bugün

niçin burada yazıyorum, hayattaki amacım ne kimim ben? bütün bu etrafımdaki eşyalar benim mi, yoksa ben onların mıyım? şu elimde tuttuğum telefon üretilirken kaç afrikalı insan can verdi? şu deri kılıf üretilirken kaç farklı timsahın derisi kombine edildi? şu kodumun interneti bize ulaşıyor, biz takılıyoruz burada iyi tamam da, kerhanedeki hatunlardan kaçı bu imkanı amını satmadan bulabiliyor? bu ülkede hakkı olmadığı ekmeği yiyenler olduğu surece hak ettiği ekmeği yiyemeyenlerin de olacağını me zaman idrak edeceğiz? ananlar bakkaldan neden 1 saat geç dönüyor? baban anana en son ne zaman yarak sapladı? ananın amı neden bu kadar geniş? sen "aman doydum ben daha yiyemem" diyerek çöpe attığın yemeklerle kaç afrikalı fakirin karnını doyururdun biliyor musun? onlara senin yediğin yemeği gene aynı tabakta sunsan o tabak nasıl pırıl pırıl parlardı, hatta o tabağı oğutup içine şeker katarak kum kurabiyesi yapıp nasıl yerlerdi biliyor musun?

ben de bilmiyorum. neden anan gevşek amlı gene ortalıkta dolaşıp manavdan giderek daha da büyüyen boyutlarda salatalık, kabak, havuç alıyor?
Bazen kendi kendine sorulandır. Neden buradayım sizce?
Şimdi Ben buraya neden kaydoldum, niye kaydoldum." sanrıları yaşayan yazar beyanı.

Olur öyle.
güncel Önemli Başlıklar