1. 1.
  havada yaklaşık %79 oranında bulunan, simgesi n olan gaz.
  1 -1 ... redwinemania
 2. 2.
  Atom numarası 7,atom ağırlığı 14,008 olan, havada beşte dört oranında bulunan,rengi,kokusu,tadı olmayan element,nitrojen(simgesi N).
  ... italiano
 3. 3.
  basınç altında sıvıya dönüşen ve bu sebeple derin su dalgıçlarının vurgun yemesine sebep olan gaz.efenim sıvı haldeykene azot hızlı hızlı yukarı çıkarsanız, birden gaz haline dönüşeceğinden danmarları tıkar tabi beyin damarını tıkarsa hadi geçmiş olsun.kurtulsanız bile kırıtmanız kaçınılmaz olur...
  ... karga
 4. 4.
  Dalgıçlardaki vurgun hastalığına sebeb olan gaz.
  ... mavigeceler
 5. 5.
  Sembolu N2, özgül ağırlığı: 0,9673, yoğunluğu: 1.17 kg/m3 olan kokusuz,renksiz,tatsız,zehirsiz az boğucu gaz
  1 ... masteroff
 6. 6.
  ismini latince de 'doğal soda' anlamına gelen nitron dan alan element.
  1 ... notrinova
 7. 7.
  bitkide fazlalığı aşırı gelişme dolayısıyla bitki dokularında yavşaklığa neden olan element.
  yani aşırı büyüme dolayısıyla doku kalitesi düşer ve yumuşak olur. yapraklar koyu yeşil renkte, büyük ve şişkin, üstlerinde çoğunlukla noktalar halinde kabarcıklar görülür. genç yapraklarda şekil bozuklukları ve yaprağın kırmızı ya da kahverengi olduğu gözlenir. çiçek oluşum ve dayanımı düşer. çiçeklerin renkleri bozulur. hastalıklara karşı dayanım da olumsuz etkilenir. azotlu gübrelerin aşırı kullanımı bakır noksanlığına sebep olur.

  eksikliği öncelikle yaşlı yapraklarda açık yeşil-sarımsı yeşil-yeşilimsi sarı-sarı-krem renklerini takip ederek renk değiştirmesiyle görülür. bu esnada genç yapraklar yeşil rengini koruyabilir ancak normalden zayıf ve küçük gelişirler. azot noksanlığının devamı ile kloroz tüm bitkiyi sarar. kök-gövde dengesi bozulur, kökler uzun olur ancak yan kök oluşumu durur.

  bitki gelişiminde yaşamsal önemi olan bir bitki besin maddesidir. protoplazma yapısının esasını oluşturur, klorofil moleküllerinin yaılarında da yer alır. bitkilerin toprak üstü vegatatif kısımlarının sürgün ve yaprakların iyi gelişmini sağlar.
  1 ... rodcracker
 8. 8.
  yotaya girer girmez sizi kapıda sıcacık gülümsemesiyle karşılayan armağan ile yota atölyesinden üç yetenekli cengaverin aldıkları isim. her çarşamba oldcity comedy club'ta selamlıyorlar seyircileri.
  -1 ... kara kedinin golgesi
 9. 9.
  sıvı azota, daldırdığınız her şey donar. Kısaca muz ile çivi çakabilirsiniz.
  ... conspirator
 10. 10.
  sıvı azotun sıcaklığı yaklaşık olarak -220 santigrat derecedir.
  2 ... xenophobe