bugün

bıyıkların en karizması. şu anki bıyıklarımın tarzıdır ayrıca. *
"aslında biz farklıyız, moderniz, öyle radikal dinciler gibi sakal bıyıkla işimiz olmaz" mesajı vererek geniş kitlelerin sempatisini kazanmak adına sakal bıyık bırakmamayı düşünen, ama bu sefer de muhafazakar kesimin "top la bunlar. baksana bir bıyıkları bile yok" diyeceğinden korkarak böyle sanki hem bıyıklı hem de bıyıksızmış gibi duran bir traş.
aslında hem laik ve demokratikmiş gibi görünüp, hem de islami yaşam tarzını topluma zorla dayatmaya çalışan traştan politikacıların favori traş stili.
benim bıyıklar. Ben böyle bıyık bırakıp sokakta gezmiyorum tabi. Sakallarla beraber oluyor, o da pek dikkat çekmiyor. Zaten nasıl bi vücut gelişimim varsa, sakallarım çıkıyor, bıyık ha böyle, varlan yok arası...

Bigün tıraş olurken böyle bıraktıydım, kesmeyi unutup. o sıfatlan sokağa çıkmışım.. Lan yolda yürürken ''selamunaleyküm'' diyen kolormatik gözlüklü nurcusu mu dersin, dövecek gibi bakan ülkücüsü mü dersin, karşıdan öpücük atan komünisti mi dersin, yanındaki anasını dürtüp beni gösteren türbanlısı mı dersin; manyağın biri bin para...

''nooluyo lan'' düşünceleriyle dükkanlardan birinin camında bi baktım, resmen recep tayyip erdoğan'ın gençliğiyim amına koyim.. Can dündar bi belgesel çekse o'nunla ilgili, hemen alır beni.

Eczaneden domuz gribi maskesi alıp taktım, öyle döndüydümm eve..
aşağılamak veya kötü manada söylemiyorum çevremde çok insan var bu tip sadece gözlemlerimi iletiyorum
çorba ayran vb içeçekleri içtikten sonra bıyıklarından damlayan kimsedir.
üst ve alt dudadığın birleşim noktasından her iki yanda 1.0 cm ve üst dudaktan 0.5 cm. yukarıda kalacak şekilde sınırlandırılmış düzgün bir bıyık modelidir.

görsel

eskiden erkekler, bıyıklarını ince dişli bıyık tarakları ile tararlarken kılların parlak görünmesini sağlamak için tarağı badem yağına batırıp o şekilde taradıklarından adı badem bıyık olarak kalmıştır.

meraklıları için;

- kimilerinin siyasi sembol olarak benimsedikleri ve günümüzde moda halini alan bıyık modeli badem değil 'kırkık bıyık'tır. zira, badem bıyık kesinlikle üstten kırkılmaz.

görsel

- adolf hitler bıyığı'nın ise sanıldığı gibi badem bıyıkla uzaktan-yakından alakası yoktur! o tarz bıyığa 'sümüklük' derler.

görsel
türkiye de öncüsü rte ve saz arkadaşları.
en nefret ettigim insanlarin tasidigi biyik.
(bkz: bademden soğuma nedenleri)
ismet inönü bıyığı.
badem göz kombinasyonuyla anlam kazanabilir.
bugünlerde işe girmek için; diploma, yabancı dil, tecrübe..vs.den daha etkili bir olgu.
devletin önemli kademelerindekilerde bulunan bıyıktır.
(bkz: neden acaba)
türkiye'de "eğitim" alanında çalışan kısım bıyığıdır.
milli görüş geleneğine aittir aslında.sp de daha çok yönetim kadrosu tarafından kullanılırken,akp de tabana yayılmıştır.
dudaklarına güvenen muhafazakar tayfanın simgesel traş şekilidir.eminim kendilerini öyle daha seksi hissediyorlar dostlar posbıyık gibi dudağın üstüne inmiyor ki alenen dudak şovu.*
(bkz: kör ölür badem bıyıklı olur)
çenede sakal bırakan insana gavur gözüyle bakan insandaki bıyık türüdür.
ananemin bana tasvir ettiği örnek koca modelidir,kendisini hala kırklı ellili yıllarda sanır.-'kızım şöyle rahmetli deden gibi kara kaşlı kara gözlü badem bıyıklı' diye başlar cümlesine.cevap; -'badem bıyık mı kaldı anane kirli sakallar var artık.'
bu bıyığa sahip olanlar vergiden muaftır,fatura kuyruğu beklemezler,maaşlarına %10 yalakalık fonu eklenir.
tespitime göre akp ve yandaşlarından hoşlanmayanlarca görecelilik taşıyan, kimi zaman top sakallı birinin kırpılmış bıyığıdır, kimi zaman bıyıkları yeni terlemeye başlamış ergenin, çoğunlukla da siyasi diyaloglarda akp ve saz arkadaşları lehine beyanat verenlerin ki bu bıyık isterse pos bıyık olsun isterse ülkücü bıyığı o savunma beyanından itibaren artık badem bıyık'tır.

böyle ibnelerin arasında yaşıyoruz işte. işine geldiği gibi yorumluyor herkes.
(bkz: anlayan beri gelsin)

bir de komşusu var ki sormayın onu hiç;
(bkz: çember sakal)
2002 yılından itibaren çok geçerli ve itibarlı olan kartvizit.
Yedinci Nesil Yazar.

(bkz: hoşgelmiş)
Yarın bir komitesi olan ama komitesine çalışırken aklı havacuklarda bir şekilde ders çalışan, çalışamayan ama mutlu kişilik. bir troldür kendisi. eğlenir kendi çapında.
neyse ne diyorduk... buz gibi soğuk ankara günlerinde burnu donarken, elleri donarken, yüzü donarken; kalbi yanan, deliler gibi seven çok seven kişi...
kalbimi gerçek anlamda söküp verecek kadar sevdiğim trollcük. ama onun o koooocaman kalbinin yerini tutabilir mi bilinmez..
fatih terim'in söylemlerini örnek almaya teşvik eden bıyık çeşidi. lakin osman tamburacı'nın iyi tazminat kazandığını gözardı etmemek gerekiyor. o yüzden siz fatih terim'e uymayın.