bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 31.
  nesin vakfı gibi faydalı bir kuruma sebep vermiş, bir dönem okullarda yasaklanan usta kalem.
  4 ... headacheda
 2. 32.
  görüsleri bir yana kitaplari okullarda dahi okutulmasi gereken,zübükve pasazadeadli eserleri yillar öncesinde yazilmasina ragmen bugün bile güncelligini koruyan dünya capinda yazar.
  4 ... mister no
 3. 33.
  mizah denilince , karamizah denilince ilk akla gelen büyük insan. oğullarından birisi şöyle demişti babası için : " türkiyenin yüzde 60'ı aptaldır yerine yüzde 40'ı akıllıdır deseydi bu kadar eleştirilmezdi"
  haklıdır bak. ama aziz nesin dolambaçlı yolları romanına saklasa da bir gerçeği dile getirme endişesiyle direkt olarak eleştirisini de yapar.
  4 ... nefti filhakika
 4. 34.
  Türkiyenin %60'sı aptal diyen,düşündüğün zaman haklı olduğu....karısı tarafından aldatılan ateist ve aydın yazarlarımızdandır ...
  2 -2 ... croshifseytan
 5. 35.
  turkiyede ki yozlasan insan iliskilerini,cikarciligi,kisacasi sistemsizligin ve duzensizligin duzen haline geldigi turkiyeyi eserlerinde cok iyi islemis.oldukten sonra da vakfi sayesinde cocuklara okuma sansi veren,degeri bilinememis,anlasilamamis yazarimiz...
  2 ... erotomania
 6. 36.
  türklerin tek icadı alafranga tuvalete musluk takmaktır diyen mizah yazarı.
  17 -2 ... der ve uzaklasir genc adam
 7. 37.
  babası atatürk' ü sevmeyen, kendisi de kemalizme bir zaman uzak durmuş ve ilerde pişman olduğunu belirtmiştir. uğur mumcu ile köy enstitüleri konuşmasına da katılması bu bağlamda dikkat çeker. çok kaliteli bir yazarımızdır. yargılanma çarkına takılanlardandır. (bkz: zübük)
  4 ... dekadans
 8. 38.
  1990'da kendisine vatan haini dediği için kenan evren'e tazminat davası açmıştır.
  7 ... endustriyel siyah
 9. 39.
  öldüğü zaman mezar yerinin gizliliği konusunda ali nesin büyük itina göstermiştir. gömüleceği gün vakfın bahçesinde 5 ayrı yere mezar kazılmıştır fakat naaşı bunların hiçbirine gömülmeyip sadece bahçıvan ve ali nesin in bildiği başka bir yere gömülmüştür.
  2 ... tanrilar cildirmis olmali
 10. 40.
  Çocukken kurana giden ama sonunda gerçeği anlayıp ateizm seçen erdemli yazarlamızdandır.
  15 -25 ... croshifseytan