bugün

amerikali olmayan biri icin bush ailesinden farki sadece daha uysal bir dil kullanmasidir. yoksa amerika hep ayni amerika. obama olmus clinton olmus direkt olarak amerika cikarlarina etki edemezler, demokrasi sadece gorunurdeki kisiyi degistirir gerisi hep aynidir.

solcu olan hollande icin de gecerlidir bu durum, fransa almanya ingiltere gibi ulkelerin dis politikalari kesinlikle kolay kolay degismez, kendi ulkelerinde kendi vatandaslarina "iyi" ederler sadece, sana bana dokunmaz.
zannederim etkisizliğinin altında tehditler yatan başkan.
stalin'in, mao'nun batı bloğuna ve nato'ya yapamadığı tahribatın mislilerce fazlasını yapmış olan zattır kendisi. gönül isterdi ki kendisi yerine ronald reagan abimiz gibi birilerini görseydik, hatta onu geçin üçkağıtçı nixon bile kendisinden daha yeterli bir başkandır. inşallah yerini düzgün bir cumhuriyetçiye bırakır ve azalarak biter.
Alttan çok büyük işler karıştırıyor ama ülkesinde halkıyla insan gibi muhattap oluyor en azından..
Hepsi hükmeti, ama bir tek Obama yakıştı sanırım.
--spoiler--

Son dakika... Obama, ABD’nin; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘makamına demokrasi vaadiyle geldiğini’ hatırlatacağını söyledi.

--spoiler--

https://twitter.com/Danie...status/716031955335294976

(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
Gene 24 Nisan'da soykırım diyecek mi demeyecek mi diye gereksiz haberler yapılacak, Tartışma programları olacak hakkında. Ne etkisiz bir ülkeyiz ki her sene aynı telaşı yaşıyoruz.
britanyanın küçük prensi George Mountbatten-Windsor tarafından pijamayla karşılanmış

görsel
Annesinin Bize ne mk dediğim fotoğrafları olan abd başkanı.
son şovunu yapmıştır.

görsel

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
https://youtu.be/avaFt-jcTso
Bu kadar cool olunmaz.
görsel
ABD başkanı olduğu dolayısıyla binbir türlü pis işin içinde olduğu halde antipatik bir görüntü vermeden bunu sürdürebilen değişik bir abi...
ilerde çok aranacak başkan. adam tek başına bendeki kötü amerikan algısını yıktı. özellikle ırak'a, afganistan'a, libya'ya müdahaleleri eleştirmesi ve kesinlikle hataydı demesi ve görevi başındayken de savaş yanlısı bi hareket yapmaması devamlı çözüm odaklı davranması gönlümü almıştır. bakın şimdiye kadarki en tehlikeli terör örgütü ışid var ama adam ısrarla girmiyor suriyeye. çünkü herkes farkında artık. ırak'tan afganistan'dan ders alındı.
emekli olacak, yaş beklemeden mayışını alacak, balıkçı kasabasına yerleşip torun torba sevecek dedim ben bunun için ama, bu da kafayı sıyırmış amk! ufolarla ilgili açıklama yapacakmış gider ayak.
herkes manyak amk gezegenindeki!
görsel
afrika kökenli bir abd başkanıdır. tabi seçilmesinde en önemli etken siyahileri ülkeye daha çok bağlamak. tabi şunuda söylemek lazım. obamadan itibaren amerikada siyahilere karşı kötü bakış açısı biraz azaldı.
rihanna'nın work şarkısı kendisine çok yakışmıştır. buyrunuz.
https://youtu.be/Rn_uCuukv40
aslen adı odun koydum sobama olan gizli Müslüman ajanı, şekspir in şeyhpir olduğu kadar doğru bir bilgidir. barrack adıda bırak yaaa nın ingilizcesidir net.
görsel
gidici diye duydum sanırım.
yerine de Clinton ailesi geliyormuş yine.
amk devir daim oldu ülke.
görüntü itibariyle amerika nın en sıradışı fakat icraatleriyle en pasif ve sıradan başkanı. suriye konusunda eğer baştan hızlı davransaydı tereyağından kıl çeker gibi sorunlar en aza inecek bu kadar kişi de ölmemiş olacaktı.

kendi ülkesindeki politikalarda ise tam bir hayalkırıklığı yaşatmıştır. gelir gider dengesini bilemem. ekonomisine yeni savaşlar ile daha da yük binmedi. fakat düzlüğe de çıkmadı bence. ne sağlık reformunu gerçekleştirebildi ne de göçmen vaatlerini. biraz öteledi sadece. kendinden sonra tufan diyorum bakalım..

not: müslüman diyorlar. neresi müslüman lan insan en azından şu son günlerde dik durur.

nobama..
orlando saldırısını eniştesinden öğrenmiştir.
Hala türkiyedeki darbe hakkında yavşak yavşak konuşan kavruk. Yok daebeyi yapanlara iyi davranın yok darbeyi amerika yaptırdı derseniz sizle küseriz falan resmen dalga geçiyor bizimle. Türk yönetimi eğer adamsa amerikayla ilişkileri keser. Artık incirliği mi kapatır yoksa Rusya'ya yanaşıp şangay beşlisine üye mi olur bilemem ama amerika adam olmadığını bir kez daha gösterdi.
abdnin kukla başkanı. sanırım gelmiş geçmiş en ot ve etkisiz amerikan başkanıdır kendisi. galiba bu etkisiz elemanı bakın bir zenciyi başkan yapıyoruz ne kadar demokratik bir ülkeyiz demek için göreve getirilmiştir. abdyi bunun yerine şu sıralar cia fbı ve yahudi lobisi yönetiyor.