bugün

kişinin, kendisine zıt olan karakterinin yazdığı yazılardır. hepimizin kendisini eleştiren ikinci bir kimliği, iç sesi var aslında.
ah sirseheryildizi ah, bok mu vardı da piç erkek değil, duygusal erkek oldun. maddeci kadınlar ezip geçiyor yüreğini.
sana ne birader yok ezilen halklarmış, yok herkes eşit olacakmış, asgari ücrete insanlar çalıştırılmayacakmış falan, senin derdin sana yetiyor, sen mi kurtaracaksın amına koyayım dünya'yı, sen bilir kişi misin? sen uzman mısın? sen kimsin lan? adasgasfstdfs
yok ataerkil düzen bitecekmiş falan, valla hacı, kızlar teklif edecekse sonuna kadar karşısındayım ataerkil düzenin, ama öbür türlü umurum da değil, ne güzel keraneye gidiyoruz, muhafazakar kardeşlerimiz birden fazla garı alıyor, seni evinden aldırırım oğlum, ayar etme bizi, ataerkil düzen bitsin de ağzımıza mı sıçsın kadınlar?
gerizekalıya bak hele, allah'ın bmw'siyle gezen elemanı işçisine 100 tl maaş yapmıyor, bu salak sanki çok zengin gibi köydeki bahçelerini fakir halka açıp yedirip içiriyor hiçbir ücret almadan, adına da ''komünizm'i getirdim ben'' diyor, stalin misin sen, lenin misin amına koyduğum, ben senin yerinde olacağım 5 liralık elmayı 10'a satar kapitalizmin allah'ı olurum lan, salak...
dünyada hiç bir insan kendi kendine bu kadar zulmetmez.
bu yazıyı görebildiğin için, her saniye nefes alabildiğin ve o nefesi verebildiğin için şükretmelisin.
Sigarayı bırak, spor yap, düzenli yemek ye, erken uyu.
Sen mükemmel insanın tanımısın dostum.
nasıl bu kadar üşengeç ve umursamaz olduğunu anlamıyorum. dünya yansa "bana ne amk bana mı yanıyor" diyecek bir tavrın var ve bu tavrın beni korkutuyor.depresyonda mısın her ne sikimdeysen çık artık.azıcık hayata karış. seni seven, sana değer veren az sayıda kişiyi de kırmaktan vazgeç artık. gezmeye üşenir mi lan bir insan? o değil üşendin bari söz verme. söz verdin bari unutmuş numarası yapma. mal herif. şimdi kızın gönlünü nasıl alırım diye düşüneceksin. ya da dur sen ona da üşenirsin şimdi. kafana sıçayım senin.
keşke doktorun verdiği egzersizleri yapsan da boynun ağrımasa. müstahaktır ama sana.
unut onu artik. hatirlanmaya degecek bi tarafi yok. aciyorum sana kendine gel, haketmiyosun bu kadarini. kendi yolunu cizmenin vakti geldi.
Kendime bile itiraf edemiyorum sanırım sana olan hislerimin ne olduğunu, olmamamız gerekiyo bunu biliyorum bu yüzden duygularımı hiçe sayıyorum sanırım. Sana karşı hiç bir şey hissetmiyor olsam içimde bu kadar hüzün olmazdı, göremediğim zamanlarda özlemezdim seni, görebilmek için tüm fırsatları değerlendirmeye uğraşmazdım. Eskiden bu kadar yakınında değildin o zamanlar bilemedim bana gelmelerinde değerini şimdi vaz geçtin biliyorum, şimdi yakınımdasın seni gördükçe alışacağımı bilemezdim ki sana bi şansımız daha olabilseydi keşke senle
Şu sıralar çok mutlusun. Sonu Hayır olsun inşallah.
bak yine hayaller kurmaya başladın zaten hayaller dünyasında yaşıyorsun. haberi aldın tabii, müdürün kesin değişmiş, yeni bir müdür atanmış okuluna. şimdi bu müdürü hayalinde 'çok iyi, idealist, fark yaratan, yeniliklere açık' biri olarak düşünüyorsun. ya öyle değilse, yine hayal kırıklığı yine hüzün... gerçekçi ol biraz... kesin öyle değildir de, ataların sözünü dinle 'gelen gideni aratır' demişler onlar. biraz önce yine okulla ilgili hayallerini anlattın bir arkadaşına. ama bunların hepsi belki de başka bahara kalacak, hiç gerçekleşmeyecek. ama belki de gerçekleşir. çok şey istemediğini ben de biliyorum, okula bir kütüphane kurulmasını, fen odasının süt deposu olarak kullanılmaması, teknoloji odasının olmasını istemen haksız bir istek değil. ama işte bu müdürlerin tek derdi 'zamanında derse girip çıksın bu öğretmenler yeter' . sen istiyorsun ki, öğrencileri bir bilim merkezine götürelim, müzeyi gezdirelim, ufuk açıcı ne varsa onlara verelim...çok şey istemiyorsun ama bunu müdürlere bir anlatabilsen...resim, müzik, komposizyon yarışmasında ödül alsalar, sevinseler diye düşünen bir müdür, istediğin, haklısın bence. ama yine de hayallere kapılıp 'belki bu iyidir, yenilikçidir' diye düşünme. acı çeken sen oluyorsun, demedi deme.
sözlük... amına koyim ya tam bir salağım ben. acayip üzülüyorum. ikinciye sevilmiyorum, ikinciye bu kadar ilgi duyuyorum ve ikinciye acıyor. başkalarının kazandıklarını elde edemeden kaybediyorum. ve şahitlik ediyorum kazanmalarına. cidden nerede olmayacak biri var ben onu buluyorum. o kadar acıtıyor ki... bir yara kapanmadan ötekinin açılmasına neden oluyorum.
nothep7a. kendine gel. artık sahiplenme,bağlanma. bu kadar da kararsız olma. *kıps
Siktir lan!

