öne geçtiğimiz her maçı vermeye dayalı bir futbol anlayışıdı.
şu amına kodumun topunu adam gibi oynatsan da öne geçtiğimiz maçlarda bize şu kalp krizlerini yaşatmasan olmuyor mu amk lan?
sıkıldık artık yahu, 1 gol at, sonra geriye yasla da yasla.
yiyoruz işte amk golü, hem de beraberlikle bile kurtulamıyoruz.
geriye bu kadar yaslama şu takımı lan aykut, yemin ederim gün yüzü görmedik küfürlere başlıycam birazdan ha.
futboldan anlamadığı aşikar teknik adamdır. fransızları kendine hayran bırakmıştır.
benim futbol anlayışımdan daha iyi değildir.
kocaman bir fiyaskodur.
boktandır. sokmak istediğim anlayıştır.
(bkz: adi komandit futbol)
her maçı vermek başka birşey değil.
futbol nasıl oynatılmazdan ibaret anlayışdır.
bu gece bienvenü ile düet yaptılar.
allah belalarını verecek.
-hehehe iki sıfır öndeyiz. artık kimse bana saraçoğlunda maç kazanamadı diyemez.

-baroni gir oyuna yarraam, top çevirecoğuk!

-anam, iki bir oldu, noliyki?

-henri saatleri taraftara dağıt. kurtarıcım olacaksın.

- iki iki heeeee, bana ne bütün suçlu aleks... seni hiç sevmedim süt oğlan, babanı da sevmezdim.
zico'nun kim olursa olsun golümü atarım anlayışından, kim olursa olsun golümü yerim anlayışına geçiştir.
geçen seneki galatasaray maçını pekiştiren anlayıştır. takım 2 farkı bulunca götü başı kaybediyor. ne tasadüfki bu olaylar hep aykut kocaman'ın tercihlerinden sonra oluyor.
Taraftara "Bienvenu ney la ? Ney bienvenu ? Kokain mi kullanıyosun Aykut hoca ?" naraları attıran bu anlayış maç bitiminde erken öten horoz deyimini akıllara getirir. Taraftar artık kazanacağı maçı kaybetmekten yılmış durumda.
maçı vermeye sebeb olmuştur bu adamda taktik felan anlayışı yok amk düz futbol oynatıyor alex bugün günündeydi niye alıyorsun?sow un yerine en kötü semih alınır benim bildigim hiç yoktan ilerde top felan tutar..sinirliyim ya çook oynattığı futbolu da taktiğide..
Bir kız olarak söylüyorum benden iyi anlamadığı kesin. beşiktaşla samet aybabayla dalga geçen fenerliler varya , aykut kocaman size müstehak.
70 dakika takıma hiç bir şekilde karışmıyorsun, bu arada takım önde. sonra da 70. dakikadan sonra takıma müdahale edip ya berabere ya da mağlup bitiriyorsun.

kolaymış lan, ben bile yaparım.
ödlek bir futbol anlayışı.

bi tane gol at çekil defansa.

berabere kalırsak bizden iyisi yok.
zidane´ın ronaldo´suz, barçayı elemesi, daha bi iyidir.
yunanistan'ın 0-0 1-0 anlayışıdır. kendisi bu anlayışın son temsilcisidir.

zira yunanistan bile son turnuvada bu ekol yerine yetenekli ayaklarıyla hücum futbolu oynamaya çalıştı.

lakin bizim hocamız (tırnak içinde hocamız diyorum çünkü kendisinin benim kadar dahi teknik taktik bilgisi yok ) hala bu anlayışla bir şeyler kazanabileceğini umuyor.

başka bir hocamızın sözüyle entry'mi bitireyim...

fenerbahçe savunma yapmaz , yaptırır !
Sunidir.
Yan top yapan ve insanları zehirlenmeden öldüren bir futbol anlayışıdır.
acilen türk futbolundan silinmesi gereken anlayış.
biletleri 1 lira yapsalar konyaspor'un maçını izlemeye gitmem.
(bkz: 2 0 berabere biten maç)
paslaşarak topa sahip olma üzerinedir. bir dönemin barça'sı böyle oynuyordu...

gs'lileri anlarım acıları var da, şu adama laf edecek kadar yavşak ve vefasız fenerliler beni üzen. sıkıcı futbol filan demiyonuz mu hele orada daha da bitiyorum. oğlum koskoca fenerbahçe lan bu, sizi eğlendirmek için değil kazanmak için var. aykut kocaman da sadece kazanmayı düşünen birisidir. sıkılan varsa gitsin 31 çeksin...
al gülüm ver gülüm beraberliğe yat gülüm.
Aykut kocaman teknik adam olursa ise benden de Messi olur.

Bu adam futbol oynadı, hem de forvet...
Bu adamdan teknik direktör olup böyle futbolu nasıl oynatır?
Fenerbahçe'nin el freni bu adam, dikkat edin; futbolu ileri oynayan gol atmak için çıkan özellikle yıldız olan ve hucüm futbolu oynayan oynamayı seven her futbolcu ile problem yaşıyor ve takımı huzursuz ediyor.

Bunun için Fenerbahçe'nin futbolu futbolcusu gelişme gösteremiyor. Kendi takımlarında fırtına gibi olan futbolcular Fenerbahçe'ye gelince kağnı arabasına dönüyor.

Benim sistemime uymuyor dediği futbolculara bakın.
Bunun en çarpıcı özelliği Alex, gol ve asist kralı olan futbolcu üstelik oyunu okuma takımı yönetme gibi becerisi olan bir futbolcu nasıl bir sisteme uymaz, bunu diyen ya geri zekalı ya da şahsi kin kıskançlık içinde olmalı.
Bugün Hagi veya Alex ayarında bir futbolcu almak için en az nakit 50 milyon euro bütçe lazım.

Aykut kocaman veya herhangi bir teknik adam oyunu sahada oynayan futbolcu kadar okuyamaz.
Sahada oynayan futbolcu rakibin oyun fizik gücü moral ne yapmak istediği gibi teknik adamdan daha iyi anlar. Maçın gidişini ne olacağını daha iyi görür. Ne nasıl müdahale etmek oynamak gereğini teknik adamdan daha iyi algılar ve anlık 5-10 dakikada yapacağı müdahale ile rakip çözülür dağılır.

Bu inisiyatif kullanan futbolcu ve buna izin veren teknik adamlar başarılı olur.
Oysa böyle maç içinde verilen anlık karar ile rakibini çökerten arkadaşlarını yönlendiren futbolcu 1-2 maç sonra sistemime uymuyor diye takımın oyununu bozuyor diye hemen kadro dışı veya yedek kalıyor.
Örn: Alex, Van hooijdonk.
Futbolcunun oynama isteği yok oluyor, kendini futbola vermiyor futbolcu fizik ve ruhsal kayba uğruyor. Sakatlık kendine bakmaması vs sorunlar ve takımdan gönderilmesi kaçınılmaz.

Aykut kocaman dan teknik adam olursa, at tarağından tulumba tatlısı olur diye sosyal medya paylaşımlarına yanlış diyebilir miyiz?