bugün

bir video izledim işte berkin elvanın gerçek yüzü diye. neymiş kck tutukluları için halay çekmiş. lan bu çocuk çocuk yaş 14 lan. olum çocuk daha liseye gitmemiş lan. her tarafı siyaset olsa nolur çocuk bak yine diyorum çocuk üstüne basarak diyorum çocuk. ben onun yaşında siyasi bişe desem ailem beni siklemezdi burda millet gerçek yüzü bölücü ilan etmişler çocuğu. ondan daha büyük kuzenlerim benle siyaset yamaya kalkınca olum daha göreceğiniz çok şey var diyorum.
edit: birde hatırlarsınız pkk eylemleri olduğunda önde çocukları sürerlerdi polis elinde topla geldimi bu çocuklar polise taş atmayı bırakırlardı. işte bunların siyaseti bu kadar oluyo br topa herşeyi bırakıyo bu çocuklar.
komaya girdiğinde 14 yaşındaydı.
14 yaşında ne kadar bölücü,ne kadar terörist olabilirsin ki?
bu iğrenç ülkenin yuttuğu milyonlarca çocuktan,gençten bir tanesidir.
allah rahmet eylesin.
Mekani cennet olsun..
Ölmek bile zor la bu ülkede... Ölmezsin seni bin tane kalıba sokarlar, ölürsün ardından bin tane laf sokarlar, velhasıl her türlü zarardasındır...

çektiği halay yüzünden onu terörist ilan edenlerle ölümü hak etmiştir diyenler s.ktirsin gitsin bi zahmet, senin çocuğunun 14 yaşında polis tarafından gaz fişeğiyle öldürülmesi mi ağırına gider yoksa arkasından "aha bak zaten teröristmiş, çektiği halaya bak amk" demeleri mi? he kanka?

öldü la öldü! berkin öldü! hala idrak edemeyen var mı aranızda?
bir çocuğun hangi durum içerisinde olursa olsun ölmesi gerçekten çok ama çok üzücü. allah kimseye evlat acısı vermesin. rahmet diliyorum.

gezi parkı eylemleri sırasında, çadırlarında sinsice gaza maruz bırakılan o güzel insanlar için ben de sokaklara indim. tepkimi gösterdim. gözyaşı döktüm. orantısız güç kullanımına karşı ben de sokaklarda yürüdüm. kimseye hakaret etmedim, polise taş atmadım, maskemi takıp yürüdüm.

ancak:

bu tepkimi gündüz, yalnızca yaşadığım şehrin (izmir) cumhuriyet meydanında gösterdim. sokaklarda ateş yakmadım. tomalara orta parmak göstermedim. sonra baktım ki işin rengi değişmeye başladı. birlikte aynı amaç uğruna yürüyüş yaptığımı zannettiğim o insan topluluğunun arasında leş sürüleri vardı. kıbrıs şehitleri caddesindeki, alsancaktaki onlarca mekanın, bankanın, dükkanın camlarını indirdiler, heryeri sprey boyalarla küfür dolu kelimelerle doldurdular. ama ben bu değilim?! ama bu insanlarla yürüyorum!? neden? çünkü benim gösterdiğim tepki, bazı şeytanların işine geliyor... haaa dedim, öyle mi?

şimdi:

ona gaz fişeği sallayan polis kadar, polise o emri veren kadar, onu daha 14 yaşında bir ideolojik fikre yöneltenler de hatalıdır. çünkü hepimiz biliyoruz ki ekmek almaya gitmiyordu berkin. yani bunun çok klişe bir gazete manşeti olduğu görmeniz şart öncelikle. ekmek almaya gidiyorsa da, 14 yaşındaki bir çocuğu gaz bulutunun arasına yollamamalısın bir anne olarak. bunu söylüyorum diye de bu çocuğun ölümüne ne kadar üzüldüğüm gerçeğini de sen reddetmemelisin. yanlış mıyım?

dün sokaklarda yürüyen ben’i kullananlar, yarın da bu çocuğun cenazesini kullanacak sokaklarda. bunları şunun için yazıyorum, ne yaptığımızın farkında olalım.

olaylara çok yönlü bakamıyoruz. herkesin tarafsiz olmasi gerekiyor bence. ama dogustan din adi altinda zorunlu bir bagliligin dayatildigi toplumlarda bu cok zor. default ayarlarınızı bozuyorlar, oyle ayarlanıyorsunuz. sonra da tarafsız olmak doganıza ters geliyor. halbuki tarafsız insan her tarafın dogrusunu yanlısını cok rahat gorebilir. ve alternatifler cok daha kaliteli olur boyle bir durumda. cünkü herkes aslında yerinin saglam olmadıgını bilir. ama biz böyle degiliz. kuralcı ve düzen üstüne kurulu bir yapimiz var. ornegin bi partide her cesit insan yok. tek cesit ya da tek fikir insanları var. boylece de siz de bi kaliba uymak zorunda kaliyorsunuz.

