bugün

çocuk bir sabah uyanır açar televizyonu ve aman allaahım birde ne görsün bir kürt bayan sanatçı, onore edilerek davet edildiği, tarihi, günler öncesinden belirlenmiş bir caz konserinde söylediği kürçe şarkı yüzünden, ogün o caz konserine şehitlerden dolayı duydukları derin acı ve üzüntüyü, belkide, bizim çocuklarımız ya hiç askerlik yapmıyo ya da ordu evlerinde gitar çalarak askerlik bitiriyolar bari şu şehit olan gariban çocuklarına üzülüyomuş gibi yapalımda belki ordan kurtarırız düşüncesiyle ellerinde soğuk içecekleriyle caz konseri seyrederek milliyetçiliklerini göstermeye çalışan hatırı sayılır bir kalabalık olan kalantorların sözlü ve fiili saldırısına uğrayarak sahneden inmek zorunda kalan kürt sanatçıyı görünce aklına hemen şunlar gelir; kardeşim oda kürtçe söylemeyeydi hassasık biz bu konuda, ne vardı yani türkçe söyleyeydi, mesela orda ispanyolca,ingilizce söyleyen sanatçılar var onlarda türkçe ezberleyip türkçe söyleseydi ne güzel olurdu hem acımızda hafiflerdi,bu kürt de amma provakatif ha hem kürt üstüne birde utanmadan kürtçe söylüyo hadi ispanyol olsan söyle kürtçe anlarım ama kürtsün kardeşim sen türkçe söylemelisin ki bizim hassas duygularımız depreşmesin. ve evet birden çocuğun kafasında birşey dank eder ve olanca gücüyle içerde magazin programında hilal cebecinin panpişleriyle olan muhteşem bağını konu olan son derece entellektüel bir zeminde gerçekleştirilen televizyon programını izleyen babasına seslenir baba baba koş galiba ben faşist oldum.koşarak odaya gelen babayada akıldan geçenler anlatılır ve tehşis koyulur evet çocuk faşist olmuştur ve bunun tedaviside yoktur.baba bu vatana faşist bir evlat daha yetiştirebilmenin haklı guruyla bir eli eşofmanın içinde bir vaziyette odasına televizyonun başına dönerken çocuk içinden mırıldanmaktadır, türkün türkten başka dostu yoktur, her türk asker doğar,ya seveceksin ya terkedeceksin , herkesi istiklal marşını okumaya davet ediyorum yok yok durun bir dakika önce onuncu yıl marşı hemen ardından istiklal marşı hiç ara vermeden bir dakika yok yok beş dakika saygı duruşuna davet ediyorum,pardon davette etmiyorum emrediyorum, kahrolsun halkların kardeşliği hede hödö vıdı bıdı.
türk milletinin çoğusunun geçmek üzere olduğu eşiktir. derin bir nefret uyandırıyorlar artık iddialarıyla.
-baba ben faşist oldum.
+iyi bok yedin.
-baba baba vurma...
oğlum sana adam ol dedim faşist ol demedim.
rte nin artık babasının mezarında rahat rahat söyleyeceği cümle. bu sabah kıbrıs konusunda söyledikleri ile tam olgunlaşmış.