evrenden torpilim var isimli kitabın yazarı. ilginç bir insan.
yazarlığının yanı sıra oyuncu ve seslendirme sanatçısı.
habertürk'te çoğu program tanıtımlarının sesidir. bir çok ünlü markanın reklamlarında da sesini duymak mümkündür.

http://www.ikeogut.com/
Ankara'nın ilk özel radyosu gün fm de tüm Ankara'yı peşinden sürekleyip Ankara turu yaptıran Radyonun delisidir
çok satanlar bölümünde, adı olmayan, kapağında ayna olan bir kitaba sahiptir. bu fikir kendisinden çıkmışsa eğer takdir edilesidir. * *
http://www.sosyalalem.net/aykut-ogutun-yeni-kitabi/
kendisini tanımazdım. bir tv programında * izledim. o kadar etkileyici ve merak uyandırıcı buldum ki kendini de kitabını da, ertesi gün bir tane edinip kitabından, elime alır almaz da bitiriverdim. hızlı okurum, çok okurum ama benden kaynaklı değildi bence. diğer enerji, kişisel gelişim savsatalarının yanında daha sahici duran bir kitaptı yazarın kitabı. çoğu arkadaşıma tavsiye ettim. daha sonradan en çok satanlarda olduğunu gördüm. pek sevindim. kime verdiysem kitabı , heyecanla bahsetti kitaptan. kendilerine de bir tane almayı düşündüklerini söylediler. evet, şimdi adı olmayan kitabı çıktı aykut oğut'un. evet, her şeyin bir bedeli var.evet hak etmiştir. evet, dışında ayna olan kitap pek de uygundur yazarın yazım tavrına. ama 30 tl etmez derim daha okumadan. bunu da bir kitaba sakınmadan 300 tl vermiş biri olarak söylemekteyim. daha çok kişiye ulaşılmak isteniyorsa, hele de böyle bir ülkede, indirmeli fiyatını aykut bey. bakıldığında o kalınlıkta bir kitabın ederi maksimum 15 tl dir. bir ayna kaç paradır? yok, illa aynalı olacak deniyorsa da aynasız alma seçeneği de olmalı.
gereksiz ve sıkıcı tekrarlar, anlaşılır olmak kaygısıyla lakayıtlığa varacak oranda basit anlatım şekli, genel üslubunda ağır basan noktalar. yine de evrenden torpilim var kitabı, bir insanın yaşadığı acı, tatlı, zor, kolay, garip, heyecan dolu deneyimleri içermesi, karmaşık yaşam tarzını basite indirgemeye dair küçük anahtarlar barındıran bir kitap olmasından kelli okunmalıdır kanaatindeyim.
üzerinde ayna olan bir kitap yazmış, okuduktan sonra kişi kitaba adını kendi veriyormuş, anladığım kadarıyla yaşam koçu veya onun gibi bir insan.
bence bir nlp terapistine ya da yaşam koçuna vereceğiniz parayla aykut oğut'un bütün kitaplarını alın okuyun, bi de üstüne bi tatil yapın ya da artan bi dünya parayla istediğinizi yapın, emin olun çok ama çooook daha faydalı olur, denedim, kendimden biliyorum...
kusursuz bir başucu kitabının yazarı. (bkz: evrenden torpilim var)
bu adamın en son kitabını yani kapağında ayna olanını büyük bir hata yapıp almış bulundum. e almışken de okumamak olmaz. bu nasıl bir yapmacıklık nasıl bir rezillik basitliktir. insan bu kadar da reklam yapar mı yuh be dedirten kitaptır. adam kitabın başından sonuna kadar eşi esra dan bahsedip bunaltır kendi seanslarına özendirdiği,gelin sizin de hayatınızı yoluna sokayım,soyup soğana çevireyim dediği yetmezmiş gibi bir de eşi kişisinin kitabından kıyısından köşesinden bahseder. ama nasıl ? şöyleki işte şunu şunu yaparsanız işte şu kadar bu kadar mutlu olursunuz ama esas yapmanız gerekenleri tabii kiiiii esra size kendi kitabında anlatıyor. alın okuyun mallar biz de bıdı bıdı bıdı ederek oturduğumuz yerden zengin olalım. kısa kesilecek kestirip atılacak bir insandır, gereksizdir. ayrıca kitabı da sırf sanırım o saçma kapağı yüzünden 30 tldir. yesinler senin reklamını neymiş okuyan koyacakmış ismini kitabın. tıhey de tıhey.

