bugün

Birde tam güzel bir kahvaltı yapmaya hazırlanırken kaymağın üzerine bir tutam toz geliyormuş falan. Boğarım.* hoş değil.
size 4 sene kadar önce bu tür bir komşuyu nasıl dize getirdiğimi anlatayım.

2. kattayım ve üzerimde artık menopozdan mıdır yoksa başka bir rahatsızlığı mı var bi tane temizlik hastası manyak mevcut. hasta karı (evet hak ettiği hitap bu) her gün ama istisnasız her gün halı silkeliyor. ve bunu mevcut bütün pencerelerden gerçekleştiriyor. ne güzellikle söylemem ne de bağırıp çağırmam maalesef ki kar etmedi.

gittim 1 teneke siyah ve yoğun kıvamlısındangres yağı aldım. benim pencerenin üstüyle bu manyağın penceresinin altında kalan dış cepheyi uzun saplı fırça yardımı ile yağladım. o gün bu gündür değil halı, kilim; mendil bile silkelemiyor.
halı silkeleyemeyeceksem napayım o balkonu, sen de balkonunu kapattır ya da en üst kata taşın.
Orospudur. Net.
insanın sinirlerini gerer, psikolojisini bozar bu manyaklar. 5 yıl boyunca bir tanesini çekmek zorunda kaldım,maalesef. Pazar sabahı saat 9 da halı döver, yün döverdi balkonda. Aşağıda çamaşır asılıymış, kapı pencere açıkmış vs. Umrunda değildi. Kötü komşu ev sattırır derler ya, ben oğlundan boşandım. Kendisi aynı zamanda eski kayınvalidem olur.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
saat yirmiüç. zil varken, kapıya sert sert vuruldu. Karşı komşudur diyerek kapıyı açtık. Yanında güvenlik görevlisi;
Üst komşunun eşi; neden şikayet ettiniz,
Kimseyi şikayet felan etmemiştik. Yanındaki güvenlik görevlesine,
Ben; ne iş,
Güvenlik görevlisi; balkonda halı yıkıyormuş. Bize bildirdiler. Oda siz sandı.
Ben; biz şikayet etmedik, bir balkona bakayım,
Baktımki balkon su içinde.
Ben; gelde bak ne yaptığına,
Üst komşunun eşi; kocam telefonda görüşecek,
Ben; ne görüşücem gece vakti. Güvenlik görevlisine biz şikayet etmedik. Gereği neyse yap.
Güvenlik görevlisi; bizim bir yetkimiz yok.
Sonra kimin şikayet ettiği anlaşılmadı ama bir şikayet eden vardı. Ertesi akşam üst komşu geldi. Ne desek anlamaz. Hanımına inanmış. Bu olaydan sonra ramazan ayına girmiştik dün gibi hatırlıyorum. Otuz ramazan balkon yıkadı. Bir vakit kadının akıl hastası olduğu çalındı kulağıma.
Bir sabah apartmanda bir gürültü. Baktım üst komşu taşınıyor. Gittiler.
O günde dedim, bugünde aynısını diyorum;i kadın hastaysa dilerim Allah şifasını ihsan eder. Eğer ki hasta değilde kasıtla yaptıysa, kocasıda göz yumduysa...
kavga ettiğim komşu. sonra mahkemelik olduk. neyse ki taşındık da kurtulduk. öyle komşular var ki dünyanın en sakin insanını çileden çıkarır. bak yine sinirlendim düşününce.
Benim de yaşadığım durumdur. Her gün temizlik , her gün gürültü patırtı, kilimler, halılar, örtüler. Neyse ki kiracilarmis ve 1 sene sonra gideceklermiş. Sabırla bekliyorum. Insan nasil bu kadar ödün olabilir anlayamıyorum.

Edit; halıyla birlikte kendisi de düşse dediğim zamanlar olmuştur. Kendimden utanmıştım.
Vardı benim de böyle bir komşum, alt katta oturan. Dünyayı bize zehir etti. Benim hanım balkonda halı yıkar, zırt gelir, efendim pis sular balkonuna dökülüyormuş. Banane kardeşim, sen de üst kata taşın. Hanım halıyı balkonda silkeler, çok toz kalkıyor diye şikayete gelir. Şeytan diyor ağzının ortasına vur bir tane ama ben alamanya görmüş, medeni bir adamım, öyle şey yapmam. Sadece yüzüne küfür edip, gönderiyordum. Hatta bir gün kaaveden arkadaşlar geldi. Balkonda mangal yaktık. Zırt bu damladı. Neymiş balkon ve evi duman içinde kalmış. Kardeşim lodosu ben mi estiriyorum, bana ne, git şikayetini allaha yap. Hır gür, patırtı gürültü bunu gönderdim. Bir iki saat sonra gene damladı terbiyesiz. Yüksek sesle konuşup, çok küfür ediyormuşuz. Bak bak bak deyyüze. bir büyük rakı açmışız, kanatlar, budlar kızarmış, peynir, cacık, kavun sahaya çıkmış, müslim babayı koyup, müziğin sesini son levele atlatmışız ne yapacaktık, fısıltıyla mı konuşacaktık. Neyse adamı bizim ayı burhan'ın elinden alıp, ayağını kolunu yerine takıp, evine gönderdim. Ama yaptıklarının da altında kalmadım. Gece yarısı, el ayak çekilince bütün mangalın külünü balkonuna boca ettim. Var kardesim var, insana hayatı zehir eden böyle terbiyesiz insanlar. uymayacakın böylelerine, bırakacaksın kendi pisliklerinde boğulsunlar.
ayda yılda bir evden çıkarım yaptığı harekete küfredince de aa trbiyesz çk ayp diyorlar lan ben o saydıklarımı eyleme dökmüyorum dua et.
yanlış bir şey yapmayan komşudur. ne yapacak balkondan silkelemeyip de? evet.
levent kırca'nın silkmişim halıyı skeci geldi aklıma.

https://www.youtube.com/watch?v=w2_aM5bhEDI
(bkz: #42281884)
Saygısız bir varoştur. Ağzına terlikle vurulup, elektrik süpürgesinin pisliğini salonunun orta yerine dökmek süreti ile durumu anlaması sağlanabilir.
Medeniyet ve saygıdan bihaber tiptir.
Kendini titiz, temiz zanneden, halıyı silkeleyince diger komsu kadınlara karşı kendini gövde gosterisi yapmıs hisseden güreşci kuvvetine sahip ev hanımı komşudur. Evinde elektrik süpurgesinin son modeli vardır ama o illa kıllı pis halısını sizin sabah yıkadıgınız balkonunuza silkeler. Sizin orda camasırınız mı serili, yada kahve mi iceceksiniz yemek mi yiyeceksiniz umrunda olmaz. Medeniyetsiz öküzün tekidir. Ne kadar uyarırsan uyar asla huyundan vazgecmez ayı kadın.
ulan hadi silkeliyosun, tamam silkele, ulan cam açık cam.
önce bi aşşa bak da öyle silkele öküz.
Ust kat komsuyla papaz olmayla sonuçlanır. Kadin, duramam ben silkelemesem , içim rahat etmiyor dedi. Irkçılık hic sevmem fakat kürtlere karşı önyargıya sebep olmuştur. Kesinlikle laftan anlamıyor. Allaha havale ettim.