entry'ler (62)

bu adam benim babam

babasız büyüyen bi kız cocugu olarak bunca seneden sonra başınıza dönecem,yoruldum diyen bi yabancı şimdilerde.bi babanın tanımı farklı olabiliyormuş.ama yinede "bu adam benim adam" diye türkülerde dinleyince insan babasıyla gurur duyabiliyor.kız cocuguysun ya hani.ilk hayran oldugun erkek o ya hani ondandır deyip geçiyorum... yola cıkacakmış,baba bize ne getireceksin diye heyecanlanan yerinde duramayan kız cocugu degilim artık.sonumuz ne olacak? baba bak ben büyüdüm,bu benim sevdigim renk buda sevdigim yemek.bak buda kırık kalbim.sen yokken bi kaç liman aradım,sevdim onlarda sever gibi yaptılar.oyuncak ettiler kalbimi.sen olsan korurdun ama yoktun...baba bana yurt dışından hiç kırılmayacak bi kalp getirsene *
buda benim babam...

son dilek

bi yarim olsun istiyorum; keloglanın aykıza pişirdigi mis kokulu tarhanadan pişirsin bana ,bi yarim olsun istiyorum başucumda kaval çalsın bana.ha bu işte benim son dilegimdir.

vefasız

ameliyat olmaya karar verdigim gün,vefasıza yanlış msj attıktan sonra soguk 2 msj ardından, haluk leventin bu şarkısını dinlerken aklıma "açmışken kalbimide alsalar" düşüncesini düşüren mükemmel türkü.

bazen söküp atasım geliyor.... http://fizy.com/#s/13rwqe

hayatta anlık mutluluk veren şeyler

sıçtın mavisin de balkondan aşagıya ayaklarını sarkıtıp,parmak uçlarında hafifden rüzgarı hissederken gazı kaçmış buz gibi koladan alınan bi kaç yudum..anlıktır ama her yapılışta insanı mutlu etme ihtimali yüksektir.

sözlük yazarlarının itirafları

eskisi gibi sevemiyorum yalnız ve karanlık geceleri.erkenden zıbarıyorum.geceleri sessiz harflerden çok korkuyorum.bu gece niye ayaktasın diye sorma sözlük,inan bende bilmiyorum.ama çok ürktüm.hatta hemen gidip yatacam.gömecem kafamı yastıgıma.duymuyacagım özledigim o vefasızın,yalancının sesini.

aysel git başımdan

yalnızca alttaki mısralar da kendimi buldugum ama yine o mısralarda kaybolabildigim boyuttur..

olumum birden olacak seziyorum
hem kotuyum karanligim biraz cirkin
git basimdan istemiyorum
benim yagmurumda gezinemezsin usursun
uykularimi uyusan nasil korkarsin
hicbir dakikami yasayamazsin
isligimi denesen hemen dusurursun
gozleirim hizlandirir tenhaligini
yanlis sehirlere goturur trenlerim
ya olmek ustaligini kazanirsin
ya korku biriktirmek yetisini
acilarim iyice bol gelir sana
sevincim bir turlu tutmaz sevincini
git basimdan ben sana gore degilim
umitsizligimi olsun anlasana
hem kotuyum karanligim biraz cirkinim
sevindigim anda sen uzulursun
sonbahar ugultusu duymamissin ki
icinden bir gemi kalkip gitmemis
uzak yalnizlik limanlarina
aykiri bir yolcuyum dunya genis
buyuk bir kulak cinliyor icimdeki
cetrefil yolculugum kesinlesmis
sakin baska bir sey getirme aklina
git basimdan ben sana gore degilim

itiraf ediyorum sinemde yorulmuş,bezmiş bi kalbim var.görünürde birşeyleri yoluna koymaya çalışan genc gibiyim ama yaşlandım.saçıma aklar düştü.tüm hayallerimden vazgeçtim.çok feci fena felakat yoruldum.

geçmişi değiştirmek

yanlış bir hareket olur.geçmişi degiştirmek için çok geçtir.geçmiş unutulur."geçmişini unutmayan gelecegini bulamaz" der hep atalarımız,analarımız,babalarımız.

en güvenilen ve sevilen insandan kazık yemek

tutunacak dalının kalmamasıdır,bundan sonra kimseye güvenmem diye yeminler edilmeli ve sözünde durulmalıdır.

itiraf ediyorum; canım çok acıyor ama mutluyu oynamak zorundayım.

sözlük yazarlarının meslekleri

lise mevzunu ev kızı.

son koz

son adım,altın vuruş..

cümlede kullanalım efem;

bana benden başka bir dost varsa bilmem lazım
son doğum günümde kendime yeni bir ben aldım
bu cinayet
günahın en has hali ihanet
hakkımı ver gideyim adalet
"son kozum' olsun zorda sükunet"
kendime sarılır donarım....

kime ne

terim anlam :
Bu hayat benim 'le başlayan cümlelerin noktasıdır.
hayat benim kime ne ?acı benim kime ne ..

şiir anlam :
seni sevmek için ne kadar sebep varsa içimde
işte o kadar yalan uyduruyorum kendime, o kadar yalan. kime ne?
kendime yalanlarla tutunuyorsam kime ne?
kendimi sende unutuyorsam kime ne?
sende susuyor sende konuşuyorsam? kime ne ?
ben seni değil kendimi unutmuşum.kime ne ?
yalan yada gerçek ?? duygu yada mantık ?

http://fizy.com/#s/12lyel

özlemek

yüzünü görmek veyahut sesini dahi duymak istemedigin kimsenin bi anda,olur olmadık yer ve zaman da akla düşmesiyle kalbi sızlatan o duygu halidir.

futbolla ilgilenmeyen erkek

mükemmel erkek.bide siyasetten de söz etmiyorsa "gaymaklı gadayıf"tır.

ingilizce özlü sözler

the once and forever bloom gone with my sins,for hope i'd give my everything,all i wish is to dream again..

pokemon devri çocukları

saydekle pikacuyla büyümüş hatta ona özenip 9. kattan atlamış yaşıtları olan bebedir.onlardan biriyim.favorim saydekti.o kafasına vurması yokmu hele.bittigim andı..bende hatırası büyük.hatta hala "seni seçtim pikacu git getir,gelmezse gözünün yaşına bakma çek fur" diyesim var.

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

memur atmalarını bekleyen aile bireyine öfkelenince "istanbulda memur olasıca" tarzında cümleler sarf etmektir.

ahlaksız bir insanın ahlaktan bahsetmesi

dinime söven müslüman olsa anlayışının ortaya çıkmasına vesile olan harekettir.

neden saçların beyazlamış arkadaş

görüntü itibariyle 17 daş çatlasa 18 gösteren,yaşadıklarıyla 27sini yaşadıgına inanan yorgun;normalde 21'ini bitiren bi genç bünyenin aynada karşılaştıgı görüntü karşısında kendine sordugu soru."neden saçların beyazlamış arkadaş..."