Götü kalkık tefeci takimiyla, uğraşmak zorunda kalmak demektir. Bugün vakifbanka bağkur borcumu ödemeye gittim. vezneden olmuyormuş, matikten yatirmaliymisim ve matikte bozukmuş. Şimdi bunları siken mi, sabaha mı birakin?.
nedense o sıra gelmek bilmez.
bankada saatlerce sıra bekleyip çıt çıkarmayan amcalar basit bir hastane sırasında aslan kesilirler nedense.
bankta otururken canım sıkılıyor. yapacak işim olmadığında genelde 3 saniyede bir seks düşünürüm. işte böyle günlerden birgün bankacı kıza daldı gözlerim. kendi kendime fanteziler kurguladım, kafasını para sayma makinesine dayarken siktiğimi, numaratöre tutunurken seviştiğimizi falan düşledim. ulan benim dalga oldu sana zikke gibi. benim sıra yandı ama pantolonun içinde dalga çadır direği gibi kurulmuş. nasıl gideyim sıraya. eğile büküle gittiğimi hatırlıyorum.
allah kimseyi ağır sapıklıkla imtihan etmesin.
sanki bekledikçe güzelleşiyor,
yarım saattir yüzüne baktığım bankacı kadın...
çok sıcak aylarda keyif bile verir banka serinliği. adana'da tabii ki.
Vakti zamanında yerlerden numara fişi ayıkladığım çok olmuştur. Sıra numarası almış bulunup, fakat Kalabalığı görüp Atanlardan allah razı olsun Yoksa sıra mı geçerdi. Ama biz de yedek numaramızı hiç tanımadığımız birine verip çocuk gibi sevinmesine az şahit olmadık.
Uzun bi bekleyişten sonra hayatın anlamını çözmeye kadar düşünceler silsilesi oluşturan durum.
fark ettinizmi 2,3 bankamatik varsa 1 tanesi nedense diğerlerinden daha boş olur. millet oraya gitmeye korkar ama hiç bir sorunu yoktur bankamatiğin yıllardır gülerim bu olaya.
ömürden ömür götürür. kredi kartınız yoktur kullanmıyorsunuzdur. ancak şubelere sık sık gider hem iş hem özel işlemlerinizi yaparsınız. sıra numarası alırsınız elinizdeki fişe göre 3-5 kişi vardır önünüzde. içinizden "eyi eyi 10 dakikaya halleder çıkarık" dersiniz.

ancaakkk o banka kapısı her açıldığında elinde kredi kartı ile sırıta sırıta sıra numarası almaya gidenler gelmeye başlar. her gelen sizin önünüzde +1 kişi demektir. o 10 dakika bazen 1 saate kadar çıkmaktadır. ulan zalimler ulan vicdansızlar kredi kartı kullanan sürekli müşterilerinizi kayırmanız tamam ama arada en azından teker teker normal sıra numarası alanları da çağırın vezneye.
mobil uygulamadan sıra alın .
Fakiriz be...
internet bankacılığı ile tanışmak için dev bir fırsattır.
paranız çoksa sıra beklemezsiniz. genel müdürün odasında çayınızı içerken işlemleriniz banka memurları tarafından hızlıca bitirilir. çay bitene kadar sizin işleriniz halledilmiş olur.

bari fakirliğinizi belli etmeyin olm.
görsel
La bi gel la bi gel.
Mâlum arefe günü, bütün yaşlılar oturuyo orta yaşlılar ve gençler ayakta duruyo ki o gençlerden biri de benim sıra numaram 128 gelen sıra 89 ki arada 3052 3051 diye araya giren numaralar da var 20 dakikadır yalı kazığı gibi bekliyorum ayakta gelmiyo namussuz. Bu arada 90 oldu.
Dünyanın en sıkıcı eylemidir.
Kiralık aşkta oynayan elamanın reklam filminin konusu.
insanı ayar eden durumdur. hele ki bazı bankaların kartın cinsine göre sıra numarası vermesi ile oluşan bekleme süresinin artması iyice zıvanadan çıkartır. adam sizden sonra gelir ama kartında ya parası çoktur ya da kredi kartı limiti fazladır diye sıra olarak öncelik tanır önce geleni siklemez. evet.
hala sirami bekleniyor diye ic gecirdigim durumdur.
istanbul'daki trafik çilesinden sonraki en sevilen ikinci etkinliktir. Hele bide o bankaya ait kartın yoksa önceliğin de olmaz.
yaşamın fıtratında olan bir durumdur sıra beklemek. problem değil de, numara sistemi neye göre ilerliyor hiç anlayamadım. mesela 195, 196 diye giderken bir anda 586 oluyor, derken, önce 768 sonra 347 en sonunda ise 197 yanıyor. nasıl iş lan bu? * o kadar bahtsızım ki, her defasında da 197 nolu sırada ben oluyorum.
en guzeli de sira numarasini kredi kartiyla alip one gecmek. her ay o bankalara calisiyorum ben. birakin da azicik ayricaligimiz olsun.
kahrolası bir durumdur.

hele birde kartlı, kağıtlı insanların devamlı sizin önünüze geçip hiçbir şey yapamamak yok mu insanı düzene sövmeye bir kez daha iter.

kahrolsun düzen, kahrolsun sistem.
aklımdan mütemadiyen gelmeyenlerin sırasına geçmeyi planladığım durumdur. iç sesimle tartışıyorum hatta şahitlerim var.

din don 278 yan sön, yan sön.

ben: lan gitsem şimdi ne olacak ki zaten adam yok ben geçeyim onun yerine.
iç ses: ya anlarlarsa. hadi veznede duranı siktir et müşteriler ağzına sıçar tek akıllı sen misin amk.
ben: hadi ya. neyse 34 kişi var zaten önümde yarım saate sıra bana gelir.
iç ses: ahha gelir. kerizim benim.

(bkz: iç ses denen pezevenk)