bugün

Bahadır Cüneyt Yalçın'ın Mart ayında çıkması beklenen kitabı.
okunduktan sonra ağızda kuş lokumu tadı bırakan harika kitap. afili filintalar` tutkunlarının bir oturuşta okuyacağı, tarzı, dili, mizahı ve saf duyguları ile sizi duygudan duyguya atlatan kitap.
bir miktar murat menteş havası hissedilen bahadır cüneyt yalçın kitabı.

--spoiler--
seni ne kadar mı seviyorum? bu soruyu sorduğun çocuk, kollarının buna cevap vermek için fazla kısa olduğunu bilemez. benim kollarım bir ahtapot kadar çok olsa, müfettiş gadget gibi uzayabilse bile sana toplamak istediğim çiçekleri, sana getirmek istediğim kuş lokumlarını, bütün lunaparklardan senin için toplamak istediğim oyuncakları asla kucaklayamaz. bazen senin bir su bardağına konmuş kahvaltı çayı olduğunu varsayıp dokuz canlı, hatta yüz seksen canlı bir bisküvi olmak isterim; sana bandırılayım ve yumuşayıp içine düşeyim. ziyanı yok, kalan canlarımla birlikte sonsuza kadar bu oyunu oynayabilirim.

sen acıkınca ben ekmek olurum. sen sabah olunca ben boş salıncak. sen konuşunca ben sigaran olurum, virgül koy da söndür. iyiler sona kalır hep, kötülere bir şey olmaz; bilet sorsa bana biletçi seni söyler geçerim.

sen gülünce cumartesi olur, çizgi filmler başlar. sen gülünce balkon serinler. sen gülünce dersler biter, aşıcılar gelmekten vazgeçer. sen gülünce perde açılır, kızılderililer hiç ölmez. sen gülünce cereyanlar gelir, metin gol atar, Rıdvan sahalara döner.
kardan kapalı yollarına bahar gelmiş köylü nasıl kucaklıyorsa öyle kucaklıyorum seni."
--spoiler--

--spoiler--
dünyada satırların gücünü idrak edebilmiş kaç kişiyiz? damarlarında beşeri aşk kadar edebi aşk dolaşan kimler kaldı?
birisi beni anlamayalı uzun zaman oldu. anlamıyorlar. sana gülüyor, seni seviyor, senden ruhunu, senden fazla otobüs bileti istiyorlar ama anlamıyorlar. birinin beni anlamasını özledim.
annemin mutfakta çay koyarken bardaklara attığı kaşıkların çıkardığı sesi özledim.
--spoiler--

--spoiler--
Kadınlar neden böyle?Neden en acil durumlarda bile kandırıldıklarını,kullanıldıklarını sanıyorlar?Bir uçurumun kenarından düşmek üzereyken elimizi uzatıp yardım istesek,Ellerim olmasaydı gene beni sever miydin? diye soruyorlar.
--spoiler--