bugün

henüz aşk ile tanışmamış bünyelerin söylemidir genelde "aşka inanmıyorum" deyişi. lakin aşkın o iç yakan acısını tatdıkları vakit bu söylemlerini unuturlar "aşk varmış gerçekten" demeye başlarlar.
ya ötesine geçmek yaşanılanın ya da çok gerisinde durmak.
hadi aşkı bir kez daha tanımlayalım. bu ne ilk, ne de son. ama yine de açalım bakalım...

hiç mavi, yeşil, ela, ala ya da kapkara rengi farketmez bir çift göz görünce başın dönmedi mi, gözlerin kamaşmadı mı?

ve hiç o gözler aklına gelip, bi sigara yakmadın mı? bi rakı içmedin mi?

hiç o gözler için ağlayıp, gözyaşı dökmedin mi?

hiç sabahlara kadar birini düşündüğün olmadı mı?

hiç onu görünce kelimeler kifayetsiz kalmadı mı?

hiç birini gözünden bile kıskandığın olmadı mı?

hiç biri için yollara düşmedin, dağları aşmadın mı? engellere karşı çıkmadın mı?

sorarım sana arkadaşım, bunları hiç yaşamadın mı? en azından biri bile geçmedi mi başından?

cevabın hayır ise; maalesef arkadaşım senin için yapılacak bişey yok. sen insan değilsin ki. kalp yok ki sende. kalpten ziyade ruh yok...

ama cevabın evet ise; vahiy inmiş zaten yüreğine senin. son olacağın kadar olmuşsun. sen ister inan, ister inanma hiç farketmez...
yaşamayan bilmez. yaşayan ve acıya maruz kalan, sonunda hüsrana uğrayanlar inanmaz aşka. bu da inanmamak değildir
aşka olan inancı yitirmektir. aşkın varlığını bilir ama kırık kalbi acı cekmek istemez, doğal olarak
"aşka inanmıyorum" der, bunu derken bile derinde bi acı vardır.
(bkz: aşk acısı)
ya korkak ya çok duygusuz yada kalbi çok fazla kırılmış insanların yapacağı şey.
aşk acısı çekmeyi göze alamayan bünyelerin yegane sığınağıdır.
unutulamayan bi aşk sonunda yaşanılacak durumdur.
unutulamayan bir aşk sonunda yaşanılacak durumdur.
kendine yaklaşan karşı cins üyelerini itmeye neden olan durumdur bu.
aşka bilimsel yaklaşmanın sonucu olabilir... hepimizin bildiği gibi bir insan aşık olduktan sonra vücud kimyasında malum bir takım değişiklikler oluyor ama bir süre sonra eski haline dönüyor vücudumuz ve vucüd için aşk bitiyor... dönmeside normal çünkü devamlı aşık olduğumuz şekilde en fazla 5-10 yıl yaşarız... eee aşk bitti sonra ne oluyor sevgi mi, sadakat mi yoksa başka birşey mi devreye giriyor işte aşka inanmayan insan bunları düşündüğü için aşka inanmaya olabilir... büyük ihtimalle bu insan sevgiy inaniyordur...
varlıgına inanıp , deneyip deneyip varılacak sonuc.
-ben aşka inanmıyorum abi.
-niye lan bi yalanını mı yakaladın?
(bkz: aşkı tanımamak)
humanistlerin davranislarindan bir tanesidir, mantiklidir.
aşık olmayan ya da olamayanların sıgındıgı hadisedir. *
ulan ben aşka inanıyorum, dur bir aşık olayım.
bak bundan ayrıldım, hemen yeni bi aşk bulayım.
ay bunla da ayrıldık. bir tane daha mı bulsam acaba su aşklardan...

yok şekerim olmuyor. aşka inanmıyorum ben yok aşk falan. hepsi yalan...

-----------
nerden buluyorsun bu aşkı ya? genelevde mi satılıyor lan aşk? ya da jigolodan mı alıyorsun?
sen inanma zaten. senin inanıp kanaat getirdiğin şey aşk bile olsa uzak dursun benden...

anuna koyim! siz daha aşkın ne olduğunu bilmiyorsunuz ki. kime anlatıyoruz burada...

(bkz: aşk) (bkz: aşk) (bkz: aşk) yine yetmez ya...
terk eden sevgilinin ardından kalp ile beynin arasında geçen çatışmalar sonunda fark edilen durum.
gelirsin
gelmezsin
gelirsin
gelmezsin
gelir ya
gelmez
gelir
gelmezzzzzzzzzzzzz
gelir ya sus gelecek
gelmeyecek
gelsin ya
gelmeyecek
ne olur gelsin
gelmeyecek
neden ya
kendine sor
gelsin lütfen gelsin
gelmeyecek
gelsin ne olur ya
gelmeyecek
gelecek
gelmeyecek
gelecek
tanıyorsun gelmeyecek
gelecek tanıyorum gelecek
gelmeyecek
gelir o ya
gelmez
gelmez
gelir
gelmez
gelsin
gelmeyecek
ne olur gelsin
gelmeyecek
gelmeyecek
gitti
gitti
gitti
evet gitti
gitmedi
gitti gör artık
gidemez
gider
gidemez kalbim onda
o yüzden gitmedi mi...
(bkz: aşka inanmıyorum ama bir güç var) *
Aşka boyun eğmem aşka inanmam
Yıllarca boş yere ağlayıp yanmam
böyle bir arzuya meylenip kanmam

Unut sevme beni bu aşkın sonu
Ne yazık ki hicran gözyaşıyla dolu

Nasıl olsa sonu gelmeyecek mi
Her güzel şey gibi bitmeyecek mi
Bırakıp da beni gitmeyecek mi?
playboy olmaktır.
aşka inanmak
ayrılık
aşka inanmamak
yeni ilişki
aşka ısınmak
aşka inanmak
ayrılık
aşka inanmamak

bu böyle gider..
aşkın biyolojisine inanan insandır... biyolojik olarak insan vücudunda aşkı tetikleyen, devam ettiren hormanların, faaliyetlerin bir ömür boyu devam edemeyeceği gerçeğini bilen insandır.
aşk sanrısına kapılıp zamanında acı çekmiş bir çok insanın aynı acıyı cekmekten korkup aşka olan inançlarını köreltmeleriyle ortaya çıkan bir durumdur. fakat bu bünyeler genelde bi dönem sonra yine aşık olurlar.. çünkü aşk denilen duygunun yerine başka birşey koyamazlar..
(bkz: hata yapmak)
aslında aşka canı gönülden inanmaktır.