bugün

baryumun simgesi
(bkz: british airways)
bachelor of arts.4 yillik lisans mezunu.
(bkz: ibrahim ba)
(bkz: BA Music)
burhan berken'in ilk albümü.
çin mitolojisinde cennet'in kızı.
baba yarısı (bkz: nuri alco)
b ve a harfi ile olusan hece.
.ba, Bosna-Hersek'in internet adres uzantısı...
arjantin'in sarap sehri.
birhan keskin'in ilk basımı mart 2005 de metis yayınları'ndan çıkan kitabı.
http://www.ba.com
- "ba" arapça, edatdır. 'ile' anlamına gelir. örneğin; ba-husus; özellikle, hususiyetle.

- osm. alfabenin ikinci harfi.
eski mısır'da ruh.
ba- şeklinde yazıldığında bar anlamına gelen japonca kelime.
(bkz: yakuza barlari)
arapça yaratılmışların tümü anlamına gelen kelime.
"bi ey" olarak okunup, hafızalara kazınmış bir a takımı karakteri. takıları ile dikkat çekerdi.
(bkz: fa)
(bkz: ibrahim ba)
aa dan daha kötü, bb den daha iyi bir not, sınıflandırma, durum ölçülendirmesidir
eski mısır dininde "ka" ve "ah" ile birlikte ruhun üç görünümünden biri. insana güç, kuvvet veren bir ilke olan ruhtur.
transkriptte çok hoş gözüken ikili harf kombiyasyonu.
Çin mitolojisinde Cennet'in kızı.
herkesin "biyey" olarak bildiği a takımı karakteri.

bir mühendis olarak, ustabaşları ile yaklaşık bir buçuk saatliğine bir yolculuk ile bakım, onarım, revizyon için yola çıkmıştık. yolda ondan bundan anlatırken içim geçmiş, uyumuştum. arabanın rutin sallantısı kesildiğinde uyanmıştım. mola vereceğimiz yere gelmiştik.

burası bildiğiniz kamyoncu kahvesiydi. içecekler yiyecekler ucuz, etrafta kamyoncu kardeşler vardı. eheh saygılar. eli kaldırıp üç yapmamla, üç tane çayın gelmesi bir oldu. adam sanki bizi bekliyormuş gibi düşündüm. sigara yasağından dolayı dışarıya konuşlandırılmış masa ve sandalyelere, üzeri korumalı 55 ekran televizyon eşlik ediyordu.

televizyonda, kral tv açıktı. skindirik bir pazarlama reklamı vardı. bizim ba * çıkmıştı. et yemek istediğini ve biftek istediğini söylemişti. mikser gibi bir kabın içine eti attılar, yanına da alakasını anlamadığım bir koçan mısırı attılar. iddia edildiğine göre birkaç dakikada hazır oldu bizim herifin yemeği.

hemen sktiri çekiverdim ustabaşlarının yanında, dedim şimdi bir mangal olacak, yakacaksın, üüfleyeceksin yelleyeceksin, üstüne atacaksın bifteği, üfff... o anda nasıl anlattıysam, beynime kazındı o biftek. evet o akşam ne yapıp edip biftek yemeliydim. böyle şeyler canım çekmez ama çekmişti işte bir kere. biftek ulan, diyordum. geri zekalı üstüne kekik de serpmemiş. ulan o öyle mi yenir, öyle mi pişirilir a ayı.

sonuç olarak eve geldiğimde akşam saat 10 du. ne biftek aldım ne de yedim. ama hevesim sabit. bekle beni bifteğim.
güncel Önemli Başlıklar