bugün

Bazı güç odaklarının öldürdüğü ve bu şekilde ölümü haketmeyen çocuk.
Ölümüyle ilgili çok dedikodu var. Seçime birkaç gün kala cumhurbaşkanının başka bir hastaneye kaldıralım talimatı üzerine doktorları tarafından fişi çekilmiş olduğu söyleniyor. Bakalım bu olayın ayrıntısından neler çıkacak.

http://twitter.com/GizliA...43601142690226177/photo/1
bir takım riyakar kişilerin politik hedefleri için kullanmaktan çekinmediği masum çocuk. samimiyetsizliklerini ceylan önkol için hiçbir şey yapmamış olmalarından anlayabilirsiniz. keza bu kişilerin çoğu, şayet berkin aç kalsaydı bir dilim ekmek dahi vermezlerdi.
vicdan sahipleriyle orospu çocuklarını birbirinden ayırmamızda turnusol görevi görmüş kardeşimiz, yüreğimizin sızısı.
15 yaşında , polis fişeği ile hayatını kaybeden gencecik bir evladımız . Ruhu şad , mekanı cennet olsun . Ama halen daha bir ölüyü maşa gibi kullanıp , siyaset yapanlar bir o kadar şerefsizsiniz . Sadece , belki bir kaç bin kişi 269 gün onu takip etti , ailesine destek çıktı . Peki diğerleri ? 269 gün ne yaptınız ? Aşk sözleri ? içki partileri ? Yoksa ona buna sallayıp küfür mü ettiniz ? Çoğunuzun ondan haberi bile yoktu . Ama öldüğünü öğrendiğiniz gün , utanmadan , arlanmadan , küçücük bir bedeni siyasete daha mal ettiniz . Değer miydi bunca acıya ? değer miydi bir ekmeğe ? değer miydi amına kodumun bir gaz fişeğine ? değer miydi lan ? he ? Değer miydi götü boklu siyasetinize mal etmeye ? He ? değer miydi
, gencecik bir bedene , bir geleceğe , bir umuda ? Lanet olsun siyasetinize , lanet olsun zihniyetinize . bazıları reklam amaçlı 3-5 dakika bu gencin ölümünü kullanacak ve bir yerlere yüklenecek . Sonra ne ? unutacaklar , her zaman ki gibi . Çünkü ölen unutulur . O çocuğa hep ağlayacak olan ailesidir . Siz değil ! Ne zaman başka biri ölür , o zaman da Berkin'i unutur , ölen kişiyi kullanırsınız . Bu kadar adi ve şerefsiz bir siyasete sahibiz . Ne sağ , ne sol , ne de bir şey . Batsın siyasetiniz , batsın her şeyiniz . Yaşamak için geldik biz bu Dünya'ya , gaz bombası veya saçma sapan karşı ideolojileri karşı çıkmak için değil . Bu yüzden hiç bir siyasi partiyi desteklemem . Hepiniz samimiyetsizsiniz .
+oglum git ekmek al
-tamam anne gidiyorum
+sapanını ve maskeni unutma sakın
gibi bir diyolog getiren kişi.
allah rahmet eylesin de, sanki memlekette tek öldürülen ya da ölen kişiymiş gibi, bütün ahalinin toplaşmasını şaşkınlıkla izlediğim eylemlere konu olmuş kişi.
hükümet karşıtlığı deseler bunlar uzaya bile çıkarlar.
güya çocuğun ölümü için protesto eylemi düzenleyen birisi bir taşıta kocaman bir taş atmış ve yine hiç alakası olmayan bir adamın kafasını gözünü kanatmış.. sadece bir örnek. protesto edeceksin orda başkalarının ölümüne sebebiyet vereceksin.
hükümet karşıtlığı dedin mi her bişeyi yapar bunlar.
orda belki çocuğa kan lazım kan verin deseler hepsi kaybolurdu ordan.
saçma sapan işler yapıyosunuz.
kardeşimiz.
çıkılmadık sokak, edilmedik küfür bırakmamıştır.
mekanı cennet olsun.
çocukluğumuz gitti be Berkin... sana da çocuk diyorlar, oğluna yat alan adamın oğluna da çocuk diyorlar. Sen bu acımasız dünyada kimsenin olmadığı kadar adam oldun çocuk yaşında. Üzülüyorum, kahroluyorum ve lanet ediyorum bu yaşananlara. Ne geri getirir seni ve senin gibi adam gibi çocukları? Üzgünüm ve iliklerime kadar özür diliyorum ruhundan ve yaşayamadığın müthiş çocukluğuna, özür diliyorum tüm kalleş kardeşler adına. Ailenin yanaklarını ıslatan her gözyaşı damlası kadar özür diliyorum. Sana çocukluğunu doya doya yaşatamayan insafsızlar adına özür diliyorum. Ruhun şad olsun aslanım. Artık sen ölümsüzsün!
(bkz: çocuk)
rahat uyu güzel çocuk, hiç unutmayacak seni bu kalpler...
molotofla belediye otobüsündeki yakılan kızın ölümüne üzülmeyenlerin, üzüldüğüdür. yazık lan kıyamam size mağdurlar!
bu ülkede gerçek mazlum görülmez, kendi halinde olan insan görülmez. suç işlersin kader mahkumu olursun, bölücü terör örgütü lideri olursun sana ada tahsis ederler, kck lıların salınması için gösterilere katılan çocuk olursun senin adına üzülürler. ne mal ülke mk.
(bkz: berkin elvan nasıl öldürüldü)
solcuların 3 ay sonra unutacağı kişidir. mekanı cennet olsun.
cenaze kalabalığında paso türk komünist partisi bayrakları vardır. ölüye bile saygısı olmayan rant düşkünü ibneler sizi.
hakkında iğrenç iftiralar atılan rahmetli çocuktur. bu iftiraların hepsinin teker teker cevabı mevcuttur.

