bir berkin annesinin oğluna seslenişidir.
tamam annecim.
görsel
Ekmek almaya giderken iki dakka halay çekeyim eyp leride alayım üç beş polis şehit edeyim gelirim anne de demistir pezevenk...
O çocuğun aklı yerinde bile değildir o yaşta. Onu fitleyip oralara gönderen anneye anne demem ben. O gezi olaylarının ortasında kaldığımda kazık kadar kızdım annem geldi aldı beni. Şimdi ben anne oldum çocuğum öyle bir yere gitse aklımı kaçırırım. Çocuğun sol'dan, komünizden daha değerli değilse böyle oluyor demek ki...
abdullah öcalandan farkı olmayam çocuk katilleri.
ölmüş bir çocukla dalga geçecek kadar düştünüz mü ?
(bkz: let the linç begin)

vurun abalıya.

barbarlık bu.
çocuk dediğiniz bir terörist hatırlatayım.
bu ''terörist'' kaç polis, halktan insan öldürmüş?

nereden nereye uyuşturucu kaçırmış?

hangi bombalı eyleme katılmış?

velev ki bunların hepsini yapsın. öldürsün, yaksın yıksın.

anayasanda ölüm kalkalı onlarca yıl olmuş. velevki eski anayasaya geri dönelim? 18 yaşından küçük kişiler için gene böyle bir ceza yok.

hadi 17 yaşında olsa yaşını büyütüp öldürürdünüz erdal eren gibi diyeceğim ama o da değil.

en nihayetinde bir çocuktur. çocuk. ve ölü bir çocuk. dalga geçip, hakaret edip, laf ettiğiniz.

ırkçı olucam diye insan olmayı unutuyorsunuz.
bu çocuğa kustuğunuz nefretin yarısını imralıdakine kussaydınız asmışlardı adamı.
(bkz: kalktı)
bu ülkenin tek gerçeği var :

akabe hırsızdır, çalar.
artan bozukları da polislere at diye de eklenmelidir.
Ve ekmek almaya giden her şeyden bihaber çocuğun başına polisin gaz tabancasından atılan kapsül gelir. Amacı sadece ekmek almak olan olaylarla uzaktan yakından alakası olmayan ve tek suçu o saatte orada olmak olan berkin bi süre yoğun bakımda kaldıktan sonra hayata gözlerini yumar.
geçerken polislere de molotof at oğlum unutma.
görsel
Aldı annesi biraz sert ama...
Haysiyetsizlik için önce vicdan sınavından kalmak lâzım. Bazı insanlar yüzünden aklımdan utanıyorum.
Berkin'in ismi tarih kitaplarına yazılacakken sizin iğrenç kişiliğinizi kimse bilmeyecek. masum bir çocuğu bile para (sözde siyasi davaları) için taşlarsınız siz. Lanet iğrenç yaratıklar.
hahhahahaa birileri masum mu dedi!?

oğlunu o kaosta ekmek almaya gönderen sözde annenin sözde çocuğuna kurduğu sözde cümle.
alacaktım anne ama bir ekmeği bile bize çok gördüler.
mahalleden abileri vardır onların peşine takılmış gelmiştir polisle taş atmacılık oynamak o yaşlar da havalıdır.
yazık günah çocukluğuna kurban gitti ne polisin nede berkinin suçu vardı.
tek suçu cesur olmaktı, ölmeyi hakedip etmemesini uzun uzun tartışın aradan 4 yıl geçti.

teröristin amına koyalım eyvallah lakin terör özentiliği diye bir bok var eğer güneydoğuda 6-7 yaşındaki çocuk elinde defter kalem değilde oyuncak keleş varsa işte orda devlet olmak lazım sahip çıkmak lazım şimdi soruyorum kim kürtlere siktirin gidin bu ülkeden diyebilir ya dersin gücün yeter 72 gün içinde temizlersin ama el insaf güneydoğu anadolu bölgesinde o insanlar yaşıyorlar toprak olarak benimsemişler Türkiye cumhuriyeti kurallarına göre yaşamaları garanti altında ülkemizi seviyorlar eminim ki her kürt gabar dağının dibinde ölmek ister.
ama tekrar söylüyorum bu iş çocukluktan başlıyor, çocuk köyde bakıyor PKK lı ağabeyi krallar gibi elinde silah astığı astık kestiği kestik ben Abim gibi olacam diyor.
eğer bu devlet sosyal bir devlet olsa o çocuk devletin ilke ve inkılaplarına sımsıkı sarılıp abisini gördüğü yerde jandarma ya ihbar eder.
öğretmenler doğudaki çocukları siklemiyor atandım, neresi mardin köy okulu gitmiyor yada gidince çocukları köpekliyor.
uzar bu entry de, gerek yok birşeyi değiştirmeyecek.
çocuk edebiyatı yapmayın burda. 15 yaşında bir insanın akli melekeleri yaptığı şeyin terör olduğunu bilecek kadar yerindedir ki zaten o çocuk da biliyordu. devletin güvenlik güçlerine saldıran kişi karşılığında başına gelebileceklere hazır olmalıdır.
Berkin ekmek almaya gittiği zaman evde yiyecek bir şey yokmuş. Berkin de sapanıyla hem kuş avlar , hem de ekmek alırım düşüncesiyle yola çıkmış. Berkin kuş avlamayı ve avladığı kuşların etini yemeyi çok seviyormuş. şehir merkezinde sapan taşı olmadığı için berkin de bilye ile atış yapıyormuş. O gün dükkan da cam bilye kalmadığı için berkin de demir bilye almış. Ayrıca kuşların kendisini görmemesi için ,yüzünü pkk lıların attığı paçavra ile kamfule etmiş ve vurduğu her kuşun arkasından kaçan diğer kuşlara zafer işareti yapıyormuş. Kameralardaki görüntülerin aslı böyledir!
Şerefsizsiniz. Net söylüyorum. Her bokun dalgasını geçin, aynen çok ama çok komiksiniz en büyük troller sizsiniz eğlenin kendi içinizde beyinsizler.
O gün öyle bir durumda kim ekmeği düşünür ki saçma .
Dışarıda kıyamet kopacak eylemler polisler olacak aileniz size ekmek al diyecek?!?!?!?