bugün

makina parçalarında ve dişlilerde kullanılan yağ çeşidi.
sabun ve madeni yağın emülsiyonundan elde edilen bir üründür.
bazı fabrikalarda çimento katkısı olarak kullanılan madde.
babamın yaralarının üzerine sürerek tıbbı amaçla kullandığı yağdır. bunu yapan ilk insan olmasından kuşkulanıyorum. biraz önce benim dizimi ve omzumu da hareketli makina parçası yerine koyarak yaralarımın üzerine sürdü. doktorun verdiği kremden on kat daha etkili olacağına emin kendisi, ben de yılların tecrübesi dedim sesimi çıkartmadım, haydi hayırlısı dedim bekliyorum .
bir akışkan yağlayıcı ile kalınlaştırıcının karışımından meydana gelen, kıvamı katıdan yarı akışkana kadar değişen bir maddedir.
gemi makineleri okuyan arkadaşımıın anlattığına göre rusya'ya yada bunun gibi soğuk ülkelere giderken denizcilerin üşümemek, sıcak kalabilmek için vücuduna* sürmekten çekinmediği yağ.
(bkz: tamirci vazelini)
ölü sikerken çok işe yarayabilir.
Patates kızartırken kullanılabilir.
O arap değil kürttür. Kürt yağı bol buldumu kıçına sürer deyimi vardır. Buradaki yağdan kasıt tere yağıdır. Gres yağları ise madeni yağdır. Senin söylediklerinden başka, kırmızı olanı da vardır. En pahalısı kırmızı olanıdır.
Yanıklara en iyi gelen madde.
deneyin.
pişik ve kıl tahrişine karşı iyi geldiği de bilinen bir gercektir.
kaportada vida çıkartmak ve kapı menteşesi çıkartmak için kullanılan bir yağdır.

vazelini andırır.
Bulaştıkça bulaşan yağ türü. Araç akşamlarında bol kullanılır.
araç sektöründe kullanılmasına rağmen cinsellikte de kullanılan kayganlaştırıcı madde.
hareketli metal parçalar/aksamlar arasındaki sürtünmeyi minimize etmeye yarayan yağ.

ayrıca oz dizisindeki vern schillinger bu yağı italyan bir bebe için kullanmıştı. ulan ne iğrenç bir adamsın vern!
Bazı hoş kadınlara kaymak gibi yada teleme peyniri gibi denir. Herhalde bunun zıddı gres yağı olmalıdır.