bugün

entry'ler (10)

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

"...zamansız gelme, elim kolum dağınıksa sarılamam"

iğrenç espriler

arkadaşın Facebook'unda din kısmına Berdan Mar-dini yazması yeterince iğrenç bir espri bana kalırsa.

ben bu yazıyı kendime yazdım

merhaba kendim.
sen ne saçma bir şeysin, sigaranı da bitirdin, uykunu da kaçırdın, yeni kitabını da sevemedin, memnuniyetsizlik alanında bir rekora imza atıyorsun. az ye de kilo ver. üşengeçlik konusunda sınır tanımaman asabımı bozuyor. bütün işlerini sallıyor son dakikada götüm götüm yetiştiriyorsun, azcık akıllı olsan her şeyi vaktinde yaparsın. unutmadan kendine saygı duymayı öğren.
sağlıcakla kal kendim. çok özletme kendini.

sözlük yazarlarının en büyük başarıları

yok ulan başarım, hayat benim için adeta unutulmuş bir türkü kasedi, eski, kullanılmayan, yitik. bak efkârlandım.

kış uykusu

atları bile oyuncu yapmış filmdir. izlemeden önce pek araştırmamıştım ama zaten izlerken filmin buram buram çehov koktuğunu anlıyorsunuz. henüz anlamlandıramadığım bir kaç nokta var ama filmi tekrar izlememe sebep olacaklarından o noktaların üzerine pek gitmiyorum. tekrar izlediğimde daha da uzun düşüneceğim. 3,5 saat sürdüğünü saate bakmadan anlayamayacağınız filmdir de aynı zamanda. nuri bilge ceylan'ın perspektifinden haluk bilginer izlemenin keyfi de ayrı bir güzellik tabii.

en yakındaki kitabın 88 ci sayfasındaki 1 ci cümle

"gözbebeklerinde bir tutam yapıştı kaldı
gökyüzünde eyleşen bir buluttan"

sözlük yazarlarının garip fobileri

(bkz: tripofobi)

tripofobi

gördüğüm bir fotoğraf yüzünden iki buçuk saat hiç durmadan kaşınmama ardından midemin bulanmasına neden olan illet. hâlâ kanıtlanmamış bir fobi olması garip.

mayoneze beyaz ketçap diyen adam

ketçaba kırmızı mayonez demesi de olası olan şahıs.

lütfen gitme kal diyemeyen insan

gidenin peşinden tüm şapşallığıyla koşturacak olan kişidir. en başında iki cümle kurup her şeyi düzeltebilecekken işini zora sokmayı tercih eder.