bugün

ülkemiz sınırları içersinde söylendiğinde diri diri gömülmenize sebebiyet verebilecek tümce.
(bkz: ölmeden önceki son sözler)
Hatun kişi bakire olmadığından dolayı içten içe vicdan azabı, suçluluk duyuyorsa ; yeni biriyle birlikte olmaya adım atmadan önce bunu itinayla belirtir.

-ben senden çok hoşlanıyorum. çıkalım mı ?
-bakire değilim.
-hönk?!
ebru elver'in bir televizyon programında yaptığı gaf. "hiç mi hayatında kimse olmadı" sorusu üzerine "rahibe değilim" demeye çalışırken "bakire değilim" demiştir. ebru bayağı utandı ama dallama sunucu meseleyi eşelemeye devam etti.

http://www.youtube.com/watch?v=D5L2wUBCNps
(bkz: bekire değilim)
dünya kerhanesinde bakire degiliz hiç birimiz tecavüz edenler var.
4 ay önceki kızlık zarımın zorlandığı anda bu durumun olacağını bile bile şok vs durumla karşılamıştım ama aşık olduğum adam tarafından oldu ve o durumlar geçti..artık bakire değilim.
bayrak da normalde bakarsak bir bez parçasıdır ancak aslında bez parçasından öte bir değer taşımaktadır, aynen öyle de iş bir zar meselesi değilidir, bir anlayış, izan ve ahlak meselesidir, bu yönüyle olaya bakarsak daha iyi anlaşılır sanırım diğer taraftan bütün işlerimizde açık, anlaşılır ve dürüst olursak da her şeyi halletmiş oluruz, nice evlenip boşanan bayanlar var ve bu bayanlar evlenip boşandıkları için bakire olmadıkları halde tekrar evlenebilmekte ve mutlu olabilmektedirler, ancak hovardaca davranıp, hercai yaşayarak bakireliğini hiçe sayıyorsan demek ki bundan sonra da böyle yaşayacaksın demek oluyor ayrıca yaradılış icabı bu misyon kadına yüklenmiştir, telli duvaklı evinin kadını olarak bekaretine son vermelidir.
ve bundan sanane diye devam ettirilebilinecek insan söylemi.
-bakire değilim ama ben.
-bende bakir değilim.
-hadi o zaman sevişelim.