(bkz: ne dedin bana ha bana ha)
yatay geçiş yapamasan da üzülme.
manik depresiflik sana yakışıyor fazla abartma.
sadece rahat hep olduğun gibi.
herşey güzel olacak sadece bir film ismi değildir unutma.
onu asla bulamayacaksın arama.
bol şans.
ben yanındayım.
salak olduğunu kabul etme bari.
kabul ettikçe salaklaşıyorsun.
merhaba kendim.
sen ne saçma bir şeysin, sigaranı da bitirdin, uykunu da kaçırdın, yeni kitabını da sevemedin, memnuniyetsizlik alanında bir rekora imza atıyorsun. az ye de kilo ver. üşengeçlik konusunda sınır tanımaman asabımı bozuyor. bütün işlerini sallıyor son dakikada götüm götüm yetiştiriyorsun, azcık akıllı olsan her şeyi vaktinde yaparsın. unutmadan kendine saygı duymayı öğren.
sağlıcakla kal kendim. çok özletme kendini.
kendime çok fazla yüklendiğimin farkındayım. söylemek istediklerimi boğazımda düğümleyip içime hapsediyorum. nereye kadar bunu yapabileceğimi bilmiyorum. çok sevmek bir kabahat gibi algılanıyor. tek kabahatim bu belki de.evet, ben çok sevdim. görmezden gelmek alışkanlık haline geldi. oysa görmem gereken şeyler var. benimle ilgilenmiyor işte. hayatındaki pürüzler yavaş yavaş yok oldukça bana olan ihtiyacı da yavaş yavaş yok oluyor. geçen hafta günlerce aramadı, mail bile atmadı. buna nasıl bir anlam yüklemek gerekiyordu? nasıl davranmak gerekiyordu? ben ne yaptım? belli ki başka birine verilen ilgi var ve bana verilecek ilgi kalmıyor. ben ilgi dilenciliği yapıyorum. kendimi ne kadar küçük düşürüyorum kimbilir? aklım ne zaman başıma gelecek? zorla olmaz ki, zorla beni sevmesini ya da ilgilenmesini sağlayamam ki...tek tekerlekli bisikletle ne kadar yol alabilirim ki? hoşgörünün bana geri dönüşü ne? yine mi üzüleceğim? yine mi itekleneceğim?
gene çk seksysin cnm yaa.
amk ne olcak senin bu tembelliğin, istesen evde el yapımı atom bombası yaparsın, uzay gemisi yaparsın mk, ama yok beyimiz keyfinden hiç vazgeçer mi ! nerdeeee. ancak online oyun, sözlük, film, anime... gerçi sende haklısın lan; kısacık hayat, fani dünya. bugün varız yarın yokuz, sen mi kurtarcan siktimin dünyasını, keyfine bak be yavrum. (kendimi her türlü haklı buldum mk).
hayatınla ilgili bugün düşünüp sağlam kararlar aldın dostum. bunları uygular mısın bilmiyorum. çünkü sen geleceği düşünüp plan, program yaparak yaşamazsın benim minnak sincabım. bakalım bu sefer ne olacak. sen yine bak gökyüzüne canlandır hayallerini hadi öptüm.
Bak kızım,
tam olarak şu saat ve durumda,
tam olarak bu an!da, aslın göz önündedir.
herkes "iyi geceler" dilekleriyle çekilip giderler. Susar, uyurlar.
Bilirsin, insanlar hep konuşurlar.
insanlar, sadece kendileri için konuşurlar.
"Sadece öleceğinde senin konuşmalarını dinlerler yoksa sıranın kendilerine gelmesini belerler". Sen de bunu yapıyorsun ve yalnızlığı unutman sana acıdan başka şey vermez. Hıı, bu acı her zamanki acılarından bile az. Kaptırayım deme kendini.
Aynı yaradan defalarca aldığın kesik dönüp bakılmaya değmez.

Velhasıl kelam, git uyu .
ani kararlar alırsan olacağı budur. indi mi egon şimdi yere.
asla vazgeçme .
ooo hayırlı olsun kendim, evi tutmuşsun.
her şey 'hiç' olur mu hiç?
olmaz.
zaman gelir biriktikleri yerden taşarlar.