bir turkiye dramini gozler onune seren tablo. * bu genelde lisede baslar ve bir sure boyle devam eder. daha sonra o cocuk liseyi ite kaka bitirir, evlenir, cocuk sahibi olur, sonra maltepe, ya da samsuna doner.

e peki gencliginde yaptigin hava kimeydi pust. o zamanlar. maltepe icecegime bok icerim daha iyi diyordun, ne oldu cakana. anlamadigim konu. bir insanin 16 yasindayken, 26 yasinda oldugundan daha zengin olma ihtimali yok. laleli esnafi degilsin ki a.q sen 10 senede marlborodan maltepeye dus. bavul ticaretiyle alakasi yok senin inis cikislarinin.

ozentilik, baska birsey degil, gosteris meraki. pust seni. liseli yillarinda baurbour mont giyiyordun cakma makma. simdi paso 5 sene once aldigin style cizgi marka gomlek pantolonu giyiyorsun. allahtan ipod yoktu senin zamaninda. olsaydi eminim bir sekilde sende de bi tane ipod touch olurdu.

gariban aile cocuklarina lise yillarinda sabanci mi surttuyor ne oluyor, 3-5 sene bir cosuyorlar. sonra taslar yerine oturuyor, bakiyorlar ki sonu yok duruluyorlar.

lisede maltepe ya da samsun icene rastlamadim daha, bahar icen de yok zaten.

(bkz: birol guven ruhumu ele gecirdi kurtarin aq)
(bkz: toplumsal mesaj kaygim pick yapti)
hele ki uzun marlboro içiyorsa kamyoncu olması muhtemel çocuktur.
havasındadır.

hic olur mu lan. winston dan assagı dusmem sevgili kendini bir sey sanan lise arkadaslarım. arabayı da kacıralım, marlboro yu masaya koyalım. of of of.
Böyle marlboro light sigarayı masa üstüne koyup yanına bir telefon birde anahtarlık koyan tipler piyasada geziyor.
(bkz: hiç sevemdiği halde malbora içmek)

(bkz: malbora cüzdan ve araba anahtarı üçlüsü)
Boynuz kulagı gecer dıye bosuna dememısler kardesım.
vicdanı azabı çekmiyor musun ulan diye üstüne saldırılası çocuktur, babasının içtiği maltepeye baktıkça içi sızlamayan bu çocuk bir de babasından gizli içiyorsa o sigara ,filtresiyle ağzına tıkılmalıdır...
aynı zamanda babası kendisinin eski cep telefonunu kullanırken, son model süpersonik kameralı, megahiper özellikli cep telefonuyla ortada gezinen çocuktur.
üstte takım elbise en fiyakalısından,masada marlboro,cüsseli bi cüzdan(kıçıma battı çıkardım der gibi),kalıplı bir telefon veya anahtarlık, ağızda sigara ortalarda gezinip vatan millet sakarya demek...
babası torosa binerken kendi x5 kullanan çocuktur. hayırsız evlattır...
(bkz: mal oğlu mal)
daha kötüsü için;
babası hayatında ağzına sigara sürmemişken, kendisi marlboro içen lavuk.
bazı babalar için maltepe bir efsanedir. ne kadar parası olursa olsun inatla maltepe içer. bu sebeple sadece sigaraya bakarak çocuğun hayırlı olup olmadığına karar vermek imkansızdır.
o babayı hak etmeyen çocuk.
baba parası yemenin, daha doğrusu içmenin en güzel örneğidir.
kuvetle muhtemel öğrenci olan küçük burjuva.
ben içemedim bari oğlum içsin zihniyetinde bir babaya sahip çocuktur.
baba yüreğidir. içmez içirtir işte.
eğer bir eşdeğerlikten bahsediyorsak, babası parliament içen çocuğun da tez zamanda muadil bir sigaraya geçmesi müstehaktır. bence bu bir tercih meselesidir. bütçesine sorun yapmıyor demek.
kimse babası parliament içipte kendi samsun içen çocuğa '' vah yavrum bak babası nasıl yaşıyor da şu garibin haline bak bi samsuna talim '' demiyor.
özellikle konunun dışına çıkıp ''bir de masanın üstüne koyar bunlar sigarayı'' kısmına gelmek istiyorum. bu işin sadece marlboroya endekslenmesi de gerçekten komik.

hangimiz bir cafe ya da restoranda veya herhangi sigara içilen bir yerde, rahatlık ve habire götü başı burkmamak açısından telefonu ve sigarayı masanın üzerine koymuyoruz? yani bunu hepimiz yapıyoruz hepimiz de şikayetçiyiz öyle mi...

winston koysa sorun yok oysa. arasında 1.50 fark var. abartmamak lazım.

ha tabii ki bana kalırsa hiç içmesin, sigara sağlığa zararlıdır felan. ( yasal uyarı )
(bkz: piç)
götoştur. biz ortak giriyoruz.
bir de komünistse dadından yinmez. *
pataklanası iğrenç çocuk = piç
babası eski toprak olduğu için sorun teşkil etmeyecek durumdur. baba maltepenin zehrine alışmış diğerleri ona hafif gelir. yeni nesil ecnebi sigaralarıyla yoluna devam ederken baba maltepe'yi bırakıp samsun 216'ya bile başlayabilir.
biz kümesinin değilinde bulunan çocuktur. * (bkz: bizden değildir)