Allah'ın emrini yerine getiren kız modelidir.
bu emir nur suresinde açıkça belirtilmiştir;
"Mü'min kadınlara da bakışlarını kısmalarını ve edep yerlerini günahtan korumalarını söyle!
Yine söyle ki mecburen görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler.
Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler." (Nur, 24/31)
--spoiler--
Başörtülü bir kız bisiklete binebilir,
piyano çalabilir, kiraz toplayabilir,
bilebilir, topa vurabilir,
laiklik konusunda çok güzel bir kompozisyon yazıp ağzınızı beyninizin mağarasına kadar açık bırakabilir,
felsefe yapabilir, uçurtma uçurabilir,
sizden ilginç kareler bulup aklınız kadar kısa film çekebilir,
yıldızlara bakıp yarın havanın çok güzel olacağını düşünebilir,
tesbih de çeker fotoğraf da çeker...
Hiçbir başörtülü kız,sizin başörtüsüyle gündemi sıktığınız kadar başörtüsünü sıkmaz!
Dolayısıyla "sıkma baş" kim oluyor?
--spoiler--
başında nur 31 ve ahzab 59 taşıyan kızdır. Örtüsünü başına taç edebilmiş kızdır.
uzerine işenme (!) riski yüksek kızdır. (bkz: tarihi yalanlar)
cogu acik kizlardan daha namussuz olan kizlardir. duzgun kapanina laf yok.
özellile;
kafasi devenin hörhücüne benzeyen
yuzunde bir ton makyaj olan
dar bluz giyen
altina bakin kalçamın sekline der gibi dar etek giyen
ve son olarak topuklu ayakkabiyla ayaklarini vurdura vurdura yuruyenlerden kesinlikle uzak durun .
içinde orospuluk olan kızları ayırarak derim ki: tertemiz kızlardır, götünü başını açan fahişelerden olmadıkları için orospu çocuklarının diline dolanırlar. adama sormazlar mı? senin anan ne giyiyor oğlum diye? gidin ananızla bacınızla uğraşın elin kızlarını salyalı ağızlarınızdan uzak tutun.
baş örtülü kızlar size fantezi olsun diye kapanmıyorlar.allah'ın örtün emrine uydukları için kapanıyorlar.
ha bazıları yok mu var olmaz mı? başı açık olup edep haya sahibi nasıl varsa zıtlıkları barındıran kızlar da var ama onlar ayrı bir kefede ötekiler ayrı bir kefede.bunun ayrımını yapın bir zahmet.
Diğer kızlarla bir farkı yoktur. Başörtüsü taktığı için aşağılayanlar kadın haklarından bahsetmesinler rica edicem.
yuzde 110 u aile baskisiyla kapanmistir. genelde bi ton makyajla dolasip daracik pantolon giyerler.uniye gecince de her bi boku yerler .
Tartışıla tartışıla bitirilemeyen kızlardır.

Her kadının kendi isteği doğrultusunda hareket etme hakkı vardır. Azıcık saygı duyun amk. Ama bunlara saygı duyarken açılıp saçılanlara da saygı duyun bi zahmet. Çünkü onlara saygı duymadan, onlardan ananıza bacınıza saygı duymasını bekleyemezsiniz. Saygı karşılıklı kazanılır. Tek taraflı değil. Yok öyle benim örtülü bacıma %100 saygı duyacaksın, ama ben senin örtüsüz bacına orospu kaşar bilmemne deme hakkına sahip olacağım, hatta kendi sosyal çevremdeki kadınları beğenmediğim için açık kadınlara laf atacağım, türbanlı bir kadınla da evlenince açık bir metres tutacağım falan. Geçiceksin onu.

Her neyse. Herkes dilediğini yapar. Canı isteyerek kapanmışsa kimse de bi şey diyemez. Ama aile baskısıyla kapananlara çok üzülüyorum çok.
görsel
görsel
Başörtülü bir kız bisiklete binebilir, piyano çalabilir, takım tutabilir, maç da izleyebilir, futbol da konuşabilir. Laiklik konusunda çok güzel bir kompozisyon yazıp ağzınızı beyninizin mağarasına kadar açık bırakabilir, felsefe yapabilir, uçurtma uçurabilir, fotoğraf da çekebilir. hiçbir başörtülü kız, sizin başörtüsüyle gündemi sıktığınız kadar başörtüsünü sıkmaz.
(#36634784)
iş bu entry e katılmıyorum.
Düşünceleri bir kumaşın arkasında sıkışıp kalmış insanları diğerleri ile aynı görürsek,
Diğerlerine haksızlık etmiş oluruz.

Madem öyle, gidin bu savunduklarınızı Suudi Arabistan da söyleyin, haydi gidin islam ın doğduğu yerde "kadınlar da araba sürebilir" deyin. Haydi. Görelim sizi.

Boş konuşmayın. Ben 3 sene yaşadım Suudi Arabistan da, kimse anlatmasın bana islam ı, en iyi ben gördüm zira.
HEPSi UZAYLIDIR EVET. YAKINDA GERÇEK YÜZLERiNi GÖSTERiP TÜM DÜNYAYI iSTiLA ETTiKLERiNi iLAN EDECEKLER.
Kızdır , başörtüsü ona bakışımızı değiştirmez , insandır , hakettiği kadar saygı görecektir , hepimiz gibi.
egosu tavan yapmış kızdır herhalde dinen bunu gerektiriyor.
nikah evlilik için ilk etapta düşünülmesi gereken kızdır. başı açıklar 3 planda düşünülebilir.
Bazıları çok seksi.