bugün

aşkın güngör'ün hüzünlü bir aşk hikayesini anlattığı romanı.
kitabın arkasındaki tanıtım yazısı şöyle:

"Yenildim ey aşk, al beni ayaklarının altına..."

Aşkın Güngör bu kez aşkı anlatıyor ---daha doğrusu ayrılığı.
Üç genç insanın benzer kaderlerine değinen; aşkı, hasreti, ayrılığı anlatan bir roman bu.
Revnak, Mehri ve Hazan adlı üç arkadaşın mektupların mahzun satırlarıyla, şiirlerle, şarkılarla yaşadıkları aşk, kalbinize dokunacak. Belki de unutulmuş bir şiirin yaralı dizelerinden biri sırdaş olacak size.

Kitaptan alıntı:
Aklımı terk etmen için anılara yöneliyorum. içime saklıyorum kendimi. izimi hep buluyorsun. Hınzır bir çocuk gibi geliyorsun peşimden. Kendini unutturmuyorsun. O zaman, şimdiki gibi, şiir olup akıyor gece. Yıldızlarını ayıklıyorum. Uyak kaldırıyorum sevdanın şerefine. Dizeler içiyorum. Çakır keyif bakıyorum hayatın gözlerine. "Vay canına!" diyorum. "Vay canına! Ay'mış hayatın gözü! Ay! Tek gözünü kapatıp da bakmış hayat bunca zamandır bana!" işte böyle... seni bu denli özledikçe... 'aykolik' oluyorum...

Teknik Özellikler
Kitap Adı: Aykolik
Türü: Gerçek Yaşam Roman
Sayfa Sayısı: 104
Kağıt Tipi: II. Hamur
Kapak: Aşkın Güngör (Çinli illüstratörSoung Youfeng'in çalışmalarından kolaj)
Yayıncı: BU Yayınevi - Eylül 2005
15 günlük çaylaklık süremden sonra yeniden sizlerin arasına gelmiş bulundum. Aykolik Aykoliyek ile aynı hesaptır.
sözlüğün en ünlü kişisi olmaya çalışmaktadır.
Donuzladım.

Bıktım bunlardan.
sözlüğün yürüyen cinselliği.
Tövbeler olsun yareppim.

görsel
Buna bakınca diyorum ki Aile ve sosyal politikalar bakanlığı, uzaktan eğitim programına benzer bir program geliştirmeli.

(bkz: Uzaktan evlat sevme programı)
Toplum olarak o kadar boktan bir haldeyiz ki böyle resimler çeken bir genci kınıyoruz.

18. Yüz yılda kalmış halen aklımız kültürümüz ve estetik anlayışımız. Bence kendini mutlu hissediyor ise sorun yok.

Fakat genç adam toplum için sorun teşkil ediyorsun. Toplum cadı avını sever.

Bir sürü ahlak bekçisi davranışlarını sürekli sorgular. Seni sürekli bir kalıba sokmak ister. Toplum böyle fotolar çeken birinin önce cinsel yönelimini sonra da akıl sağlığını sorgulamak ile mükellef malesef. Yoksa sadece bir kaç foto için insanlara kimlik biçmek kadar ruh hastası bir durum olmadığının farkında olmazlar.

ileride bu fotolardan utanacaksın çünkü toplumun arasına karıştığın vakit sende toplum gibi düşüneceksin. Maymun ve muz deneyi gibi. Onlar muza ulaşırken canları yandı sonuçta muzu da elde edemediler ve senin muza bu kadar rahat ulaşmana izin vermeyip canını yakmak isteyecekler.

Saygılar.
Şu çocuğu bi silin allah aşkına ya.

Yaş sınırı yok mu şu sözlükte kardeşim?
Eğlensin dursun genç adam. ben donuzladım, rahatsız olan, görmek istemeyen donuzlar. Zaten hepimiz sözlüğün bittiği konusunda hemfikir değil miyiz? O halde sorun yok.

Donuz iyidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.