bugün

-fakir mi olucaz
ahahahaha ne komik gerizekalı. bir de ednanın şebelek şebelek gülmesi yok mu? fakirlik öyle altına işeyecek kadar gülünücek bişey ya zaten. dilerim rabbimden sürüm sürüm sürünün inşallllaaaahhh. gerizekalı ergen bülent, sözüm sana... dinle çocuğum; dua et fakir olasınız da üvey anan olucak bihter karısı sırf babanın paralarını tek başına çatır çatır yemek için seni yurt dışındaki yatılı okula sürdürmesin. *
hangi çağda yayınlandığına anlam verilemeyen dizi. bazen o kadar abartıyorlar ki, gülsek mi, ağlasak mı, bilemedik. neymiş efendim, çetin özder bile dünyayı 4 kez turlamış, biz daha 1 tur atamammışız.

tamam, anladık zenginsiniz de, bunu niye gözümüze gözümüze sokmaya çalışıyorsunuz sonradan görmeler? hele o bülent'in fakir mi olduk demesiyle kahrolduk hepimiz. zenginlik kavramını bu kadar abartmasak.
eve gelen insana karşı verilen tepkilere şaşılan dizidir.

yahu şu evin bahçe kapısından içeri kimse girmesin emi. bütün ev halkında bir tepki beliriyor. heleki o ufak çocuk ve nihal'in* tepkisi ise farklı bir gariplikte.
sanki akşama kadar evde sahibini beklemiş kedi veya köpek misali hemen cama yada kapıya fırlıyorlar. Bu ne be kardeşim. bir insanı yıllarca adada mahsur bıraksan bir gemi gördüğünde o kadar tepki vermez. "aaaa şu geldi." "aaaaaa bu geldi." hepi topu adam akşam işten geliyor.

ilk defa izleyen birisi o tepkiyi "ankara'dan abim geldi" ya da "askerden akrabası teskereye geldi" sanır. yuh lan. inşallah bu cama ve kapıya fırlayanlar birgün hızını alamazda rahatlarız.
1. sezonundan bir bölüm izledim ve şimdiki sezonla karşılaştırdım az önce. kısarca dizide bi sezonda 4 şey değişmiş;
-ednan güzelleşmiş
-bihter nihalleşmiş
-nihal bihterleşmiş
-beşir çılgınlaşmış **
71. bölüm fragmanını izlediğim ve fragmanına hayran kaldığım, zira ezelin de kalitesini düşürmesine müteakkip, şu an en kaliteli türk dizisidir teknik açıdan. ama konusu tartışılır, yok "ev kadınları falan izliyo bunu yeaaa (ki ev kadınlarının da beğenileri düşük demeye getiriyor burda gerizekalı)" diyen atom mühendisleri çıkar diye konusu hakkında yorum yapmıyorum. (bkz: sanki kendi atom mühendisi)
entrika ve kötülükten başka bir şeye kafası çalışmayan bir takım kişiliklerin izlemeyi unuttuğu yalı içinde lcd ekrana sahip 2 sezondur bir b.k gelişme göstermeyen dizi.
Dizi finali olarak behlülün adnan beye saldıracağı ve sonunda adnan beyin behlülü öldüreceğidir.
artık final yapması gereken dizilerin başını tutan,eserden alındıgı idaa edilen ama yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları,gırgırına bile olsa izlenemeyen insanın midesi götürmeyip kapatılan veya kanal degiştirmek zorunda bırakan tv dizisidir.
bir ton gerizekalıdan oluşan dizilerden. yani karakterler; yoksa oyuncular akıllı, hepsi köşeyi döndüler.

ulan bende öyle para olacak; tarabyada mı sarıyer yolunda mı ne yalıda oturacağım; böyle salak sulak şeylere kafa yoracağım. aynen vur bihterin kıçına tekme behlülü de gönder; gelsin cümle italyan rus moldovası anzağı. ednan malsın oğlum. bas git dünyayı gez, gör; kalahari milli parkına uğra; japon semenderlerini besle. londra'da gitar fiyatları düşmüş, natürel kasa bir les paul al; çalalım sevabına.

taşnakları desteklemek gibi bir götlük yapması dışında, bu entrynin son cümlesi büyük feylesof arnold schwarzenegger'dan gelsin;
" paranın mutluluk getirmeyeceğini söyleyenler, alışveriş yapacağı yeri bilmeyenlerdir."

ek : ednan ve behlül uludağ'da yazıyor arkadaşlar, haberiniz olsun.
adnan bey güya türkiye'nin sayılı zenginlerinden, her yere eli ulaşıyor. Boynuz arşa ulaştı hala karısının ne haltlar yediğinden haberi yok, hep bir kuşku, hep yanlış anlamalar... halbuki karısının 2 aylık cep telefonu konuşmalarını, smslerini önüne alsa herşeyi kabak gibi görecek.

