(#14867133) hasbam çok zeki.
boş geldin.
ciddi anlamda zeki.
(bkz: #14867133) devamını bekliyoruz.
(#15045602)

dedikleri doğruysa eğer ilerde büyük bir ihtimalle keklendiğini öğrenecek yazardır. hiç hanları, hamamları olan dilenci haberlerini izlemedi sanırsam. eminim belki bir gün yardım ettiği kişinin kendinden bile zengin olduğunu öğrendikten sonra iş işten geçmiş olacak.
kürtçe ye sağdan soldan toplama kelimeler ile oluşturulan bir dildir dedikten sonra ama aynı cümlesinde ''kürtçe diye bir dil yok ki, ehe ehe'' diyen über zeki genç yazar kardeşimiz.

http://www.msxlabs.org/fo...e-karsiliklari-nedir.html

bu da söylediği şeylere hitaben. ( toplama kelimeler) *
cevap hakkımı kullanmak zorunda bırakan yazardır.

evet. benim söylediğim, kesinlikten çok bir ihtimaldi. olabilir de, olmayabilir de. ama net olan bir şey, yardım edenle yardım alan kişinin aynı statüde binada oturup, fazladan kira ödemesi. sence bunda bir yanlışlık yok mu? gelsin ben ona 350 tl lik yer bulayım. anında 250 tl kazanmış olur.
ülkesini ve milli benliğini seven, sahip çıkan yazarlarımızdandır. bu açıdan takdir edilendir.
ancak kendisini bir konuda kendisinin de affına sığınarak eleştirmek istiyorum, bu yapıcıdır, yıkıcı bir
eleştiri olarak algılanmasın ve kimse gücenmesin, eleştiriye açık olmak geleceğimizi aydınlatacaktır.

şimdi;

bakardicola bu entry'ye kızıp;(#16152793)
bunu yazmış;(#16153019)

tepkisinde haklı olabilir, bende olsam aynı tepkiyi verebilirdim; burada tarafsız olduğumu özellikle belirtmek isterim.

tüm yazar kardeşlerime önerim damarınıza basıldığını hissettiğinizde dahi soğukkanlılığınızı koruyup o konu hakkında patlamadan önce iyi araştırın. sonra böyle olur...

yazara geçmiş olsun diler, yazın hayatında başarılar dilerim.

--spoiler--
entry'leri okumaya üşenenler için;
yazarın anlattığı olaylar 1955'te yaşanan 6-7 eylül olaylarıdır, bakardicola arkadaşımız ise olayın 1923'te başlayan mübadele olduğunu sanmıştır.
--spoiler--

Edit: bu entry yazara ulasmak icin yazilmisti ve yazar okuduktan sonra silindi.
Fakat yazarin yogun istegi uzerine tekrar canlandirildi.
Bir dilin var olduğunu, anlatmak isteyen bir kişi bir forumda yazılan yazıyı örnek gösteriyor.

http://www.msxlabs.org/fo...e-karsiliklari-nedir.html

Farsça Kürtçe Arabi diller... bu tür de bir dil ailesi var mı diye bir kez sorgulamak olsaydı keşke. Herkes dilleri ne güzel biliyor da konuşuyor. Kökenlerini bilmeden, araştırmadan forumlar sitelerinde ki yalan yanlılş bilgileri gerçek sanarak ne güzel anlatıyoruz. Türkçe, Farsça, Rumca, Arapça, Ermenice gibi diller de çok fazla ortak kelimenin olmasının nedeni, 700 yılı aşkın süre bir arada, ayrı gayrı demeden yaşanmış olmasıdır. Dil, yaşamaktadır ve yaşadıkça kendisini yenilemektedir. Etkileşimde olunca bu kadar çok millet 700 yıl boyunca dillerinde ortak binlerce kelime olması normaldir. Ancak her dil kendi söyleyişi ve yazışı ile kendi kelimeni türetmiştir.

Kürtçe' ye gelince, Churchill in " şimdi olmadı ancak ben bu Kürtlere alfabeyi verip dil verdiğimde göreceksiniz " sözüdür. Belki bir şeyler ifade edebilir.
(#16182380) sonuna kadar doğrudur, hatam vardır ve hatam entry de detaylı olarak anlatılmıştır.

diğer konu içinse;

kürtçe için bunun bir dil olmadığını ispatlamanın yolları çok basittir.

bir dili dil yapan bir numaralı unsur gramerdir.

gramer; bil dilin biçimi, cümle yapısı, söyleniş, anlam ve söz tarihi bakımından belirli bir düzenlilik gösterip, sistemli söz gruplanmalarından oluşmasıdır.

bir dil, bu gramer dediğimiz olguya mutlaka uymak zorundadır aksi halde asla dil olmaz.

bugün bir bingöllü kürt ile, bir urfalı kürt bir araya geldiğinde konuşamıyorlarsa, birbirlerini kürtçe konuşmaya çalışarak anlayamıyorsa ve bingöllü en sonunda türkçe olarak ''aaa biz onu öyle kullanmıyoruz, siz yanlış kullanıyorsunuz'' diğye urfalıyı kürtçeyi yanlış konuşmakla ihtam ediyorsa ve kavgalarını türkçe üzerinden sürdürmek zorunda kalıyorlarsa, bu konu için bu kadar uzun yazmaya bile gerek kalmaz.

yöre yöre farklı konuşulan bir konuşma biçimine, yani kürtçeye, dil demek gafletinde bulunanların amaçları farklıdır, düşünceleri farklıdır, izanları farklıdır, hizmet ettikleri güruh farklıdır.

hülasa, kürtçe diye bir dil yoktur.

