bugün

geçen haftaki bölümde behlül'ün; boynuzları artık denizaşırılaşan ednan'ın aldığı yata da hallenmeye başladığı gözlenmiş yine aynı bölümde beşir'in behlül'e ''gel sana bi şey vericem'' demesiyle ''lan beşir sen de mi'' diye düşündürdüyse de beklenen olmamış, beşir iffetini muhafaza ve müdafa etmiştir.
dün tekrarını verdiler bunun üşenmedim, oturdum izledim.

allasen o firdevsin dalgası nerde yaşıyor? şatoda falan mı? 1450 metreye 570 metre tablo asılıydı lan duvarında. duvarda değildi o evdeki, başka bi şey. adlandıramıyorum şimdi.

ehehe bu arada beşir behlül e seslendikten sonra ''sana bi şey vercem'' dedi orda hınzır bi şekilde güldüm kendi kendime. aha dedim yoksa dedim kendi içimde paradokslar yaşadım. sonra oturup sadece konuştular. ha bu arada behlül ağlamasın, zira maviyle kırmızı yakışmıyor. mümkünse kızartmasın o gözlerini ağlarken. götüme benziyor çünkü.

öyle işte sözlük aşk-ı memnu izliyorum ben.
başlamasına dakikalar kalmıştır. sabırsızlıkla bekliyoruzdur. çok heyecanlı bir bölüm olacak. üstsüz izlemeyi düşünüyorum. sıcak çok sıcak olacak bu geceeeeee...
(bkz: yasak elma)
---spoiler--
behlül arabanın bagajında laptop taşıyormuş. *
---spoler---
behlül ün bihter le olan sevişme videosunu izlerken hanım teyzeler gibi ağzını eliyle kapayıp gözlerini hayvan gibi açmasıyla yarmış olan dizidir.

sanki üçüncü kişi olarak izliyor videoyu bana lan.
beş para etmez,yapmacıklık abidesi yapım.Türkiye bu işlerle tam bir brezilya olmakta.Hatta ordaki konular da aynen Brezilya dizileri gibi.Zengin aileler,dertüstü muratüstü çiftler,işle güçle alakasız entrika dolu tiplemeler..Oh valla tam bir Berezilya dizisi..Teknik olarak bakıcaksak zaten içler acısı.Senaryo,Çekim,Işık,Kurgu.Kafa cut Kafa montaj(kendimde editör olduğum için:),,bir tane tek plan şaryo haraketli dizi olmaz mı ya bizim dizilerde.Yönetmenim diye de geçinirler bide..
behlül'ün cd'yi kırıp çok sert bir şekilde savurduğu ancak cd'nin 1 metre öteye hemen suyun ilk metrelerine düştüğü dizidir. bari o kadar güçlü savurmasaydı dedirtmiştir. bir de bilmem kaçıncı bölüm matmazel gene aynı makyaj. ben söylemekten bıktım o yapmaktan bıkmadı.
tavuz kuşu firidevs'in evlilik sözleşmesini görünce ne yapacağını dört gözle bekliyoruz. adama verdiği biberi burnundan getirir kesin.
behlül efendinin cd seyrederken ki çizgi film yamukluğundaki ağzı görülmeye değerdi. sanki o yapmamışta başkasını dikizliyor gibi baktı. hayır o değilde, dizinin sonunun losta önmesinden korkuyorum. üç yıl boyunca izle izle en son nihalle behlül yatıyor olsun, behlül gözünü bi açsın... meğer hepsi ruuyaymış olsunda gör.
an itibariyle banyodan full makyajla çıkan, bornozlu, iğrenç nihal ziyagil'i görüp hayattan soğutan dizidir.
ednan bey kapının önüne koysa donunu yıkayacak deterjan parası olmayan firidevs hanım, taze nişanlısına ayak üstü ayar verdi. şaşkınlıkla izlemekteyiz.
nihal gibi bir kızla ömür geçmeyeceğini bir kez daha gördüğümüz dizi.
bu ne lan...almış tosunu* karşısına, yarım saattir hesap sormalar falan.
ama en nihayetinde de tosunum fena koydu postayı. helal olsun.
şimdi zırıl zırıl zırıldamalar başlar...
Halid Ziya Uşaklıgil romanını görse kemikleri sızlar valla. Gerçi kitabında daha çok erotik şeyler var ama olsun. Yine de izleniyor. 2. kez okumak istiyorum
taş evden bi behlül'ü bi bihter'i aradı. bir şey de demedi. biri geri aradı, biri no ya bastı. adnan tripten tribe koştu. neyi ispatladı ki bu şimdi. hiç bir şey anlamadım. hiç. ben mi bişeyleri eksik biliyorum ki.
behlül'ün sonunda patladığı dizidir. yeter be evlenmeyelim o zaman demiştir nihal'in üstelemelerine ve o sırada ednan içeri girmiştir. bu adnan şu herife s*ktir git diyemediği için bugünlere gelinmiştir. ayrıca bu bölümde behlül başlarda müzik odasında bihterle konuşurken tehlikenin farkında mısın diyerek yarmıştır. bihterin firdevsin 3. gelin olması olayını yorumlayıp 2 düğün olucak sadece demesi de ayrıca epiktir. ayrıca çetin özder gibi para babası bir elemanın firdevsle evlenebilmek için kılıktan kılığa girmesi, adamın sadece sözleşme demesinin ardından firdevsin adam küfür etmiş gibi davranması da ayrı bombalardır. bir de bir ara bihter'in bir sinir krizi vardır ki akıl alır. ama en güzel bomba behlül'ün yeter be'sidir.
behlül'le bihter'in ziki tuttukları bir finalle sonlanan bölümü az önce biten dizi. ayrıca nihal'in tek arkadaşı olan sarışın hanımkızımızın, ki adı pelinmiş, semirdiği de gözden kaçmamıştır. ve yine ayrıca organizatör hanım kızımız da güzelliğiyle bölüme damga vurmuştur burdan selam yolluyoruz.
15244579885656 bölümdür aleykümselam denmeyen dizi. yok demek zorunda değiller ama harbi taktım ben bu duruma ya. 1 kere deseniz ne olacak yani.