(bkz: tarihi dizileri günümüze uyarlayınca oluşan abukluklar)
siyah beyaz versiyonu olan aşk ı memnu filminin finalini bu sabah fox tv nin haberlerinde gösterdiler. rakip kanaldır ne halleri görsünler diye mi yaptı bilinmez. filmin finalinde müjde ar olan bihter artık dayanamaz silahı kalbine tutar. kamera kapının dışındaki adnan beyi gösterir, kapıyı açmak için zorlar. bir silah sesi ve ölür. ohh iyi oldu.
--spoiler--
bak çetin özder 4 kez gezmiş dünyayı, biz daha 1 tur atamadık!
--spoiler--
Dalga geçilip, komik bularak hala son hızla devam etmesine ortam sağlanan dizi.
--spoiler--
- bak çetin özder 4 kez dünya turuna çıkmış.
+ eee
- bak biz daha bir tur atamadık
--spoiler--
gibi bir diyalogun geçtiği dizidir. ne lan bu bisiklet mi amına koyım. küfür ediyorum çünkü sinirlerim gerildi. neymiş efendim 1 tur atamadıkmışız. ulan karı,* sahilde mi tur atıyorsun yoksa go kart pistinde mi? heee para bizde bok sanane diyorsan, haklısın banane amına koyım...
az susun oğlum başladı.
tanım: behlül'ün bihter'e çaktığı dizidir.
bitsin artık diye yalvartan dizidir.
insanın beynini yamultuyor arkadaş o ne.

babam az önce kanal zaplarken beş dakika takıldı.
bizim 5 yaşındaki kuzen, anneme sordu:
-behlül kimin aşkısı?

o anda aşk-ı memnu nun saçmalığını çözmeye çalışan ama bir sonuca varamayan babam:
-evladım daha biz çözemedik ki onu, sen nerden anlayacan, dedi.

bitin gidin artık, ihtiraslı manyaklar yaa..
bihter tabancanında yerini öğrendi, kesin intihar edecek bu söyleyim.
(bkz: behlül bekar)
evet canlar, cananlar 6. geleksel aşk ı memnu gecemize hoşgeldiniz. her yerinizden öpüyorum.
şimdi bayram değil seyran değil bu herif bizi niye öpüyor diyenler vardır,elleri görür gibiyim.
güzel, indirin şimdi elleri. aşk ı memnu'nun yiğenlere çektirdiği çileyi biliyorsunuz,
nice yağız delikanlılar amcasının evine giremez oldu. ben de geçen gün amca mı gördüm, dayı mı ? bilemiyorum. *
işte dizi gittikçe içimize işlemeye başladı önceden sadece yengem için tehlike arz ediyordum,
artık kuzenime de yaklaşamıyorum insan iki sohbet etmek istiyor, dertleşmek istiyor. ama yok ben yine oturayım mehmet'le dertleşeyim, ne lan bu.
yaralı stayla gibi oldum.

ama yeter saçmalıyorum sabahtan beri hiçbiriniz ne oldu betin benzin attı demiyorsunuz.
ölsem umurunuzda olmayacak o derece yani. hiç gelip bir derdin mi var, çiğköfteyi fazla mı
kaçırdın demiyorsunuz.demeyin yemedim zaten. kısacası bu hafta diziyi izleyemedim mehmet'le dertleştim, apaçiliğin erdemlerini öğrendim.
kötü yola düşmek üzereyim, hemen koşup boş zamanımda kitap okuyayım. haftaya görüşelim.
arkadas baskisiyla izlemeye baslayip muptelasi olunan, isimler haric neredeyse romanla baglantisi olmayan dizi. arayi kapatiyorum, artik salak salak bakmayacagim bu konusulurken. * *
ağlatmayın lan bülent'i.

o bebe ağladı içimiz cız etti. en iyi bülent ağlıyormuş gördük aferin lan velet, bihter'e de ögret ağlamayı.

