bugün

özkan uğur'un eşi. o da eşi gibi übermensch. söz yazarı, ressam, yazar ve koreograf. kısacası sanatçı ruhlu. ''olduramadım'' adlı pek sevilen şarkının sözlerini yazmıştır aynı zamanda.

eşi kadar ön planda olmasa da, diğer benimsediği dalların yanında çok daha popüler olan şarkı sözü yazarlığını çok sevmiş..

işte bir de röportajı;

- Olduramadım şarkısı nereden çıktı?
Aysun Aslan uğur: Ben devamlı bir şeyler yazarım. Özkan almış yapmış, benim hiç haberim olmadı. Sonra birlikte baktık. Aslında iş hayatı için yazılmış şarkıyı, aşk şarkısı yaptık. ''Her seferinde yeniden keşfetmek Amerika'yı'' sözündeki Amerika'yı, aşk diye değiştirdik.

- ''Kopuktu zincir, olduramadım'' neler diyor?
aysun aslan uğur: Bir zincirin gücü, en zayıf halkası kadardır. O halka açıldığı zaman artık hiçbir şey yapılamaz gibi geliyor bana. Bizde de öyle. Tamam hala yapıyoruz, ama biz Türkler bir mucizeyiz. Yaşadıklarımızın dörtte birini bir ingiliz, bir Fransız yaşasın, çöker. Biz yapıyoruz. Nasıl yaptığımızı da bilmiyorum.

Özkan Uğur: Sting burada olsa nasıl olur mesela? Biz 15 sene öncesine kadar gitar teli bulamıyorduk burada.

- Ne olacak peki, buna rağmen olduracak mıyız?
aysun aslan uğur: Olduracaklar..