Kendisine "anne" diye seslendiğim şahıstır.
kafasinda ufak tefek arizalari bulunan insandir.
Beklediği tepkiyi alamadığı için tekrar anlatma ihtiyacı duymuş olabilir ya da daha önce anlattığını da unutmuş olabilir.
(bkz: anne)

aynı şeyi defalarca söyler. hiç bıkmaz, yorulmazda, haklıdırda.
napsın arkadaşı yoktur. bulmuşken birini çift dikiş anlatır durur.
en kötüsü de arkadaşının başından geçeni defalarca anlatan tiptir.
-Şimdi ben gidiyordum gecen yolda taammmi??

+evet abi!?

-taammi bak yolda giderken bi kiz vardi taaammmi??

+hı hı evet.

-anladin dimi yolda gidiyordum. Amina kodumun yolu bi bitmedi hahah. kendimi sikim iimi.
düzenli bi şekilde konuyla alakalı anekdotu diyaloga getiren kişidir.farklı birçok kişiye anlattığı için, kime anlattığını bilmez.tekrar anlattığı gafletini farketmeden yapar o ölümcül hatayı.hele bi de hevesli bi şekilde anlatıyorsa , ona durup haha hatırladım anlatmıştın bunu denmemelidir,üzülür.
Her arkadas grubunda bulunan kişidir.
replay tuşu bozulmuştur.
Çok heyecanlı anlatınca insan"yazık ya hevesi kursağında kalmasın" diye dinler. Ama artık her görüşmede aynı heyecan varsa insanın bi tane indiresi gelir. (bkz: sen bunu anlatmıştın) (bkz: hadi ya hangi ara)
45 lik olak gibidir. Harici hafızası yoktur. Sabit beyinlidir.
Bağımlı olabilir.

Malum zamanla beyin de pes ediyor.
uzayan dava sebebiyle mahkemeye defalarca çıkarılan insandır.
Ömrü hayatında birkaç hikayesi olan insandır. O bir kac hikayeyi de defalarca dinlersiniz kalbini kirmamak adına.
Umarım o insan da, "aynı şeyleri anlatmama rağmen ilk kez dinliyormuş gibi dinleyen mal" şeklinde bir başlık açmaz.
anlatacak pek bir hikayesi olmayan, bir iki hikaye üzerinden muhabbetini sürdürmeye çalışan insandır.
eniştem olur kendisi. bir gün mal mı var lan senin karşında deyip çakacam azının ortasına sabrediyorum.
plağı bozulmuş kişidir .Tamirciyi arayabilirsiniz.
Annemdir. Artık aynı şeyi anlata anlata olaya tiyatral bi hava katıp vurgu ve tonlamaları çok gerçekçi yapar.
Unutkan insandır. Özellikle sitresli olsuğum, düzensiz uyuduğum zamanlar çok unutkan oluyorum. Anlattığımı unutup aynı şeyi üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra tekrar anlatıyorum. Hatırladığımda veya anlatmıştın dediklerinde ise çok utanıyorum.
Ruh hastası. Evet.
Eski sevgiliyle ayrılma konusu favorilerindendir.
Kişi 3 - 6 yaş grubu gelişim çağında değilse ümmüğü sıkılabilir.
arkadaşlarımlayken ne zaman bir konu hakkında konuşsak ben daha önceden alakalı ne anlattığımı hatırlayamam. ancak "ben bu anı daha önce yaşamıştım" diye dank ederse anlarım bunu ve bunun sebebi bir sağlık problemi. ilk başlarda kendime sakladım bu problemi, kimseye söylemedim. arkadaşlarım sürekli kendimi tekrarlamamı yüzüme vurmadılar asla. şu an düşünüyorum mesela. aynı olayı bin kez anlatmış bile olabilirim ama yüzüme vurmayı bırakın üflediklerini bile ben hiç görmedim. ki hastalığımı onlarla paylaştıktan sonra kendimi tekrarladığım zamanlar uyardılar beni, yardımcı olmaya bile çalıştılar.

olayın "silik, balık, ruh hastası" kısmında değilim ama siz sanki biraz fazla hoşgörüsüzsünüz. kalp kıransınız.
genelde benle konuşan insanlardır çünkü malım bir kerede anlamıyorum şaka be şaka dinlemiyorum onlar da bunu farkedince tutup yüzümü bir daha anlatıp zorla dinletiyorlar.