bugün

sanıldığının aksine herkesin yapabileceği güzel bir sanat dalıdır.
görsel
black swan adlı filmde çok güzel uygulamaları olan sanat dalıdır.
içimdeki uktedir. bulunduğum şehirdeki bir kursu aradım az önce. yaşınız çok geç üzgünüm imkansız dedi yüreğimi dağladı telefondaki kadın. bir fenayım vallahi. çok istiyorum öyle böyle değil. böylesine güzel,zarif,etkileyici bir sanat daha var mı acaba? durmadan videolarını falan izliyorum delireceğim az kaldı.
kadından ziyade erkeğe daha çok yakıştırdığım müthiş estetik sanat dalı.
bale yapabilmenin ilk kriterinin düzgün fizik, esnek bacaklar vs. olduğu sanılmasın. yegane kriter disiplindir.
sanatçıları çok tatlı insanlar.
bu manada tan sağtürk iyi bir profil. ortalama profil de o.

baleyi seviniz.
gereken değeri veriniz.
deli bir performans istiyor. anlatmam mümkün değil.

boktan bir sanat diyenlerin kafalarını o gömdükleri çukurdan çıkartmaları için hiç de geç değil.
demek ki sadece bok görebiliyorlar böylesi olağanüstü estetik bir dünyada.
Estetigin vucut bulmus hali. Nasil guzel, nasil zarif, nasil esnek balerin ve baletlerin dahil oldugu sanat dali. Hayran olmamak elde degil. Severek izlenilir.
(bkz: st petersburg balesi)
kıyafetten kaybeder.
arkadaşım nedir o erkeklerin giydiği tayt.
ayrıca bayanların giydiği kıyafetler de estetikten uzak.
bak içerik ve sanatsal anlatı şirisel tamam da 500 yıldır aynı ve itici kıyafet giyilmez ki.
düzeltinde göz zevkimiz bozulmasın.
tam temsile konsantre oluyorsun gözüne olmadık şeyler takılıyor.
yalan mı ?
bir futbol oyuncusu.

(bkz: gareth bale)
bugün hayatımda ilk defa izlediğim sahne sanatı. sahne önünden gördüğüm kadarıyla oldukça meşakatli bir iş. çok fazla bale gösterisine gitmediğim için çok yorum yapamıyorum. ama herkese tavsiye ederim.

(bkz: le corsaire)
Bir an güldüm kendi kendime.
Bale = ben.
En büyük geyiğim. Üniversitenin o güzel yıllarından kalan en güzel hatıralarımdan biridir. Ne eğlenirdik kampüsün bahçesinde yan yana dizilip kendi çapımızda bale yaparken. Bizi gerizekalı sananlara inat.
Ama alışkanlık oldu arada şebeklik olsun diye hala yapıyorum. Sorun olmaya başladı. Öğretmensin insan bütün ciddiyetini yitiriyorsun. Geçen okul müdürüm "kızım iyi misin?" diye sorma gereksinimi duydu. Neden çünkü ben kızlara şebeklik olsun diye bale yapıyordum öğretmenler odasında ve adam içeri germiş farkında değilim.
Neyse insanlar allahtan böyle hareketlerime alışkın çok yadırgamıyor ondan. Delidir ne yapsa yeridir diyorlar.
Real Madrid'in gelmiş geçmiş en pahalı transferi.
(bkz: Real madrid in parayı çarçur etmesi)
eksik başlıktır. doğrusu gareth bale'dir.
izledigimde tipki tiyatro sahnesinde oldugu gibi her seyden cok emegi görüyorum.
emegin yaninda zarafeti ve tutkuyu.
cünkü ne sanat, ne hayat tutkusuz bir seye benzemiyor.
bunun hristiyanı makbuldür.
ruhumun derinliklerindeki hasret kaldığım yanım, içimdeki yegane ukde.

görsel

düşündükçe kendimi kırık hissediyorum.
lan seyredeyim diyorum. hakkat çok güzel temsiller var ama o baletlerin taytlarını görünce anında vazgeciyorum.
bu avrupalının mantığını anlamak ta güç bazen. illa gözümüze sokacak. o kadar naif bi ortama yakışıyor mu o kıyafet.
bugün bir kişi spor alanında kariyer yapmak isterse ve temelinde bale eğitimi varsa çok daha başarılı olmasıyla alakalı bi mevzu döndü arkadaşlarla aramızda epey de mantıklı geldi. çünkü bale beynin iki lobunun birden çalışmasını sağlıyormuş. misal sağlaksanız teniste sağ elinizle forehand vurursunuz ama bale eğitiminiz varsa her iki elinizle topu karşılayabilirsiniz. bale de bir dönüş gerçekleştirecekseniz eğer hem sağa hem sola dönebilmek zorundasınız. sol tarafa dönmeye çalıştığımızda beynin sağ lobu çalışır bu da dengeyi arttırırmış.
garip garip hareketler uğruna ayakları parçalamaktır.