bugün

51. bölüm fragmanı yayınlanan dizi.

http://www.startv.com.tr/...nkara-polisiyesi-108.html

--spoiler--
başgan returns!
--spoiler--
Harun karakteri favorimdir. Dizinin Ankara'da çekiliyor olması da ayrı bir güzellik tabii.
artmakta olan heyecanın 51. bölümle birlikte tavan yapacağı dizidir. aybars, memduh başgan ve ağır abi karakterlerini göreceğiz yeni bölümde. ayrıca şule mevzusunda da önemli gelişmeler var gibi görünüyor fragmana bakılırsa.
kesik parmak olayının artık çok baymaya başladığı dizi. tamam ahmet uğurlu ve mine tugay'ın diziye dahil olmasını sağlayan olay bu ama konu gerçekten çok uzadı. ve senaristler, bu isimleri dizide tutmak için olayı en azından sezon sonuna kadar da uzatacaklar gibi duruyor.

bu çiçek denen kızın aslında narkotikçi abla olduğu zaten belli bir şey. son bölümdeki sabiha dahil tüm cinayetleri onun işlediğini de biliyoruz artık. seyircinin bildiği bir şeyi, dizide bilinmeyen bir şeymiş gibi sürdürmek, seyirciyi bir yerden sonra sıkar.

misal, ilk sezonda şule'nin gerçekte behzat'ın kızı olduğunu anlamış olsaydık, sezon finali bu kadar vurucu olabilir miydi?

son olarak, ikinci sezonun neredeyse her bölümünde sosyal mesaj verme kaygısı ve her fırsatta milliyetçi muhafazakar kesime giydirme çabası, artık kabak tadı vermeye başladı. sağ-sol polemiğine girmek istemiyorum ama sürekli sol ideojiliyi yüceltip, karşıt görüşü yermek, çok da şık durmuyor.
siktiriboktan dizilerin başında gelen bir dizi.
her hafta bir grup insanların tepkisini alan çok gereksiz dizi.
izlemeyip bok atanlarının çok olduğu kral dizi, kardeşim hem izlemiyorsun hem de aykırılık olsun diye çok rerörö diyorsun, bisiktiribok ol git!
izleyenleri anlamak mümkün değil amk. bu kadar saçma bir dizi nasıl bu kadar izlenir ki.

dizde farklılık yok hep aynı bir kere izleyeyim dedim hayattan soğudum.

oyuncular çok acemi rol filan yapabildikleri yok. milleti içmeye özendirmeside cabası.
izlediğim en komik ve en samimi polisiye dizidir. yürüyedurdur.
trollerin bok atmak için sıraya girdiği dizi. herkes izlemesin zaten bu diziyi, arka sokaklar var bak ne güzel, oturun onu izleyin sevgili troller. hadi izlemiyorsun, sevmiyorsun anladık da izleyenlere giydirme çabası nedir? sırf aykırı olalım, herkesin sevdiğini sevmeyelim diye nedir bu şekiller?
izledikten sonra içmeye özenenleri pokemon izleyip binalardan atlayan çocuklara benzettiğim dizi. manyak mısınız la..
derhal yasaklanması gereken dizi. alkollü polis mi olur lan. efes bile alkolsüz bira çıkardı bunlar alkollü polis yapmış.
içki içmeyenleri bile içkiye özendirip içki içirten dizi. ne zaman yorumları okusam herkes dizden çok biradan bahsediyor.
49. bölümde ufak bir hata yakaladığım dizi.

tahir ile behzat karşılaştığında Flashback yapıyorlar ve tahir 3 sene önce behzat tarafından sorgulanıyor. fakat sorgu odası eski büronun odası değil yeni büronun odası. keşke eski büronun sorgu odasında çekselermiş, gözden kaçırılmış.
tahsin müdür'ün de kaç zamandır ortada görülmediği dizi. ayrılmamıştır umarım.
çiçek denen kızın eda olduğu apaçık ortada olduğu dizidir. ayrıca tahsin müdür' de memduh un çok konuşan adamını korumuştur. ya da korumak zorunda bırakılmıştır.
artık eski kadar sevmediğim ve izleyemediğim dizidir.
ve sanırım bu sezon, dizinin son sezonu olacaktır.
izlerken bira içilmesi gereken Türkiye de oynamış, oynayan en iyi dizidir. Doğallık , komiklik, samimiyet , aşk , dram , heyecan , merak, küfür ,sex, içki her şey var. birde çoğu bölümde belirli yerlere gönderme yapılmasa sık sık daha güzel olacak. devam amirim peşindeyiz la
ilk başlarda büyük bir ilgiyle izlediğim son zamanlarda tamamen koptuğum dizidir. doğal bir dizidir behzat başkan ağzına ne gelirse sayar. arka sokaklardan farklıdır. olay yerine her zaman yakın değillerdir.
küfürden ibaret dizi. küfretmeseler belki bişeyler anlaşılır fakat sadece küfrediyorlar.

bizim türk insanıda ağzını açıp mal gibi bu diziyi izliyor.
Türk dizi tarihindeki gelmiş geçmiş en kaliteli yapımdır. Küfür konusuna hiç girmiyorum, sanki küfürden rahatsız olanlar hayatlarında hiç küfür etmemiş de "hey dostum bu yaptığın ne kadar yanlış" demiş gibiler.
2. sezondaki en önemli sorununun ana cinayet konusunun (kesik parmak cinayeti) geçen sezonki kadar heyecan yaratmaması olan dizi.
50. bölüm şahane bir bölüm olmuştur..

dizinin başlangıçtaki özür dileme olayı, harun un performansı, bak bakalım kaç numara ayakkabı giyiyorum olayı..

ve final sahnesi..

çok iyiydi bu bölüm.
adamlar dizi yapmıyor senfoni dinletiyor mübarek! bip... bip... bip...
Sırf gülmek için sözlükteki hakkında entryleri okuduğum dizimsi. Bakıyorum sözlükcülere diziyi öve öve bitiremiyorlar bakıyorum behzat ç ye dizide hiç birşey yok bu kadar sıkıcı bu kadar soğuk birşey , bakıyorum reytinglere dizi 40. Oluyor ve anlıyorum ki sözlükcüler kaliteli diziden anlamıyor ama kalitesiz dizileri öve öve bitiremiyor.