bugün

sallayanin da fena halde uykusunu getiriren bebek uyutma yontemi. (bkz: eee eeee eeee)
gecenin köründe olunca tat verir, tuz verir, yakar kavurur imanıma! bi de gazlı tuzlu bebekler vardır ki düşman başına, bu tipler ancak ve ancak battaniyede sallanarak uyurlar/uyku moduna geçerler. myo-oil'den destek alınır olmaz, om-x? ı ıh, sırtı yukarıdan aşağı sıvazlanır yine olmaz, türlü saçmalık ve şaklabanlık yapılır tık yok herifte. bi bellemiş uvveee uveee.. köpekler hala olmasın diye boşuna demedimdi ben zati, bak işte yine bana kulunç.

"ver battaniyeyi ver!, sallamadan uyumayacak yine bu tosmik"

bebeğin kilosuna göre değişir battaniyede sallamanın tadı. tosuncuk bebeklerin verdiği tat tarife kapalıdır, buradan yola çık sen; benim ezberim bozuldu zira. 1 saat aralıksız sallanıp da hala kurt köpeeesi gibi derin mavi bakınıyorsa bi bebek, orada duracaksın işte usta; iki kere ikinin dört etmediği bi mekandasın demektir bu, tadını çıkar, dilek tut felan.

yavru kurt köpeeesi!
bebeği uyutmak ya da susturmak amacı ile kullanılan ancak uzmanlarca pek önerilmeyen geleneksel bir yöntemdir.
battaniyede sallanmak bebeği kahkahalara boğuyorsa feci derecede eğlenceli bir durumdur. hem bebek eğlenir hem sizi eğlendirir. tabii o battaniyeden hiç inmek istememesi de vardır ki işte o zaman yorgunluk belirtileri baş gösterir.
sallayan uyur bazen sallanan yine de uyumaz...
(bkz: danalar girmiş bostanaağğğ)
Böyle bi sözle nasıl uyunur acaba?
WTf resmen yağni.
beş yaşında katır kadar kız. sanırım bu oksimoron örneği.

beş yaşındaki kızın cüssesi ne ki? bi damacana su ondan daha ağırdır.
sıkıcı ve yorucu eylem.
Çocuğun beynini çorba yaparak uyutma yöntemi.
Biraz bacak ağrısı verir ama olsun beşiğe koyduğunuz anda bebiş uyanmıyor mışıl mışıl uyumaya devam ediyorsa o ağrıyı anında unutursunuz zaten.
güncel Önemli Başlıklar