Kuş lokumu yapıyor. Severek okuyoruz biz de.

Saygılar.
"en duygusal organ mideymiş. doğru. mesela gül reçeli var."
iyi bir tespit insanı; kötü bir kitap yazarı.
"zürafanın ses telleri yok ama sorun değil, severse mutlaka söyler."
Afili filintadir kendisi.

"elindeki kitapla uyuyakalan birini görünce yüzüm güler, içim sevinçle dolar ve o yazar ben olmadığım için şükrederim."

Sozu ile bana epey tebessum ettirmistir.
insanı gülümseten bir yazısı için : http://www.afilifilintalar.com/kurdan-fabrikasi
kitabı bugün itibarı ile tüm kitapçılardadır. yarın ilk işim alıp hemen okumaktır.

(bkz: mütevazı bir intikam)
afili'de yazar ama tarzi benzemez digerlerine. eski uzun kus lokumlarindan istiyorum. uzun yazmayacaksa kitap cikartsin, bulusalim.
K. Egemen ipek'in attığı tweet ile baklenen kitabın geldiğini hissediyorum.

"Bizi kelimeler kurtaracak."
Bahadır Cüneyt Yalçın
Mütevazı bir intikam - Mart 2014

merak ve heyecanla beklemekteyiz.
• Raket, top ve rakip olmadan hayali bir tenis maçı oynarsam delirdiğimi düşünürsünüz. Akli dengemin yerinde olduğuna inanmanız için bir raket, top ve rakip yetiyor öyle mi?

Dedi kendisi.
--spoiler--
Borçlar Kanunu kitabı yazdım, imza gününe alacaklılarım geldi.
--spoiler--
beni benden alan sözleri ile
tebessüm yaratan filinta,
pek bi neşeli,
pek bi garip,
pek bi afilli.

'' Raket, top ve rakip olmadan hayali bir tenis maçı oynarsam
delirdiğimi düşünürsünüz.
Akli dengemin yerinde olduğuna inanmanız için
bir raket, top ve rakip yetiyor öyle mi? ''
"Hakkinda Entry girmeyelim ücra kalsin" diye entry girerek paradoksun dibine vurmama sebebiyet veren zat-i muhterem.
Bir okuyup cikmak mumkun degildir kendisinin cumlelerinden. Birkac kez okur kafani bi havaya kaldirir hazmedip diğerine gecersin.
Bazi paragraflari bize "eyvah yurdum kezbanlari bunu gormesin" gerginligini yasatsa da zaman zaman, kronik takipcisiyiz.

Bir gundem mottosu olarak; sen ve diger filintalar, olmasaydiniz şoolurduk.
--spoiler--
Nedir kariyer? Önce vale, sonra çilingir, sonra emlakçı ve sonunda anahtar olmak.
--spoiler--
''Kapağı açılmış bir buzdolabı size soğuk gelebilir ama her şeyini paylaşmaya hazır olduğuna emin olun.'' gibi ilginç sözleri vardır.
http://www.afilifilintalar.com/author/bcuneytyalcin
takip edilesi zeki adam,

'Erkekler üç şeyi çok iyi bilir;
araba, futbol, siyaset.
Türk erkekleri de üç şeyi bilir;
araba, futbol, karpuz. !

sözlerinin sahibidir.

bildiğin komik.
çok eğlenceli.
son zamanlar sıkı takipçisi olduğum filinta.
--spoiler--
“Patetiksin” dedi. “Patetik babandır” dedim. “Şimdi daha çok yakıştı” dedi.
--spoiler--
--spoiler--
Limon ne zaman lafa girmek istese birinizin ağzı kamaştı, zavallı saygısından susuyor.
--spoiler--
--spoiler--
Babaannem dedi ki: “Cenabül Rabbil Âlemin insana kıyametin vaktini söylemez, çünkü bileydik en son düğünde kimse bi’şey takmazdı.”
--spoiler--
afilli filintalardan biridir. yazılarını çok çok beğendiğim şu sıralar kendisine olan ilgim iyice bi artan kişidir.
--spoiler--
Statik enerjiye bir çift lafım var: “Durduğun kabahat!”
--spoiler--
kuş lokumu bi daha cumartesi adlı yazısı taze yayınlanmış pir.

"Sen çile de, ben imtihan” dedi Aleksi Pavloviç. “Her Tesla’nın bir Edison’u vardır.”
kendisini kelimelere sığdıramayacağım kadar çok güzel bir adam. bu yüzden karşısında mütemadiyen saçmalayacağım sanırım. incelikli mizahın ete kemiğe bürünmüş yansıması. iyi de bir şair.
"kitap yazsa, ne okurum!" dediğim adamdır. şöyle de bir laf etmiştir: "Bir şeyi uzun süre bekledikten sonra umutsuzluğa kapılıp hiç içine sinmeyen başka bir şeye razı olduğun anda, o beklediğin şey çıkageliyorsa ve onu mecburen hiç hak etmediği bir yere koymak zorunda kalıyorsan tetris oynuyorsun demektir."