http://defneormani.blogsp...ince-ahlakszlk-baska.html
"ekmek almaya gitmemiş o halde ölsün!" denilen canımız,kardeşimiz, evladımız olan bir çocuk.
ne yazık ki çocuk yaşta ölerek türkiye gündemini değiştirmiş olan çocuk.

öncelikle ırkı, dini, dili ne olursa olsun çocukların öldürülmesine karşıyım. Bununla birlikte daha 14 yaşında kıçını bile yıkayamayan bir çocuğun dhkp-c adlı terör örgütüne militanlık yapmasını, polisle çatışılan tehlikeli eylemlere katılması son derece yanlış buluyorum.

şimdi bizim sözde demokrasi havarisi sosyalitlerimiz ve hümanist godoşlarımız " lan o daha çocuk vicdansız, bööğğğ." diyecekler. Bre dümbüğün denyosu, 14 yaşındaki çocuk silahlı çatışmalara, bombalamalara giren sosyalist terör örgütü dhkp-c'ye militanlık yaparken; pek çok cinayet işlemiş bir örgüt tarafından kullanılırken neredeydin ?

önce fotoğraflara bakalım :

http://galeri.uludagsozluk.com/g/berkin-elvan/

berkin burada ve hiç de 14-15 yaşındaymış gibi davranmıyor.

http://galeri.uludagsozlu...om/r/berkin-elvan-599709/

yine burada hiç de yaşının gerektirdiği gibi yumuş tutup ekmek almaya giden aile çocuğu görünümü vermiyor.

şimdi şu izletiye bakalım :

http://www.youtube.com/watch?v=qFYRuvyXUuU

burada da hiiçç oyun oynaması gereken bir okul çocuğu edası yok.

sorun şudur ki; oyun çağındaki bir çocuk bir terör örgütünün ağına düşüyor; babası olacak adi herif "oğlum benimle aynı ideolojiyi paylaşıyor." diyerek onu eylemlere gönderiyor ve yalnızca çocukların değil; daha büyüklerin; hatta polislerin bile öldüğü eylemlerde yaralanıp ölüyor. önce biz bu ikiyüzlülüğü bırakacağız.sonra su testisinin su yolunda kırılacağını unutmayacağız ve bir örgütün oyuncağı olmuş bir tek kaşlı çocuk (????) için soygun ve ihanet gündemini değiştirmeyeceğiz.

not: akapeden günahı kadar hoşlanmayan bir türkçüyüm.
siyasi rant olarak kullanılan bir kardeşimizdir.

mağdur edebiyatının yine her zamanki gibi kullanıldığı bir ülkemde sıradanlaştırılmış ölüm.

şehit değildir, ama çocuğun ölmesi de gerekmezdi.

ekmek vs vs alma acıtasyonlarındansa iki fatiha okuyun faydanız olur...
"öldürülen filistinli çocukların ellerinde sapan vardı."

hükümet yanlısı israil medya kuruluşlarının haberlerinde olurdu.

serbest çağrışım yaptı.
Dünyaya gözlerini yumup sonsuzluğa adım atan kardesim unutulmayacaksin.
ali ismail korkmaz gibi demegoji malzemesi yapılan çocuk..

erdal eren, berkin elvan..

ölen öldüğüyle kalıyor..

acıları yarıştırmaca..
Biz ağaçları kesmeyin dedik
Onlar gencecik bir fidana kıydılar.
6 km uzağa ekmek almaya gönderen bi annesi vardır.
dünya da devlet eliyle öldürülen milyonlarca insandan birisi. yazık oldu çok.
Şimdi bu berkin elvan ekmek almaya giderken öldü değil mi? bizim şehitlerimizde dağa çiçek toplamaya çıkarken öldü o halde...

ya siz neyin derdindesiniz bu çocuk pkk sempatizanı olarak yetiştirilmiştir.. neyine üzeleyim üzüleceksem askerime şehidime üzülürüm. sağda solda zafer işareti yapan pkk'ya siz üzülün... bırakın bu işleri..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar