bugün

günaşırı rtük' e şikayet ettiğim, türlü düşüklüklerin sergilendiği tv programı.
10 yıllık feminist'e titre ve kendine gel demiş programdır.

abi ben bu programı izleyinceye kadar kadın-erkek eşitliğini savunmak babında sayıyordum kadınların ''dırdırcı'' yakıştırılışını. adamın sevgilisi 1 tane bile yapamıyor kız neden 6 dedin diye kızıp renkten renge sokuyor çocuğu, e hadi bunlar ergen diyelim, 20 yıllık evli çift herkesin beğenisini kazandı kazandıkları oyun süresince, o bardak çekmek midir nedir, orada da ablamız yeterli sayıya varamayınca demez mi eksik söyledin, e abla sen daha elindekini bitiremedin demiyor eşcağızı da. senin hatan dedi durdu vedalaşana kadar.

bu program sayesinde anladım ki hakikaten böyle bir şey var.anladım valla.

edit: lan vazgeçtim lan bu fikrimden, düşününce bunlar birbirini sevmeyen çiftler aslında, kadını erkeği yok, seven çiftler katılıyor her daim gülümsüyorlar, hele bir tanesi vardı bir bölüm, adam eşinin kıracağı bir şey mi ne vardı millet 25-30 derken bu 2 demişti de herkes gülmüştü, nedenini sordular 'eşimin eli acımasın' demişti gözlerine baka baka. onları destekledim kazandılar, kazansınlar. evet kadını destekleyen duygularım kolay kolay yıpranmaz ehehe
kadınların erkek neslini aşağıladığı program yoksa kadınların bu davranışı kanıksandı da bizim mi haberimiz yok!
sunucusunun çok iyi olduğu ama katılan yarşmacıların bazen insanı sinir hastası ettiği program. özellikle ismi çok güzeel ben bilmem beyim bilir gibi
cast ajanslarına olan rağbeti ispatlar nitelikte fake çiftlerin katılım gösterdiği programdır. saçmalıklar deryasıdır.
şu anda teyzemin yarıştığı yarışmadır. yıllar sonra sayesinde tv seyrediyorum. canım teyzem. *
şuan muhteşem şeyler oluyor karılara ayakkabı giydiriyor erkekler.
ajanstan seçilen insanların yarıştırıldığı bir yarışma programı daha. gerçekten başvuranları da alıyorlar mı bilmiyorum da, ajanstan da aldıkları belli.
yarışan çiftlerden birini fear factor'de görmüştüm.
http://webtv.hurriyet.com...i-boyle-cildirttilar.aspx
artık maalesef bayık programlar arasına girmeyi başarabilmiştir.
ilk defa ciddi bir şekilde oturup izlediğim yarışmadır. kardeşimle tuttuğumuz çiftler patır patır elenince bir daha da izlememeye karar verdik. yazık oldu güzel bacılara.*
cast ajansı söylentilerinin şu haberle duyduğum program.
http://www.haber7.com/tel...sin-ama-vatandas-hatirlar

ve aslında bu seda-fatih çiftini fear factor'de görünce ne ayak diye düşünmüş ancak cast ajansı olarak düşünmemiştim.

haberden de göreceğiniz gibi fatih ve sedanın çiftleri ayrı. 2.5yıl önce.
ve 1 yıl önce tanıştık demeleri, iyi rol kesmeleri...

bana kalırsa bunlar programlardan para kazanmayı amaç edinmiş bi çete.*
arabayı da aldılar.
programın içtenliği sıfıra düştü.

el konulsun lan arabaya.
yine bir aile dramını izledigim yarışma programı.
adam yumurta almak için platforma koşuyor karısı bagırıyor" bana kız, bana gel aşkım. Beni başkasıyla düşün" böyle bir karım olsa dakika beklemem boşarım yeminle. Nasıl kadınsınız arkadaşım? işin ucunda ne olursa olsun namus bu kadar rahat iddia konusu olmamalı.
an itibariyle sermin isimli yarışmacı estiriyordur hem de deliler gibi. allah sahibine bağışlasın ne diyelim.
an itibari ile başörtülü yarışmacı sunucuyu öpmek istemektedir. öpmekle kalmayıp sarılmıştır. kıyafeti de beni benden almıştır.
hem cumartesi hem de pazar yayınlandığını düşününce ''nasıl yani, kanal d'nin bu günlerden en az birinde dizisi yok muymuş yani?'' dedirten yarışma programıdır.
mehtap adlı kezbanı tüm türkiyeye tanıtan programdır. Ayrıca o adam da adam mıdır bilinmez. Karı kılıklı herif.
edit: bunu eksileyen ya mehtap ya da akrabası. aklınızdan zorunuzmu var aga yoksa sadece kezban lafına mı takılıyorsunuz?
yarışmanın final bölümünde oynanan arabaya tıkıştırmaca, kapitalizmin insanı getirdiği en iğrenç noktalardan birini gösterir.

kapitalizm genelleşmiş meta ekonomisi olduğu kadar, genelleşmiş "beş para etmez insan müsveddesi" ekonomisidir.
izlemesi gayet zevkli, art niyet aranmamadi gereken bir programdir. ödülü de güzeldir hany.
adamın bizzat kendi karısını başka erkeklerle aynı arabaya tıkıştırdığı program.

genişlik değil başka bişey onun adı da neyse.
dalyarak bir program. Katılmış üç beş salak çift ''hadi aşkım yapabilirsin , edebilirsin'' deyip duruyorlar. Sunucuya zaten ayrı kılım.
küba'da bile 1 dolar fuhuşun bizde, her hafta cumartesi,pazar aksamı beleş olması.

elde sabun geçiyom tv karşısına varoş karıların frikik vermesini bekliyom. hamdolsun.

(bkz: kübada fuhuşun bir dolar olması)
yarışmacıları seçerken ahlaki bir elem yapılmasının şart olması gerektiğini ortaya koymuştur.
Sürekli kendini tekrarlayan ve yaratıcı bir şeyler bulamazlarsa yakında şutlanacağını tahmin ettiğim yarışma programı...
Zaten baktılar kendi kendini tüketecek haftada 5 günden 2 güne aldılar.
Ama yine de olmayacak.
Millet yakında acı biber yemeden de, çivi çakmaktan da, deskte bardak kaydırmaktan da, topuklu ayakkabi ile koşan erkeklerden de sıkılacak. Hep aynı çünkü...

Bu yarışma için söylenecek bir kaç şey daha var.
ilki tüm Türk halkına Türk erkeklerinin o kadar da kazak olmadığını gösterdi. Oyunları beceremeyen, beceremeyince de karısından fırça yiyen erkekleri görünce değil erkekliğimden insanlığımdan utandım... Ulan sikimsonik bir yarışma için insan eşine öyle çıkışır mı be? Çıkışın karısına öyle mal mal bakıp af diler gibi küçülür mü bir adam yahu...

Bir ikincisi ise bu yarışmalarda hiç bir güvenlik önleminin alınmayışı acaba kanalı ne zaman başını belaya sokacak... Sadece maskaralık olsun diye erkekleri yüksek topuklu bayan ayakkabısı ile muz kabuklarının ve bilimum tehlikeli yüzeyde koşturan yarışmayı hazırlayanların o koşanlardan birinin başına bir şey geldiği zaman ne bok yiyeceğini merakla bekliyorum. Düz yolda ayak bileğini kırıp ameliyatla düzelen biri olarak topuklu ayakkabı ile erkekleri düşsün diye, düşsün de gülelim diyen bu zihniyetin umarım bir tarafına girer o zaman. Bu kadar mı sorumsuz olunur. Ama bizde de manyaklık yok mu... Acı biber yiyen insanların ağzının yanmasını seyretmekten, topuklu ayakkabılarla koşan adamların düşmesini beklerken kendinden geçen bir millet oluyoruz. işin acaibi zevk alıyoruz bundan. Bir alt kümeye inersek zevk aldığımız şey aslında bir başkasının acı çekmesini görmek. Sadist bilinçaltımızı tatmin ediyoruz bunları seyrederken...
kendini tekrar eden siktiri boktan bir program. bu esra erolun bir kankisi vardı sakine diye her boka yorum yapardı. ablayı programa tribun amigosu olarak almışlar. stratejik bir hata bence, tamam gazlıyo seyirciyi de ama sesi fena kulak sikiyor benden demesi.

notumu da yazayım senelerdir mal gibi tv izlerim ama bunlar kulak kardeşim.