-peykere selam söyle
+tamam söylerim

-adnan beye selam
+peki söylerim

lan bi bölümde aleykümselam deyin arkadaş taktım ya. zengin olunca aleykümselam denmiyor mu? senaristler yalvarıyorum şu dizi bitmeden bi aleykümselam repliği koyun.
beşir'in yatağının yanına bi yatak da matmazele hazırlanması gerek bu bölüm itibariyle.
karı siktiri yedi gitti.
kimden...
çoramık nihal'den.
pes.
sen 40 yıllık asil hatun o sarsak karıdan o lafları yedin ya, gerçi hoş elinde cd tutamayandan ne beklenir.

bihter kaşlarına vurgunum, her bi yerine vurgunum bihter.

vurgun demişken, çetin özer'in röveşata golü top 10'a 1 numaradan girer.

ednan bey sana bişicikler demem, hala anlamamışındır kesin. sen git takatukalarını takatukala. hadi bebeğim.
behlül ile matmazel'in cd kapmaca oynamaları diziye ayrı bir heyecan katmış(!)
firdevsin bihterle yaptığı evde kaç düğün olacak? diyalogu bihterin hırsını göstermek bakımından gayet başarılı olan, nihalin sürekli mekan dediği muhtemelen şeffaf odanın çekimlerinin yapıldığı yerde matmazelle behlülün karşılaşmasının sanki bir rüyaymış izlenimi veren,ayrıca o telefon numarasının kapatılmamasının nedeninin sanal reklam uygulaması olduğunu düşündüren dizidir.
[http://www.tividizi.com/izle/ask-i-memnu]
çocuklara kesinlikle izletilmemesi gereken kötü bi aile örneği.
cd yok olsa da ortadaki şüpheler yok olmamıştır. herkesin içinde bir yerde o şüphenin kıvılcımı hala durmaktadır.
bu akşam hilmi bey e şöförü tarafından yapılan saldırı gayet hoşuma gitmiştir. hele de şöförün arabanın anahtarlarını fırlatması falan...
firdevsin nihal geldiğinde nihale - a nihalcik de geldi. deyişi kopmama sebep olmuştur. ayşecik gibi...
son olarak da ednandan iyi bir performansla şu olayı çözmesini bekliyoruz. taş evden aramalar falan artık onun kafası da değişik çalışmaya başlamıştır.
beşir salaksın yeminlen demek istediğim, gün geçtikçe tüm karakterlerin çığrından çıktığı dizi. ayrıca adnan taş evden ikisini arayarak nasıl bir sonuca vardı merak ettim. ve nihal, çok güzel çemkiriyosun da behlül postayı koydu sana şansını fazla zorlama bebeğim.