bugün

aspirin'in çocuklar için uyarlanmış hafif versiyonu. tadı portakallı olup, koca bebekler tarafından şeker olarak da kullanılabilir.
kan dolaşımı hızlandırır.
tadı çok güzel olan içmek için çan attığımız hap, tabi ilaçlar şeker değildir ve istediğimiz gibi tüketemeyiz.
küçük pembe sevimli aspirinlerdir.birde bunların miğde bulandırmayan türü vardır. romatizma başlangıcı olan kişilere günde bir tane kullanılması önerilmektedir.
hastası olunacak tatlardan biriydi küçüklükte. anneme çok yalvarmıştım yarım kilo alıp da pastasını yapsın diye. yerim hala katır kutur.
yetiskenlerde bile günde bir tane alması önerilen haptır. asprin gibi kanı sulandırır.
tadi da güzeldir.
(bkz: hastasıyım)
hamile bayanların kullanabileceği nadir ilaçlardan biridir.
şeker niyetine yenilesi tek ilaçtır. şu tekerlemede ki salak cocuk gibi her ilaçı şeker sanmıyorsanız tabi.
taptatlı ama çiğnenemeyen hemen tozları dökülen ilaçtır.
(bkz: babypyrin)
şeker niyetine yenilesi yutulası.
çocukken her fırsatta hasta numarası yapıp şapur şupur götürdüğüm, her ilacın örnek alması gerektiği lezzetteki pembe aspirin.
tadına doyulamayan hafif mayhoş baldan tatlı mini minnacık aspirincik.
bebekler için üretilmiş fakat zamanla, yetişkinlere de önerilen şekerimsi çok amaçlı ilaç.
burn ya da redbull icerken ayni muhtesem tadi aldigim pempemsi sevimli hap.
köpeğiniz aşı olduğunda biraz çabuk kendine gelmesi için suyuna 2 tane atılması önerilen ilaçtır... *
ekşimsi ve hala unutamadığım bir tadı vardır.
bir ara bağımlısı olduğum haptır.evet hapçıydım bi aralar.
çocukken şeker gibi yediğimiz, aspirinin bebekler için olan versiyonudur. çok güzel tadı vardı be.
bildiğin asetil salisilik asit işte. tadı güzel ama.
kanı sulandırmada birebirdir.
günde bir taneden zarar gelmez deyip içtiğim hap.
kan sulandırıcı özelliğiyle çoğu kalp rahatsızlığı olan kimselerce günlük olarak kullanılmaktadır, kalp krizi riskini azalttığı söylenir.
Tadi cok guzel olan ilactir. Kucukken bakkaldan alip alip cignerdim. Su an annem kan sulandirmak icin iciyor arada ben de atiyorum agzima. Muthis.