bihter yakın çekimlerde o dudağın ne biçim yamuluyor lan senin.
--spoiler--
siz beni üzemezsiniz matmazel
--spoiler--
çarp iki tane o yamuk ağzına *
ve tabi ki firdevs hanım, son sahnedeki o bakışın ile devleştin valla.
(bkz: behlül sıçar)
dizide afedersiniz en şerefsiz karakter ne amcasına ihanet eden behlül, ne kocasını boynuzlayan bihter, ne de kızı için kumpaslar çeviren firdevs'tir. en şerefsizi beşirdir. Bu olaya şahit olduğu zaman, olayı adnan beye iletse idi bunların hiçbiri olmazdı. insanın kendine bu kadar iyilik yapan birine ihanet etmesi: olayı açıklamaması, korkakça kaçması, sonrasında ise "aman bana birşey olmasın" diye elindeki görüntüleri kasaya saklaması. güya nihal mutlu olsun diye böyle yapıyor ama herşeyini borçlu olduğu amcasına boynuz takan behlül, nihali nasıl mutlu edebilir. neyse hastalığı iyice arttı, yakında ölüyor herhalde, kurtulacağız...
bir süredir aşk-ı memnu ile ilgili yorum yapmama orucuna girmiştim ki, dün geceki bölümle orucumu bozdurdunuz bana. daha fazla tutamayacağım içimdekileri.

bihter şıllığı, önce senden başlayayım. ilk senden başlıyorum diye kendini önemli sanma. adnan ziyagil'in eşi olmuşsun ama adam olamamışsın sen. eve yeni gelen, işte ilk gününü geçiren çalışana, öyle götünü yırtar gibi bağırılmaz. hoş gerçi, anasına bak kızını al demişler. anan olacak firdevs kaltağı ne ki, sen ne olasın. anan karı, bütün gün elin adamlarıyla fingirdemekten sana edep, adap ne demek, öğretmemiş. dileğim tez zamanda ananı da alıp, o evden gitmen. hem başbakan da öyle demiyor mu zaten.

firdevs kalktağı, sıra sende. hayatımda senin kadar sonradan görme bir insan da görmedim. tavus kuşu diye boşuna demiyorlar sana mutfaktakiler. bu ne yüzsüzlüktür? çetin özder'i kafaladın işte. artık siktir olup git o köşkten. parmak kadar çocuğu ağlatmaya ne hakkın var senin? bir de pişkin pişkin 'bülentcim ablan evleniyor diye yalnız kalacağın için mi üzülüyorsun?' demez misin. suratına boşalasım geldi o an.

matmazel... seni severim, bilirsin ama artık uslan be kadın. o bihter şıllığına pas vererek, kendi kalene gol atıyorsun. muhattap olma şununla diyorum sana. dinlemiyorsun ki hiç beni.

nihal... kızım o telefon melodisini çok aradın mı? kapı mı çaldı yoksa okul zili mi, anlayamadım. bu kadar antika bir kız olduğunu bilmiyordum. evin eşyalarını almak için gittiğiniz mağaza da ayrı bir alem. sen ev değil, müze falan açacaksın sanırım kendine. allah tependen baksın senin.

behlül... bakıyorum da, sedef'le görüşmeye dünden razıymışsın. kızı aramadığını biliyorsun, kız sana 'sen beni aradın, tam açacağım sırada kapattın, sonra ben seni aradım, açmadın' diyor. 'ben seni aramadım' deyip geçiştiriyorsun. evet, aramadın ama bunu bir araştırmaz mı insan. 'acaba tuş kilidim mi açık kaldı da, telefonum kendisi mi aradı bu kızı' diye bir merak eder insan. ne kadar ruhsuzsun. kız bir mesajıyla seni ayağına getirdi. hiç beşir'in laflarına kulak asmadın, şimdi ayıkla pirincin taşını. 'nihal'i üzdüğünü görüsem, herşeyi anlatırım' demişti, unuttun mu? şimdi kozlar beşir'in elinde. artık seni ben bile kurtaramam.

beşir... bak seni sona sakladım, artık görev sana düşüyor aslanım. ölmeden şu işi çözüver, sen de kurtul, biz de kurtulalım. ben sana güveniyorum, bu işi başaracaksın sen. hadi aslanım, göreyim seni.
bu diziyi kız yurdunda izlemek ayrı bir keyifli oluyor. behlul bihteri opunce o nasıl bir iç çekiştir ya oooo hayvan gibi opyor falan demeler. kızların bastırılmıs duygularını ortaya çıkaran dizidir...
güncel Önemli Başlıklar