerberg bu teklifin geri cevrilmesinden sonra vazgecmis midir?

tabiki hayir, 2013 yilinda benzer bir app olan poke, ardindan da 2014 yilinda slingshot u piyasa surdu.

iki app de basariz kaldi bu alanda.

bu alan ne? bu alan facebook, instagram gibi platformlarda paylasim yapanlarin yetersiz ilgi gormesi, veya toplum tarafindan asiri yargilanmasindan kaynaklanan bir acigi yakalamak.

snapchat bu insanlara daha ufak kitlelera rahatsizlik etmeden paylasim yapabilecegi, begenme sayisi ile psikolojik yikilim ya da kendigini begenmislik taslayamayacagi bir platform gelistirdi ve oldukcada basarili oldu.

eee gelelim 2016 yilina, zuckerberg artik amiral gemilerini surdu sahaya ve bugun itibari ile snapchatin en cok kullanilan hikaye ( story ) kismini, begenme ozelligi olmadan, milyonlarca kisi tarafindan kullanilan instagram a eklemeyi basardi.

ılk baslarda insanlar biraz yadirgiycak olsada, soyle bir gercek var, snapchatin bir ozelligi kalmadi, insanlar hali hazirdaki takipcilerine, yadirganmadan kisa videolar resimler paylasabilecek, ve snapchat i yavas yavas ortadan kaldircaklar.

azmin ve eldeki imkanlarin gucu bu olsa gerek. simdi 20 milyar dolarlik ederi yavas yavas dusucek snapchatin.

snapchat bu durumdan tabiki haberdardi ve zaten whatsapp tarzi bir yapilanmayada soktu kendini, ancak buyuk balik kucuk baligi yer abi.

kazanan zuckerberg olacak gibi gorunuyor, ınstagram 1 - snapchat 0 , bakalim ilerleyen tarihlerde neler gorecegiz

mustafa kemal atatürk ün boyu

1,74tü. Şu Atatürke her fırsatta bok atmaya çalışanları şutlasalar sözlükten keşke

dinci yobazlardaki atatürk düşmanlığının sebebi

Arap seviciliğinden kaynaklanmaktadır. Halifelerin siklerini bile yalarlar bunlar. Bırakın sevmesinler

rap dinleyenlerin gerizekalı olması

rap dinleyenlerin çoğu açık ve net gerizekalıdır. neymiş rap bir baş kaldırışmış falan filan. amk internette fak yu sistem falan. geçen bi parça dinledim ülkemizi pop mu kurtaracak sanatçılar mı falan diyor rapçi. sen mi kurtacaksın bre amk evladı. tüm paranı stüdyo açmak için verip aptal aptal şarkılar kaydedip 13-17 yaş arası çocuklar tarafından dinlenmek konser denen şeylerde eğlenmek hoşlarına gidiyor. bu malları kendilerine idol alanda maldır. bide bi laf tutmuş kalça beyinden üstün mü öyle bişey amk. tüm rap kliplerinde çıplak karı oynuyor amk. bu nasıl zekadır.

şu an olmak istediğiniz yer

amerika.

zengin olma yolları

yurtdışında çalışarak. hayat türkiyeden ibaret değil açın gözünüzü.

en iyi film müzikleri

godfather ve into the wild.

puro

backwoods favorimdir.

10 yaşına dönülse yapılacaklar

dersleri dinler hocaların sözünden çıkmazdım.

beş dakika geç kalıp yarım gün yok yazılmak

idareyi dayaktan öldürme sebebidir.

müslümanların insanlığa katkıları

göremediğim katkılardır.

1500 tl bütçe ile alınabilecek en iyi telefon

iphone 5s kesinlikle.

yazarların yaptığı en büyük rezillik

derste uyumuştum tenefüse çıktığımda uykulu uykulu tuvalete gittim böbreklerimde ne varsa boşalttım elimi yıkarken baktım içerisi kız dolu siz ne yapıyorsunuz burda amk dedim çığlık atmaya başladılar dışarı çıktım kapının üstüne baktım kız tuvaletine girmişim.

türk olmasan ne olurdun

amerikalı. zaten yarı amerikanım amk.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

into the wild. hayata bakış açımı değiştirdi. ayrıca yaşanmış bir olaydırdır. (bkz: ölmeden önce izlenmesi gereken filmler)

uluderenin yıldönümü

sikimde olmayan yıldönümüdür.

power balance denge bilekliği

bunu yapan adam dünyanın en temiz keriz parası yiyor.