bu ülkede ''kürtçe'' bir dildir diyip mem u zin'i okuyunca hiç bir şey anlamayan insanlar bulunmaktadır.
#17129304 bakardicola!! 702 kestane şekeri

anlaşılmamış entrylerine bakınca;

a aa ne görelim, pek bir bok yok! 1427 entry arasında bu adamın beğenilmeyen tek bir entrysi yok!

yani kimse bu adamı eksilememiş, bütün sözlüğe birden hitap etmeyi başarmış...

bu tabi kolay bi olay değil, hem sağa, hem sola, hem ulusalcıya, hem pkk ya,hem ülkücüye, hem devrimciye.

demek bu adam hepsine yaranmış ama nasıl olur da birine yaranırken diğeri o entylerini görmemiş bu adam

ya siyasi içerikli yazmamış, ya da ne "şiş yansın ne kebap, aman karışmayalım olaylara" demiş millete bok atıyor....

kardeşim -6 dan 120 ye çıkan karmamı yazacak kadar delikanlıysan,

(bkz: uludağ sözlük karma hesaplama formülü/@koministimam)

bunu da yazsana kardeşim? ama bunu yazamayız değil mi? böyle yazarsan artı oy alamazsın ki sen!

bekle kardeşim bekle, bu olaylar çözülünce bi özür de sen dilersin artık.
#17202346 olum sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek derler. e biz şimdi bunu duyduk, bütün sözlük olarak "aferim bakardicola ya" falan dedik ama olmadı ki, ettiğin iyiliğin içine sıçtın bıraktın müdür. tek beklediğin "allah razı olsun" u da söylemiş kadın sana, sen neyi niye itiraf ettin ki? *
cevap hakkını kullanan yazar.

sayın imam; *
sende bilirsin ki bu zamanda karşılıksız yapılan bir iyilik neredeyse tarih oldu. yapacaksak bu söz için olmalı, aslında dile getirmek istediğim buydu. * *
bir adet buram buram izmir kokan, bu saatte canımın boyoz çekmesine sebep olan hemşehrim olan yazar.
cahilliği kelimelerinden akan , yüzsüz, bi şey bildiğini sanan yazar.
(#18025511)

hiç tanımadığı yazar hakkında konuşulan yazar..

cevabını bekliyorum ısrarla, susmada cevap ver..

gerçi entrylerinden çıkardıklarım ve keşke bana sorsaydın dediğim özelliklerim..

hadi cevap verde haksız çıkar beni..
bende türkçe-fransızca-arapça-farsça dillerinden kelimeleri toplayayım ''bakardicolaca'' diye bir dil yapayım, bakardicolaca romanlar şiirler yapayım ve buna gramer densin, ne güzel istanbul beee. gramerin roman-şiir yazmak olduğunu sanan, dil bilgisi olduğunu bilmeyen, cahil cühela takımına tekrar hatırlatmakta fayda vardır ki kürtçe diye bir dil yoktur ki eğitimi olsun. dil bilgisi dersinde ne öğreteceksiniz çok merak ediyorum. öğretecek birşey yok ki. kürtçe eğitim dersinde toplama kelimelerden yazılmış mem ü zin okutur durursunuz sabah akşam. kısaca; saçmalamakta son noktadır.

cahillik akıyorrrrrrrrr...
gramerin ne olduğunu bilmeyen, 100 kilometre mesafede oturupta dilbilgisi yokluğundan mütevellit birbirleriyle anlaşamayıp dil dedikleri konuşma biçimiyle anlaşamayan ve en sonunda türkçe konuşmak zorunda kalanları göz ardı edenlerce cahillikle suçlanan ama bir yandan da hiç bir sağlam dayanağı olmayanlara kızıpta hala cevap yazan yazardır.

be kardeşim, hangi kuyruğunun acısı ki bu kürtçenin dil olduğunu ispatlamak yerine bana sadece cahil diyebiliyorsun?

eğer dilbilgisi yarışına gireceksen;

senin koyun gütmüşlüğün kadar, benim çoban sikmişliğim var.
Kaliteli yazar. bir o kadar da acıların cocuğu.

(bkz: #18102171)

(bkz: #17290133)
zehir zemberek. eline sağlık.
cuk oturtma bunun adı hem de fırında!*
(#18125845)
(#19529444) o kadar ilerleyebileceğimi düşünmüyorum ama ben gayet de hissederim olursam.
tavla turnuvasında olmayışını taaaa ciğerimde hissettiğim yazar. bunun için organizatörün bize de bi özür borcu vardır. şampiyon olup tescilini de sana yaptırıcam reis hazır ol.

ayrıca nickaltında kargaların hakikaten güldüğü yazar. hakkındaki iddialara götüyle güldü kargalar. *
(bkz: sikmese bari)
Benim sayemde sözlükte popüler olan yazar. Reklamin iyisi kötüsü olmazmis dimi kardesim? * ama sanirim bundan sonra burdan kiz düsüremeyeceksin. Facebook ya da chat sitelerini kullanabilirsin.
cvp hakkını kullanan yazar. *
senin bu yazdıklarından sonra daha çok kızdan msj almaya başladım, teşekkür ederim. * artık bu reklamla ben 100 rakamına ulaşırım, çok saol. *
bazı insanların iddia ettiklerinin aksine çok iyi çok dürüst bir insan olduğuna inanıyorum. birisi hakkında atıp tutmak boş boş konuşmak kolaydır, mantık çamur at izi kalsın mantığı. ama güneş balçıkla sıvanmaz. bu yazar da dürüstlüğü, içtenliği ve zekasıyla saygıyı hak eden bir insandır.
(bkz: #19595567) haklı olan yazar.