kitabı şu sıralar sadece ayna olarak kullanmaktayız ailecek. başka da bir halta yaramaz.
kendisiyle evrenden torpilim var kitabıyla tanışıp, aynalı kitabını da alarak muhabbeti ilerletmişliğimiz vardır.
şimdi mi? pek görüşmüyoruz. yalnız her banyoya girdiğimde çamaşır makinesinin üzerindeki kapağı ayna olan kitabını görünce 'yazık lan!' diyor, verdiğim paraya acıyacak gibi oluyor ama saçlarıma arkadan bakmama yardımcı olduğunu düşününce sakinleşiyorum.

her neyse,
şimdi ben pek sevmem öyle kişisel gelişim kitapları okumayı falan, lakin o gün hangi ruh halindeysem artık
girdiğim kitabevinde elime aldığım evrenden torpilim var kitabından rastgele bir sayfa okuyup, kitabın kapağını kapatarak kasaya gittim. bir şekilde almış bulundum yani. kitap fena değildi. en azından üç şey öğretti bu adam bana;

1) bizi öfkelendiren, kızdıran şeyler olmasından korktuğumuz şeylerdir.

önce beni nelerin sinirlendirdiğini düşündüm, ve sonra evet lan! dedim. ve zamanla öfkelenmek yerine korkumu yenmeye başladım. hakikaten müthiş işe yaradı.

2) bir olay karşısında direncimizi kaybedecek kadar kendimizden emin değilsek, yapmamız gereken olabileceğin en kötüsünü düşünüp ona razı olmak. böylece hem kendinizi iyi hissediyor, hem de mutlu oluyorsunuz. çünkü genelde olabileceğin en kötüsü olmuyor. hatta kendinizden beklediğinizden iyi bir performans sergiliyorsunuz. kaybedecek birşeyiniz yok çünkü.

3) her sabah uyandığınızda sahip olduğunuz şeyler için şükretmek.
bünyeye yararı; farkındalık ve güne iyi başlamak oluyor. eyyi oluyor.

gelgelelim bunların hepsini tek bir kitabından öğrendim, o ikinci kitaba ne gerek vardı? ilk kitabının yanında ayna hediye etse de olurmuş, zira şimdi bir kitap daha yazsa alır mıyım? aferim bildi, almam. dur lan kızmıyorum, çünkü kitap yazmasından falan korkmuyorum, ehe. ne hali varsa görsün, ben alacağımı aldım.

yalnız kendisine şunu söylemeden geçemeyeceğim,
şu adını bizim koyacak olduğumuz aynalı kitap ilk kitabının aynısı. sadece cümleler yer değiştirmiş.
e böyle olunca da aklıma şu geliyor,
bir gece yatağına yatmış esra hanımı beklerken 'bir kitabım daha olursa kapağı sırf ayna olsun' şeklinde aklına bir fikir geldi.
önce kapağı tasarladın, çok hoşuna gitti şimdi buna içi dolu bir kitap gerekliydi, ne yapsandı acaba? evet ilk kitabındaki cümlelerin yerlerini değiştirerek ve yazdıklarını tekrar ve tekrar yazarak bu işi başarabilirdin. nitekim öyle de yapmışsın. nasıl bildim mi?
ama hiç olmamış, soğuttun kendinden işte, ühü.
dublaj sanatçısı.
Tüm kitaplarını okudum. Hayat hikayesi başlı başına ayrı bi hikaye. Bi amacı olmadan Amerika'ya gitmek cesaret ister. Hayat yüzüne gülmüş güzel kitaplarının devamını bekliyorum.
Çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle evrenden torpilim var kitabını okudum ve hayatım değişti demek isterdim lakin henüz böyle bir şey diyemiyorum. Ama kişisel gelişim kitaplarına bakış açımın değiştiği de bir gerçek. Klasik kişisel gelişim kitaplarından farklı olarak Gülümseyin hayata pozitif bakın derin nefes alın gibi emir kipli cümleler kullanmak yerine kendi tecrübelerini anlatması sizi de ister istemez uygulamaya itiyor. Özellikle pizza siparişi örneği oldukça aklıma yattı. Siparişimi verdim bekliyorum gelişmelerden haberdar edeceğim.
Evrene mesajı olan yazar. Evrenden torpili de varmış diyorlar.
hakkında bu kadar az giri olunmasına şaşılan yazar. evrenden torpilim var, aynalı kitap, bu egoları şişirsek de mi saklasak kitaplarının yazarı. esra banguoğlu oğut ile evli. ayrasehri internet sitesinin sahibi. pozitif ve güzel insan.
"evrenden torpilim var" kitabını okudum. tanrı ile sohbet ve secret kitaplarından öğeler içeriyor. ama tabi özgün fikirler de var içinde. ben kitabı beğendim, oldukça akıcı. tavsiye ederim.
Şuan okuduğum harika kitabın yazarıdır.