bugün

entry'ler (34)

pizza 16

söz konusu işletme görüklede yer alır ve pizzası güzeldir. ama gidipte bizzat yerinde yendimi güzeldir ve sıcaktır. sadece yerinde güzel diyorum cünkü; siparişleri çok geç getirirler. bir keresinde tam 45 dakika sonra siparişi getirmişlerdir. yetmezmiş gibi bir de ayak üstü işletme dersi vermeye çalışılmıştır ama aynı fakülte öğrencisi olmamızdan dolayı hemen geri püskürtülmüştür söz konusu işletmenin çalışanı.

eger bir pizzacı broşürünün üstüne '' 30 dk. da servis garantisi '' yazıyor ve pizza gec gelirse para alınmaz müşteriden. ama bu amcalar ne yapmış broşürde baya boş yer görüp akıllarına gelen herşeyi döşemişler el kadar broşüre. uygulamaya geldimi de '' öyle yazıyor diye illa ki öyle olmaz '' şeklinde çok basit bir cevap alıyorsunuz. hemde bunu işletme sahibi söylüyor.

kısacası tüketici odaklı çalışmayan ve işletme etiğinden uzak bir işletmedir. go to hell pizza 16.

nasil sakirt oldum

(bkz: bir şakirtin gizli defteri)

nazım hikmet marksist bilimler akademisi

bugun itibariyle katıldığım etkinliktir.
acılıs saat 14.00 da planlanmıştı ancak istanbul trafiği ve konuşmacıları etkinlik mekanına getirenlerin, konuşmacıların adresleri cıkaramaması üzerine saat 15.15 cıvarı baslamıştır.
konuşmacılar gercekten işlerinin ehli ve renkli kişilerdi. ama iki ismi aramızda görememekten gercekten cok büyük üzüntü duyduk. bu isimler: Avşar timucin ve Korkut Boratav idi. ikiside sağlık sorunları nedeniyle etkinliğe katılamamış. olsun onlar yinede sosyalist duruşlarıyla aramızdaydı.
bursa' da okumamdan dolayı sadece açılış derslerine katılabildim, gönül isterdi akademinin devam edecek olan derslerine de katılabilmek.
sosyalist bir bakış acısıyla aydınlanmak ve marksizmi biraz olsun anlayabilmek için kacırılmaması gereken bir fırsat.

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

reklam kokan hareketler bunlar. secim öncesi yine reklamını iyi yaptı ve halkın gözüne girdi. (bkz: dikkat et tayyip sana girmesin)

yeni uu otomasyon sistemi

eror yazısından tiksinmeme vesile olan sistem. oto boka tıklasanız bile eror veriyor. neyseki yenile yenile yaparak derslerimi gece 5 gibi secebildim. ama o değil mikroyu alacağım hocanın dersinin saati ve günü yazmıyor. allah belanızı versin. kötleri yemedi kayıtları durdurdular.

mustafa sevüktekin

ekonometri bölümünün notu en bol hocalarından biri.

veysel bozkurt

vizelerden önceki dersinde, '' istanbu'da ki bir üniversiteden teklif aldım, büyük ihtimalle kabul edeceğim. ancak kadromu uludag üniversitesinde bırakacağım. bursa cok güzel bir yer, cok seviyorum.'' diyen sosyoloji hocamız. vizeden 95 almam bu adama olan sevgimi kat kat arttırmıştır.

emin ertürk

sınavda sorduğu kolay sorularla hepimizi dumura ceviren, verdiği notlar ile de hayranı olduğum uludağ iibf'li iktisatcıdır.
ayrıca aklına estiği zaman öğrenci kimliği sormasını takdir ediyorum. güvenlik görevlilerinin yapmadığı işi o yapıyor.

emin ertürk

''öğrenci kimliği göstermek zorunludur'', cümlesi ile bütünleşmiş insan. canı sıkılınca sen öğrencimisin, göster bakayım kimliğini, der.

veysel bozkurt

herşeyin sosyolojisi vardır. ''gayında vardır, eşcinselinde vardır''. cümlelerini söyleyen hoca.

yeter ki olumsuz olmasin oy

(bkz: oy ile alakalı başlık acma modası)

(bkz: oy ile alakalı başlık acıp, başlıkta ki entrylere eksi oy vermek)

aşık olunası kadınlar

(bkz: küt saç küçük burun ve şarışın)

göğüs kıllarını yolmak

stres topu da diyebiliriz bu kıllara. ben bile bazen strese girdiğim zaman, göğüs kıllarımı yolarım, sonrada halının üstüne bi güzel atarım.

bush un karşısında bacak bacak üstüne atmak

büyük bir ihtimalle bunu yapan zihniyet şöyle düşünmüştür. ulan kamil, madem sen bacak bacak üstüne atıyorsun , ben neden atmıyayım. bu zihniyet gaza gelirse buşun suratına attıradabilir. yani en azından ben olsam yapardım. yaparım bilirsin corc , cok pis yaparım len.

bir kadının en masum olduğu an

basit bir operasyonla dilini kestikten sonra , gercekten cok masumlardır kendileri.

babası maltepe içerken kendi marlboro içen çocuk

(bkz: hiç sevemdiği halde malbora içmek)

(bkz: malbora cüzdan ve araba anahtarı üçlüsü)

o kadar cok sevmek ki onsuz daha mutlu olmak

piskopatlığın kostüm değiştirmiş hali. yani aynı b.kun laciverti. bana göre psikolojik bir rahatsızlıktır bu.

rusların dünyaya kazandırdıkları

komünizm ayağına cok güzel marşlar kazandırmışlardır.

metallica konserinde kitap okuyan adam

normal şartlarda ali sami yen'in çimlerinde uzanmak gibi şansı olmadığından, madem konser var ve çimli alanda takılabiliyoruz , gideyimde bari kitap okuyayım demiş olabilir. maksat hem dikkat cekmek hemde herseferinde sadece lig tv den görebilidiği cimleri bizzat görmek veya üstüne serilip yatmak , çimlerle sevişmek.

emre belözoğlu

her nekadar futboldan ve futbolculardan bi b.k anlamasamda, bu adamda cok büyük bir performans kaybı var. düşünün yani ben bile farkına varıyorsam , adamın topa vurusundan performans değerlendirmesi yapan insanlar ne desin. ananıda al git emre desin.