bugün

ev aletlerinin genel adı
buzdolabı, çamaşır makinası v.b
öğrenim kredisinin faiz oranını belirleyen sektör
genellikle rengi beyaz olduğu için bu ismi almış; çamaşır makinesi, buz dolabı, fırın, bulaşık makinesi.
büyük markaların genellikle yanında hediyelerle sattığı ürünlerdir. alınacağı zaman ilerisi düşünülerek iyi bir marka alınmalı çünkü gün gelecek ve servisiydi kılıydı, yünüydü onca şeyle uğraşacaksınızdır. garanti olayı bu hasarı en aza indirger. ayrıca buzdolabı alana elektrikli süpürge hediye, çamaşır makinesi alana fırın 250 ytl türünden kampanyalarla çok daha uygun fiyata çok daha fazla eşya alınabilir.
Ev hayatında beyaz eşyalara neredeyse canlı muamelesi yapılır.
Belki de koltuk, masa gibi eşyalardan farklı olarak, aslında bizim yapmamız gereken işleri üstlendikleri için böyledir.
Ev kadınlarıyla bulaşık makineleri arasında duygusal bir bağ vardır, örneğin. Ben isim takanları bile gördüm.
Yemeği yakan fırınlara her zaman çok kızılır, sanki bu onların su-çuymuş gibi. Bazen fırına karşı bağırış, küfür, kapağını hızla çarparak kapatmak gibi sözlü ve fiziksel tacizlerde de bulunulur!
Bu, bazı beyaz eşyaların, diğer ev möblelerinden farklı olarak, hareket etmesinden, ses çıkarmasından da kaynaklanıyor olabilir.
Elektrik süpürgesi, çamaşır makinesi bu gruptandır mesela.
Özellikle de eski çamaşır makineleri.
Hatırlarsanız tvvist yaparak çalışırlardı!
Hatta evin çocukları bu makinelerin üzerine oturtularak eğlendirilir, böylece bir taşla iki kuş vurulmuş olurdu.
Bu makineler zaman zaman sadece dans etmekle kalmaz, banyoyu da dolaşarak teftiş ederlerdi. E şimdi böyle bir şeye "eşya" diyemeyiz.
Bugüne geldiğimizde, makinelerin de insanlarla aynı değişime uğradıkları görülüyor.
Artık fiziksel güçlerinden çok beyinlerini kullanıyorlar. Programlanan fırınlar, kokulan birbirine karıştırmayan buzdolapları, beyazlarla renklileri ayıran çamaşır makineleri...
Hepsinin içinde birer bilgisayar var; ve bu yapay zekâyla, korkarım bir süre sonra, bize hizmet etmeyi reddederek, kendi hayatlarını kuracaklar.
O zaman, işte o taciz görmüş fırının intikamını korkuyla bekliyorum!*
yeni evli veya yeni evlenecek çiftlerin bazen baş belası haline gelen ihtiyaçları. tabi daha sonra da değiştirme telaşı vardır ki tam olarak telaş mıdır bilinmez.
Bu işte para var midir acep atilsam mi ne ?
atiye nin en sevdiğim şarkılarından biri.
https://www.youtube.com/watch?v=LmmIlY7s2P4
--spoiler--
Beyaz eşya iç satışları ÖTV teşvikinin frenleyici etkisine rağmen 2018'de yüzde 17 daralarak 6.17 milyon adet olurken, Mart sonunda kadar uzatılan ÖTV indiriminin 2019 yılı boyunca devam etmemesi durumunda sektörün yüzde 15 küçülmesi bekleniyor.
sözcü
--spoiler--
Bu devirde beyaz eşya almak ev almak kadar zorlaştı bence. Özellikle yeni evlenecek çiftler için o kadar masrafın arasında beyaz eşya cidden maddi olarak çok yıpratıyor. Yakın zamanda bizde evimizdeki beyaz eşyaları yenilemek durumunda kaldık. Açıkçası ben bankkart sayesinde beyaz eşya alabildim diyebilirim. Bankkart beyaz eşya alımında 500 bankkart lira veriyormuş. Bu devirde anca bu şekilde aldık almak isteyenlere de benden küçük bir tavsiye olsun *
Abim evlilik hazırlıklarına başladı bu aralar hem uygun fiyatlı hem de kaliteli beyaz eşya arayışımız var. Mağazaları dolaştığımızda uygun fiyatlı bir şey bulamayacağımızı anladık ve kampanya kovalamaya karar verdik. Geçenlerde önüme Bankkart'ın beyaz eşya kampanyası çıktı açıkçası özellikle bu dönemde yeni evlenecekler çiftler için çok mantıklı bir kampanya olmuş bence. Ekstra taksit imkanının olması ve alışveriş yaptıkça yüklü miktarda Bankkart Lira hediye edilmesi çok mantıklı geldi. Biz beyaz eşyaları bu kampanyadan yararlanarak aldık eğer beyaz eşya almayı düşünenler varsa mutlaka incelemelerini tavsiye ederim
bu cihazlarda da motor var. bu cihazlari teker teker tespit ederek vergi sistemine dahil edilebilir.

devlet kazansin.
"Irkçılık her yerde" dedirten sınıflama.

görsel
Nişanlandığım için beyaz eşya arayışına çıktık birkaç markadan birkaç şey beğendim ama tekrar gitmeye fırsatım olamayacak sanırım internette de bankkartın samsug shop da yapılan alışverişler için +3 taksit fırsatını gördüm zaten beğeniyorum ürünleri bu kampanya iyi denk geldi.
güncel Önemli Başlıklar