bugün

"bana sakın posta koyma, posta koyabilecek biri varsa o da benim" demesidir.
akıl almaz derecede kuyruk acısı hissettiren, akıl almaz dumur hadisesi. en iyi ilacı ayrılmamaya bir şekilde ikna edip, bir hafta sonra bütün olumsuz yönlerini suratına çarpıp terketmektir. tecrübeyle sabittir.
adam bile değildir.
Her sevginin bir gün biteceğini bildim ama yine de incindim. insan alışamıyor galiba bırakılıp gitmeye. O nasıl bir umutsa, sığınıveriyorsun her defasında. O salak sahiplenme dönemleri belki de buna zorluyor karşı tarafı. Ama bütün o sahiplenmelerin arkasında kocaman bir terk edilme korkusu ruhunla birlikte geri planda "Sen de başını alıp gitme ne olur" diye mırıldanıyor sana hep. Sonunda o sesleri sevdiceğin de duyuyor olsa gerek. Kolay değildir o süreci sonunu bile bile sahne sahne yaşamak. Onu görmek için onca yol geldikten sonra "neden geldin" diye çıkışmasını duymak hele. e güzelim hani sendin ya benimle saatler boyunca telefon görüşmesi yapan. Ne değişti, benim o vurdumduymaz halimin çekiciliği gitti de sana ayılıp bayılan, yüzüne korka korka bakan gözlerim mi gammazladı beni. kişiler değişse de terk edilme değişmez. Kuyruğunu kaptırdığın anda terk edilme süreci başlamıştır ve sen artık birlikte olunmaktan hoşlanılan değil, birlikte olmaktan sıkınılan birisindir. Verilen sözler unutulur. Terk eden unutulmaz.
sadece bir karaktersizin, hafifmeşrebin işidir. inan yaşadım ondan biliyorum. evet aramızda.
terkedilme korkusunu bastırmak için terketme eylemidir. doğal bir psikolojidir.
sol framede görünce çok güldüm. ama komik olduğundan mı sinir bozucu olduğundan mı emin değilim. böyle vakaların bol miktarda yaşandığında eminim. çünkü günümüz ilişkileri sudan sabundan şeyler üzerine kurulu olduğu halde leyla mecnun diyaloglarını aratmayacak laflarla süslenir. güldürür çünkü gerçekten komiktir. edilen laflar, ağlamalar falan. ama üzücüdür çünkü artık insanların samimiyetine inanılmaz. o ağlayan şahıslar haftasına varmadan bir başkasına aynı lafları söylemeye başlamıştır bile...
"beni hiç bırakma" diye başlar "bazı şeylerin bittiğini farkettim, emin olamıyorum artık duygularımdan" diye devam eder. genelde de böyle olur zaten. önce davranmakta fayda var.
eğer bir gün beni terkedersen bende seninle gelebilir miyim?
(bkz: sprite tan acımasız gerçekler)
bu tip insan önce bütün zayıflıklarını sunar, yardım ister gibi bir tribe bürünür. eğer odun değilseniz, karşınızdaki önce insan olduğu için, kendisini daha iyi hissetmesi için çabalarsınız. siz çabalarsınız onun bi tarafı kalkar. sonra ne oldum delisi olarak gider.*
beni hiç bırakma derken onun ayrılamayacağından emin olup her şeyi yaparsanız ve ya yapmaya kalkarsanız, olması kaçınılmaz bir son olur. sonra aptalca nedenler aramaya gerek yoktur.

not: bu giri hiç bir giriye cevap niteliğinde değildir herkes sadece kendi hikayesini kendi gözünden anlatır, yazar.
hiçbir duygu tam manasıyla karşılıklı olmamıştır olamaz olmıyacaktırda.bu durumdan endişelenen ve karşısındakini rolüne bağlamaya çalışan zatin * sırası gelince yaptığı hamledir...
"erkekler hiç gitmicekmiş gibi sever, hiç sevmemiş gibi gider" tam olarak bu evet.
heyecanını kaybetmişte olabilir.paraşütle atlamadık ondan mı acaba.
son sevgilimin başardığı beni mütiş şaşırtan olay.
kafayı kilometrelerce hızla duvara çarpma etkisi yaratan hadisedir.
insanı derinden yaralar. bu sebebdendir ki sigaraya başlanır.
Hakikatte o kadar çok sevmese bile kişide güvensizlik duygusu yaratır.
etleri parça pinçik edilesi insandır. sonra tekme tokat dalmak falan da olabilir. neyse, tamam. sinirlenmek yok.
eğer beni hiç bırakma diyen sevgiliye, bu sözü söyledikten sonra "sende beni" şeklinde karşılık verilmediyse, uyuzluğuna yapmış olabilir.
akabinde "ben seni hiç bırakmayacağım" dememiş olabilir öyleyse garipsenmemelidir.**
kendisiyle çelişmiş ve duyguları dibe vurmuş bir sevgilinin ironik hareketidir.
"benim de bir hayatım var." düşüncesinden ortaya çıkan durum.
-beni hiç bırakma olur mu?
+e sen beni bıraktın şimdi de?!
-e zaten ben bırakayım diye sen bırakma demiştim
+salak mısın kızım sen???
-bırakan ben olayım diye öyle demiştim evet biraz var salaklık
normaldir. Yapacağı şeyi değil, sevgiliden istediği şeyi söylemiştir. Seni hiç bırakmayacağım dedikten sonra terkedip giderse gel bi daha başlık aç.
güncel Önemli Başlıklar