bugün

karabük ve civarında üretilip satılan yerel bir gazoz markasıdır ki çamlıca , uludağ yanında halt etmiş. farklı bir lezzeti vardır. öyleki karabükten şehir dışına çıkanlar (askerlik , üniversite vs.) çok kez gittikleri bakkal ya da markete yanlışlıkla 'bağlar gazozu var mı' diye sorarak görevliyi dumura uğratmıştır.
nigde gazozuna benzermis tadi;ama tabii ki nigde gazozu daha iyidir.*
karabük ve safronbula' da yaşayanlarca ününün tüm türkiye' ye yayıldığını düşündüğü, her bölgede satışa sunulduğunu sandığı gazozumuzdur.ama bu nimetten sadece biz faydalanmışız yıllardır. hele ki, ilkokul zamanlarımızda simitin yanında içilecekse ohhhh...değmeyin keyfime... özlenenlerin başındadır...
bir arkadaşımın anlata anlata bitirememesi sonucu istediğim. safranboluya gittiği zaman 2 şişe getiridiği birinci şişeyi sıcak ikinci şişeyi soğuk içtiğim sıcağının bir halta benzemediği soğunun harbi harbi met edilebilecek güzellikte olduğu safranbolu gazozu.
safranbolunun bagrından cıkmıs içip icilecek en güzel, en lezzetli gazozdur.
su andakı kıytırık şişelerine aldanmayın sakın, depozitolu şişesi baglar gazozunun orjinal şişesidir ve ondan içmek ayrı bir zevk verir.
yani bakkallarda diil kahvelerde bulunan siselerden bahsediyorum.
gidin kavaklar kahvesinde bi baglar gazozu için.
benim adımı söyleyin para almazlar. *
safranbolu civarına giden herkesin soğuk olarak ve şişeden tatması gereken enfes gazozdur.
on numara gazozdur.
en iyisidir.
kastamonu'nun da en güzel gazozudur. şişesi saydamdır, hala hatırlanır.
Türkiye'ye coca cola veya pepsi cola markaları girmeden önce ufak çapta gazoz fabrikalarının sayısı daha fazladır. hemen hemen her il de gazoz üreten imalathaneler mevcuttur. bunların bir çoğu bugün kapanmıştır, bazıları da gazozun yanı sıra yerel olarak kola üretmeye de başlamışlardır.
safranbolu'nun yerel ve on numara gazozudur.
bir zamanlar kolası ve portakallısı da olan enfes gazoz.
''Son sistem yıkama makinalarına giren şişeler, ilk kirini attıktan sonra deterjanlı ilaçla sıcak suya girer. 8 defa sıcak su, 6 defa ılık su, 4 defa da durulandıktan sonra temiz çıkar. Bağlar gazozu, mütehassıs elemanların kontrolü altında, otomatik makinalar vasıtası ile şuruplanan şişe makina yolunda sodasınıda aldıktan sonra kapaklanmak üzere kuvvetli pistonlar altına girer.

bağlar içiniz!

bağlaarrrr içiniiz!''

karabük ilinin safranbolu ilçenin en kıymetli değerlerinden.

bir diğerleri için;

(bkz: safranbolu lokumu)
(bkz: safranbolu evleri).

*** yıllar önceki reklamıyla feysbuk paylaşımlarında karşılaşınca bile ''vakt-i zamanında memleketimin reklamı yapılmış vayy beii, gelsin paralar'' diye çocukca sevindiren reklam, şirince içi ısıtan cinsinden. **
[http:// http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/47368/ ]
Karabük'ün yöresel lezzeti olarak kalmaması gereken bir markadır. hala daha iyisini içmiş değilim.
(bkz: zafer gazoz)
harika bir gazozdur. safranbolu'ya uğrayanların tatması gereken bir lezzettir. zamanında şişenin içine leblebi doldurup içerdik. şimdi ankara'da niğde gazozu ile idare ediyoruz.
kendisini türkiye çapında meşhur sandığım. lakin sorduğumda karabük, safranbolu, sinop, kastamonu, bartın gibi şehirlerin dışında hiç kimsenin bilmediği içecek markasıdır. hani dünya markasıydı lan bu gazoz?
muhteşem bir gazozdur.karabükte şişe ile satılmaktadır şişede depozitolu olduğu için dışarıda içemezsiniz. yanına da iskendurun usulü dürüm ,patates kızartması ve bağlar gazoz söylediniz mi keyfinizi diyecek yoktur.
safranbolu'nun gizli markalarından.
safranbolu lokumunu bir çok insan bilir ama bağlar gazozunu safranbolu'yu gerçekten bilenler bilir.
safraboluysanız ve gurbet ellerde iseniz özleyeceğiniz şeylerden biri de bu yerel gazozdur.
O tarafa her gittiğimde bagaja 2-3 kasa attığım memleket gazozu.
safranbolu'nun lokumu kadar meşhur olan gazozudur. ben oraya gittiğimde her yerde bağlar içmeye özen göstermiştim. ben bu gazozu ilk olarak orada öğrendim bu arada. (not: boluluyum)
Safranboluda eve başka gazoz girmez. Hatta biz eve dönerkende almayı düşünmüştük çok babacan bir aile gazozumuzdur. Meyvesiz olduğundan ben pek severim. (Not sinopluyum istanbulda yaşıyorum)
Sıkı bir gazoz içicisi olarak, içtiğim en berbat gazozdu. Uludağ yanında halt etmişmiş. Allah çarpar lan adamı. Niğde gazozuna benziyor, ama niğde gazozu çok daha iyi.
bağlar adamı yağlar. sloganı bu olmayan gazoz.
Birçok lezzetli gazoz içtim ama Bağlar Gazoz'un üstüne tanımam.Tadı enfestir.
http://www.kobiden.com/d/news/19404.jpg