entry'ler (29)

tuttuğun altın olsunun ingilizcesi

"be gold you hold." yeter, bitti english bende.

istanbullu kızların belediye otobüsü kokması

verseler o halde nefessiz gidersin mk. yalandan bok atma milletin kızına. işten evine gidiyordur, yorgundur, otobüsü yakalamak için koşmuştur... sanırsın beyimiz limuzini kaçırdı da belediye otobüsüne zaruri bindi. trende, otobüste ya da metro da bağıra bağıra büyük paralardan bahsedip kendisi otobüsle ayakta giden business götü.

21 yy da hala köylerde yaşamak

kendini şehirde yaşadığı için şanslı, daha zeki daha kültürü zanneden malların kurduğu cümlenin başlangıcı. sonu nasıl mı olmalıdır; 21 yy da hala köylerde yaşamak, hava kirliliği gürültü ve stresten uzak şekilde doğa ile iç içe olmak demektir. yetiştirmek, emek vermek gerçek anlamda mücadele etmektir. madem köyler bu kadar kötü ne bokuma karadeniz turuna çıkıp " ay yeşil , ay doğal" diye diye at siki gibi ortalıkta gezip instegramına, facebokuna foto koyuyorsun dingil... derler adama. bu ülkenin köylere ve köylüye her zaman ihtiyacı vardır. köylü olmak bir bilgi ve medeniyet skalası değildir, sadece bir yaşam biçimidir. ben mi? istanbul'da doğmuş büyümüş, eğitim öğretim, bütün hayatı büyük şehirde geçmiş birisi. betonlaşmış bir şehrin içinde doğup büyüyen adam köyün ne denli önemli olduğunu bilir. aksini idda edenler kendini bi bok zanneden lümpenler sadece.

çay üstünden edebiyat yapmak

bu hayatta her şeyi salla, ama çayı demle hacı.

sözlük yazarının ıq testleri

302 ? benim bildiğim IQ sınırının 200 olduğudur, bunun üstü ölçülemez. 302 arabanın modeli felan olmasın.

boş evin mutfağından gelen ses

kedidir, faredir,pokemondur.

üniversiteye ilk geliş anı

lise bitti gençler, yakın zamanda lise arkadaşlıkları da bitecek, yeni bir çevreniz olacak. kimseyi tanımadığınız için ya derslerinizi çok iyi takip edin ya da herkesle ilk haftadan tanışın arkadaş olun ki ders notu aramakta sıkıntı yaşamayın, nasıl olsa bir süre sonra kendi çevreniz oluşacak ve bu kişiler bile merhaba merhaba da kalacak. size tavsiyem sosyalleşin, derslerinize de sıkı çalışın. gidin bütün kulüplere üye olun. sonra üniversiteye geldik hiç bir şey yok demeyin. 4 sap kahveye gidip batak atarsan bir bok yapamazsın.
abi tavsiyesidir bunları dikkate al, sonra "mk 4 sene nasıl geçti" deyip ağlama.

gülüyor

demekki verecek, gönlünü...

kız arkadaşında kalan her erkek sevişmez

evet doğrudur demek bile çok düşük bir olasılık. ayrı oda da bile kalınsa kız ya da erkek diğerinin odasına gider ve mevzu yaşanır mutlaka. (bkz: kanepenin dili olsada konuşsa denilen anlar)

parmak arası terlik giyen erkek ibnedir

bu mantıkla gidilirse plajlar ibne dolu olurdu ancak parmak arası terliğe böyle bir yargıyı yükleyen kişinin homofobik olduğu ya da küçükken topunun inşaata kaçmış olması olasıdır. özetle yanlış bir önermedir.

son sevgiliden ayrılma nedenleri

beni dinlemiyordu, bende yol verdim.

eski sevgilinin görüşmek istemesi

ex'ten next olmaz. olmaz o iş, yıpratmanın anlamı yok.

jennifer lawrence ın seks kasedi

insanların korsandan vazgeçip orjinali almasını sağlayacak müthiş bir olay bence. galası bile yapılasıdır. en az 100 milyon satar.

ben bu yazıyı kendime yazdım

amk ne olcak senin bu tembelliğin, istesen evde el yapımı atom bombası yaparsın, uzay gemisi yaparsın mk, ama yok beyimiz keyfinden hiç vazgeçer mi ! nerdeeee. ancak online oyun, sözlük, film, anime... gerçi sende haklısın lan; kısacık hayat, fani dünya. bugün varız yarın yokuz, sen mi kurtarcan siktimin dünyasını, keyfine bak be yavrum. (kendimi her türlü haklı buldum mk).

sevilmek ve sevilmemek arasındaki fark

her ne kadar klişe olsa da gerçekçiliğini bir o kadar koruyan o meşhur sözle açıklamak yeterlidir: Seven sikilir, siken sevilir. kısaca 4S kuralı olarak bilinir.

şarkı sözlerinde geçen soru cümleleri

Soner Sarıkabadayı'nın sınav haftasında yazdığı şarkıların 100 üzerinden değerlendirilme sebebidir.

kız tavlama taktikleri

tek ihtiyaç öz güvendir, gerisi kendi gelir güzel kardeşim. ( iyi bir hatun bulayım, bu 3 salağı da terk edicem mk).
yani anlayacağın mesele kız tavlamak değil, tıpkı iyi bir üniversitenin iyi bir bölümüne yerleşmek gibi herhangi bir üniversitenin her hangi bir bölümüne yerleşmek yerine kaliteyi arayacaksın. yoksa hatundan bol bir şey yok, düzgün hatun çok az lan.

eskişehir de üniversite okumak

bok atmanın anlamı yoktur, en güzel üniversite şehridir. genellikle dikiş tutturamamış, kızdan yüz bulamayıp götü başı dağıtan, artis artis geldiği şehri anlatıp hayıflanan bu herkesin kıl olduğu tiplerin kötülemesine maruz kalır. küçüktür belki ama huzurludur. gelirsen ekime kadar gelmezsen büt e kalırsın.

ateistlerin ahlak anlayışı

inançsız olması ahlaksız olduğu anlamı taşımaz, kendi insani değerleri vardır. bir çoğunun tek sorunu ahlaktan ziyade inançlı insanların inancına saygı duymamaktır. bunun dışında kimseye bir zararları yoktur. sonuç olarak insanları inanç üzerinden yargılamak büyük bir yanlıştır ve ahlak, inanç bağlamında değerlendirilecek bir olgu değildir.

ilk türk uçak gemisi için isim önerileri

adını feriha koyalım, ezanla da kulağına üç kez okuyalım.