Antepte yiyeceksin ki bu fikrin değişsin. Fakat az ye.
Antep'i görmemiş yazar beyanidir. Antep'ten sonra sizi Hatay'a beklerim.
içinde antep fıstığı olan hiçbir şey kötü değildir bence. Baklava da dahil buna.
Antepliyim Hemi de yerlisi. Bir dilimini bile zorla yiyorum. Bu kadar şirmen, bu kadar ağır bir tatlı arkadaşın da dediği gibi ancak Ortadoğulularda meşhur olabilirdi. Evet
Doğrudur. Ağır ve tatsız. Basmışlar şekeri sadece insanın içini bayıyor.
Yanlıştır. Böyle üzeri antep fıstıklı bol şerbetli olacak bir de yanında yoğurt off be.
Bak mala denilesi tespit.
sütlü tatlı seven günümüz light insan yorumu.

tatlı deyince baklava ve diğerleridir.
yapımı zor bir tatlı ve herkes yapmasın gerçekten...
kötü baklava yapanların artık yapmaması konusunda KHK... acil!...

(yok bu arada bayramlaşmalarda falan da değilim sözlük ama olsun kötü baklava her şekil kötü benim yemem şartı yok yani...)
kötü baklava yoktur, sen kötü yerde baklava yemişsindir. git bir de köşkeroğlunda ye.
Benden bile daha güzel bir tatlı.
Yani bir irkek beni değil baklavayı seçse hiç trip atmam. Adam ağzının tadını biliyor derim.
Antep baklavasi yememis insan soylemidir.
insan sağlığına etkisi yönünden bakıldığında doğru bir söylem.
karnın tok iken doğru aç iken yanlıştır. tok iken yani yemekten hemen sonra yersen fazla bayıyor sıkıştırıyor ancak aç iken yersen nefis bir damak tadı bırakıyor. aç olduğun için sıkıştırmıyor da hiç.
fıstıklı dürüm hariç katıldığım yorum.
baklavayı ya gaziantep'te yiyeceksin ya bağdat caddesi'nin esas baklavacısından. kurumun adını unuttum. baklava yerine şerbetli cevizli kara hamur yediriyorlar bize.
gaziantep’te baklava yememiş olandır. neyse, nişanlım duymasın.
katılmadığım önerme. baklavayı öyle herkes yapamaz. şerbetinin de bir ayarı vardır ve tutturulmadığı zaman çok ağır olur. şöyle tere yağı, şerbeti ayarında fıstıklı bir baklava yediğinizde eminim ki bu fikrinizi tekrar gözden geçirirsiniz. hele bir de üzerine damla sakızlı dondurma kondu mu...
Ben de böyle dusunuyodum.
Ta ki misafirin 3 gün önce pelit ten getirdiği baklavayi yiyene kadar.
Şerbeti azdı güzeldi.
Bi künefe değildir ama yoklukta yerim.
(bkz: ağzının tadını bilen burnunun bokunu yer)
Baklava hiç kötü olur mu hele ki cevizli . Allahım kendimde yaparım hazır baklava dan bin kat iyi o yizden her baklava begenmem ama baklava en sevdiğim tatlı hatta tek tatlı.
Ben de öyle diyordum, ta ki Hacıbaba'nın kaymaklı baklavasını tadana dek.
Ev baklavaları için geçerli bir yorumdur. Profesyonelce yapılmış bir baklava harika bir tatlıdır bence.
Yoğun tadı yalnızca tatlı krizi zamanlarında iyi bir kurtarıcıdır.