şimdi bakıyorum instagram’da, twitter’da berkin fotoğrafı paylaşmıyorsan akp’li olup çıkıveriyorsun. bir çocuğun ölümüne üzülmemiş bir hain, bir şerefsiz. ancak yapılmaya çalışılan şeyi görüyorum ben şuan çok basit, çok kolay. ben o çocuğun cenazesinin morgta bir gece daha yarın gerçekleşecek olan infial için tutulmasını bile, o çocuğa yapılmış bir zulüm olarak görüyorum. işte ben berk’e bu denli çok üzülüyorum. ama bazılarımızın (bazılarımız dediğime dikkat çekerim) derdi yine, sahte ve samimiyetsiz hashtaglerle, aman meydanlarda toplanalım, infial yaratalım, tepkimizi gösterelim... bakın tepki göstermekte sakınca duymuyorum, ancak bir çocuğun ölümünün bazı büyük başların avuçlarını sıvazlamalarına sebep olduğunu göz göre göre inkar edip, bankaların, mağazaların, cafelerin camlarını indirmelerine, terör estirmelerine gerçekten yandaş olamam ben.

bu ülkenin daha çok,

okuyana, bilinçli ebeveyne, vicdanlı nesillere ihtiyacı var.

bunlar olunca bilinç düzeyi yükselecek, daha doğru siyasetçilere, öngürülü ve ahlaklı yöneticilere, refah seviyesi yüksek bir ülkeye kavuşacağız.

fidanlar ağaca, ağaçlar ormana misali...

dünya’nın ise daha az öfke’ye ihtiyacı var.
Allah rahmet eylesin. Sorumluları inşallah bulunur ve cezasını çekerler. Bir şey eklemeliyim şuraya. Herifler savaş zırhlısıyla protestoya gelmişler. Bu mu lan sizin üzüntünüz? Amına koduklarım. Otobüsleri taşlamalar, Yoldan geçen adamın kafasının yaralanması vs. Haklı durumdayken haksız konuma sokuyorsunuz kendinizi. Ortada bir ölüm var ölüm. Hayat lan bu, Bitmiş bir hayat. Siyasi propagandanızı gidin kumda yapın.
Ben ekmek almaya giden 14 yaşında ki çocuğu vurup 15 yaşında komaya sokup cesedini 16 kg a teslim edene bakarım. Ben lafa değil icraate bakarım. Mekanın cennet olsun çocuk. Rahat uyu..
o kadar paranın ayakkabı kutusunda ne işi var diye sormayanların bu çocuğun o mezarda ne işi var diye sormasını beklenen koca yürekli ölümsüz kardeşimiz. bugün bir kardeşimi kaybettim. ömrüm boyunca unutamam herhalde...

neresinden vuruldu diye sorarsanız çocukluğundan dersiniz...
"Çocuklar uyurken sessiz olunur ölürken değil".
- berkin elvan!
+ her yerde!
çocuklar uyurken susulur, ölürken değil.

mekanın güzel, cennet olsun çocuk..
ihmal ya da kaza sonucu ölmeyen çocuktur. kast ile öldürülmüştür ve devlet susmuştur. hatta vuranı kollamıştır.

devlet sussa da vicdanlılar susmayacak. adalet istiyoruz !
sadece ölmemiş çocuktur.
yaşıyor!
Bazı çocukların hep çocuk kalacağı gerçeğidir. Rahat uyu çocuk.
O kadar paranın orda ne işi vardı diyemeyenlerin, 14 yaşında çocuğun orada ne işi vardı diye sorduğu evlat. bilse vicdansızları çıkar mıydı dışarı?
iki boktan tarafın çatışmasında güme gitmiş, öldürülmüş çocuk. Ekmek almaya falan gitme mevzusu da bildiğin salak turnusolu olmuş, eyleme katılmış-başına kapsül isabet etmiş ve ölmüştür... resimlerdeki ve videodaki mont aynı monttur.

http://www.gazeteport.com.../m300/139453299497619.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=qFYRuvyXUuU +uludağ sözlük video ya eklensin

http://galeri7.uludagsozl...4/berkin-elvan_462889.jpg
Daha 14 yaşındaydı...
gezi eylemlerine katılmıştır, kürtçe türkülere halay çekmiştir hatta sapanla polise taş atmıştır.

demek ki değersizdir, haketmiştir, öyle mi?

damarlarınızda bok dolaşıyor olmalı...
rahmetle ve saygıyla anıyoruz bugün okulda yaptığımız bir oturma eylemiyle tepkimizi gösterdik katillere...
öldürülmüştür. katilleri aramızdadır.
bir çocuğun ölümüne de gönlü razı gelenin gönlüne sıçayım artık ne aşağılık varlıklarmışsınız.
kanla beslenen vampirlerin komada ölmesini dört gözle beklediği masum bir cocuktu.
tamam birader. bi fidanımızı polisin (buraya hangi sıfatı koycaksanız koyabilirsiniz) yüzünden kaybettik. ben de öldürülen onlarca çocuğumuza üzüldüğüm kadar berkin'e üzüldüm.
ama kardeşim, türkiyede bi günde kaç çocuğumuz ölüyor, tacize uğruyor, işkencelere maruz kalıyor? bu ülkede kaç tane çocuk gelin var? eğer gerçekten samimiyetle berkin'in yasını tutuyor olsaydınız, her gün bu çocukların da yasını tutup bunu yapanlara aynı şiddette belki daha da fazla isyan ediyor olurdunuz.
akpyi de sikiyim, bunu yapan polisleri de sikiyim, tek derdi hükümete zarar vermek için elimizde ne varsa kullanırız zihniyetini de sikiyim.
görsel