bugün

--spoiler--
birlik ve beraberliğimiz için en büyük tehdit, “herkes kendi kapısının önünde oynasın” diyen ninedir.
--spoiler--

güzel bir konuya barmak basmıştır. *
tuttuğu renkleri şampiyon yapan kuş lokumu. afili filintalar'ın yüzünü güldürmekle meşgul şu sıralar.
--spoiler--
—biraz borç verir misin?

—sebep?

—külotlu çorap alacağım.
--spoiler--
hayri vaka, bahadır cüneyt, bahadır cüneyt yalçın... afiligillerden kendisi. deli defterinde yazarmış zamanında. epeyce güzel yazıyor. takip ediyoruz. seviyoruz.

--spoiler--
birlik ve beraberlik nedir?

rağmen ve ama kullanmamaktır. zamirlerle meşgul olmamaktır. simidi vapurda, ciğeri sokakta, şekeri parkta tüketmektir. gülden ibrahim, telden veysel, mandalinadan nasrettin yapmaktır. birlik ve beraberlik nedir? bölüşmenin fırında, paylaşmanın elmada olduğuna inanmaktır. susmayarak da metin olunabileceğini, atlamayarak da engel aşılabileceğini fark etmektir. birlik ve beraberlik nedir? suistimal edilmekten korkmanın insanların acılarına karşı kayıtsızlığa götürdüğünü görmektir. sevmenin inanmaktan, inanmanın bilmekten, bilmenin sanmaktan önemli olduğunu kavramaktır. birlik ve beraberlik nedir? “birlikte yaşamak” değil “bir ile yaşamak” tır.

birlik ve beraberlik nedir? gerçeği değil hakikati anlamaya çalışmaktır.

gerçek nedir? insanlar ölür.

hakikat nedir? ölüm vardır.
--spoiler--
yine döktürmüştür,

"insanlık tahterevalliye binmeye benzer, ağır ya da kalabalıksanız kontrol sizdedir ama böyle asla gökyüzüne yükselemezsiniz."
yaratıcı bir filinta.

http://www.afilifilintala.../opuyorum-avantajlarindan
Sokak lambasına bak, eğilmeden aydınlatmak olmaz. cümlesiyle beni benden almıştır.Severek takip ediyoruz.
‘Otobandan git’ dedi ihtiyar. ‘Hızlı ve yalnızsın. Yakışır.’
--spoiler--
Sevgilimle aynı evde yaşamaya başlamamızın dördüncü ayıydı. Bunu eski buzdolabının kapağındaki pideci mıknatıslarına sıkıştırdığımız dört elektrik faturasından hatırlıyorum. O mıknatısların arasında bir sabah şu notu buldum:

''Onunla gidiyorum. Sana hayatta başarılar dilerim.''

Hiç abartmıyorum, hemen orada, fayansların üzerine uzanıverdim. Birkaç saniye ''o''dediğinin kim olduğunu anlayamadım. Sonra hayatta başarıyı çok önemseyen, kestirme yolları gözleyip arkadan dolaşan ve sevdiği arkadaşlarına mobilya kataloğu getirecek kadar düşünceli insanların neslinin hızla tükendiğini fark ettim.

Başarılar diliyordu kaçan sevgilim bana. Mutluluklar yerine başarılar diliyordu. Başarıyla mutluluğun bir arada bulunmasının imkânsız olduğunu bilecek kadar bilge kişininkine benzer bir tercih değildi, benim mutlu olmamı istemediği için de değil; sevgilimin çapsız kalbi aldatıp kaçarken mutluluklar dilemenin abesle iştigal olduğunu hissedebilmişti. Allah razı olsun dedim içimden.

--spoiler--
''çocukların daha çok silgi kullanmasının sebebi hata yaptıklarına kolay ikna olmalarıdır.''
--spoiler--
Beyin kıvrımlarının resmine bakınca katlanmış balonlar görüyorum. Vakit bu yüzden değerli.
--spoiler--
"kitap yazsa, ne okurum!" dediğim adamdır. şöyle de bir laf etmiştir: "Bir şeyi uzun süre bekledikten sonra umutsuzluğa kapılıp hiç içine sinmeyen başka bir şeye razı olduğun anda, o beklediğin şey çıkageliyorsa ve onu mecburen hiç hak etmediği bir yere koymak zorunda kalıyorsan tetris oynuyorsun demektir."
kendisini kelimelere sığdıramayacağım kadar çok güzel bir adam. bu yüzden karşısında mütemadiyen saçmalayacağım sanırım. incelikli mizahın ete kemiğe bürünmüş yansıması. iyi de bir şair.
kuş lokumu bi daha cumartesi adlı yazısı taze yayınlanmış pir.

"Sen çile de, ben imtihan” dedi Aleksi Pavloviç. “Her Tesla’nın bir Edison’u vardır.”
--spoiler--
Statik enerjiye bir çift lafım var: “Durduğun kabahat!”
--spoiler--
afilli filintalardan biridir. yazılarını çok çok beğendiğim şu sıralar kendisine olan ilgim iyice bi artan kişidir.
--spoiler--
Babaannem dedi ki: “Cenabül Rabbil Âlemin insana kıyametin vaktini söylemez, çünkü bileydik en son düğünde kimse bi’şey takmazdı.”
--spoiler--
--spoiler--
Limon ne zaman lafa girmek istese birinizin ağzı kamaştı, zavallı saygısından susuyor.
--spoiler--
son zamanlar sıkı takipçisi olduğum filinta.
--spoiler--
“Patetiksin” dedi. “Patetik babandır” dedim. “Şimdi daha çok yakıştı” dedi.
--spoiler--
takip edilesi zeki adam,

'Erkekler üç şeyi çok iyi bilir;
araba, futbol, siyaset.
Türk erkekleri de üç şeyi bilir;
araba, futbol, karpuz. !

sözlerinin sahibidir.

bildiğin komik.
çok eğlenceli.
http://www.afilifilintalar.com/author/bcuneytyalcin
''Kapağı açılmış bir buzdolabı size soğuk gelebilir ama her şeyini paylaşmaya hazır olduğuna emin olun.'' gibi ilginç sözleri vardır.
--spoiler--
Nedir kariyer? Önce vale, sonra çilingir, sonra emlakçı ve sonunda anahtar olmak.
--spoiler--
"Hakkinda Entry girmeyelim ücra kalsin" diye entry girerek paradoksun dibine vurmama sebebiyet veren zat-i muhterem.
Bir okuyup cikmak mumkun degildir kendisinin cumlelerinden. Birkac kez okur kafani bi havaya kaldirir hazmedip diğerine gecersin.
Bazi paragraflari bize "eyvah yurdum kezbanlari bunu gormesin" gerginligini yasatsa da zaman zaman, kronik takipcisiyiz.

Bir gundem mottosu olarak; sen ve diger filintalar, olmasaydiniz şoolurduk.
beni benden alan sözleri ile
tebessüm yaratan filinta,
pek bi neşeli,
pek bi garip,
pek bi afilli.

'' Raket, top ve rakip olmadan hayali bir tenis maçı oynarsam
delirdiğimi düşünürsünüz.
Akli dengemin yerinde olduğuna inanmanız için
bir raket, top ve rakip yetiyor öyle mi? ''