bugün

Avrupa Parlamentosu (AP) Bütçe Komisyonu Başkanı Fransız Parlamenter Alain Lamassoure, "Türkler ve Avrupalılar Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğini istemedikleri için" AB açısından "Türk sorunu" diye bir meselenin kalmadığını savunduğu demeç.

bir mehmet altan değilsek eğer "bizde çok fazla üzülmedik doğrusu."

http://www.internethaber....ni-alain-lama-468890h.htm
gözlerin dolmasına yol açan demeç.

ab'ni de al, siktir git bi çay koy.

ab şakşakçısı birand ve türdeşleri üzülsün, bizim için * aşağı kasımpaşa olayı geçerli.
isabet olmuştur. yıllarca kandırılmıştık ne de olsa.
saçma bir demeçtir. bir şeyin kapanması için ilk önce açılmış olması gerekir. açıktıda bizmi fark edemedik?
şu an o kadar kötü oldum ki, tüh ya kapatmasalardı ya la keşke, tüh tüh tüh, vah vah vah.
hükümetin dahil herkesin bunu bilmesine rağmen şaka gibi avrupa birliği bakanlığı kurmasının dünyada eşi benzeri olmayan tiyatral bir performanstır.
avrupa da yunanistan italya ispanya çöktü. ayakta kalan ingiliz ve almanlardan başka bir tek türkler oldu. Fransızlar da sıkıntılı döneme yaklaşıyor. en iyisi aslında isviçrenin yaptığı. sikerim ab nizi ben sizden üstünüm demek daha iyi. alın sizin olsun birliğiniz.
suriye şimdi de ab ülkelerine bomba atıcak.
batı sevdalılarını üzen açıklamadır. sikimsonik ab ülkeleri krizin içindeyken kriz bizi teğet geçmiştir efenim.

şakirt mode off

aynştany plus mode off
türkiye diye bir defter yoktur ki kapatasın, isabet olmuş abye girmediğimiz böylece tc bekar kaldı alayınıza girecek sayın ab yetkilisi.
ab uyum yasaları adı altında akpnin dayattığı kurnazlıklar ne olacak, sorusunu akla getirir.
terörle mücadeleden tut bugün yüzden fazla gazeteciyi içeri tıkan pek çok bahane bu ab uyum yasaları adı altında bu halka dayatılmıştı.
1699 yılında beri Batı'ya girmeye çalışıyoruz 313 yıldan beri batı bize giriyor hala akıllanmadık.
ya ne olur ab. ye girelim diyen tipleri duyar gibiyim.
fransızlardan tiksiniyorum. sebebi sarkozy denilen ibiş. ab mevzusu vesilesiyle bunu belirtmek istedim.
(bkz: çok da lülü)
alsın o defteri totosunun içine koysun.
Onları uygarlık düzeyine çıkartan kriterleri al ankara kriterleriolarak uygula disiplinli olarak kapında köle olmazlarsa ben de bir şey bilmiyorum..
alanında yetişmiş bir tarih öğretmenim batılı ülkelerin türkiye'ye gereken ılımı göstermeyeceğini ancak hiçbir zamanda sırtlarını dönmeyeceğini söylerdi. buna istinaden avrupa defterinin kapandığını düşünmemekteyim.
avrupa birliği defteri hiç bir zaman kapanmadı,kapanmıycaktır,çünkü biz şuan zaten avrupa birliğindeymişik gibi standartları uygulamaya çalışıyoruz,iyi de yapıyoruz
Şimdi gelsin türk birliği. Buna yönelirsek avrupa bizi havada kapmaya çalışır!.
hemen türk birliği kurma çalışmalarına başlanmalıdır.
isabet olmuştur. bu defter çok mu ağır da biz kendimiz kapatamıyoruz onu anlayamadım?
bu kadar zorlamanın ve yalakalığın ne anlamı vardı. sonuç, biz istedik onlar vermedi! zaten adamların yaş ortalaması belli bir kaç nesil sonra adam bulamayacaklar birliklerine. kokoreç e özgürlük!
koymuşum avrupa birliğine. türk islam birliğini kurmaya çalışılmalı.
swoboda "Türkiye'yi AB'den ve AB değerlerine saygıdan uzaklaştırmak istemiyorsa değişmek zorunda." diyor. yıllardır aynı maval, değişin, hiç kendiniz olmayın! bizi takip ve taklit ediniz, mutlak suretle bize benzeyin. siz kimsiniz? sizin değerleriniz ne? kendi içinizde bile birbirinize ayak bağı olmuşken, birbirinizle birlik içinde olmaktan rahatsızlık duyarken( ingiltere birlikten çıkmak için çırpınırken) değerlerden söz edip verilen sözleri unutacak kadar ahlaksızca-pervasızca hala avrupa birliğinin değerlerinden söz etmeniz( Kuzey Kıbrıs halkını olumlu referandum sonucundan dolayı ödüllendireceğiz. Finansal ve politik anlamda Kuzey Kıbrıs'a Avrupa Parlamentosu olarak yardım edeceğiz.") bu milletin midesini bulandırmaktan başka bir şey değil. " Müslümanlara Ayrımcılık ve islamofobi" gibi nefret söylemlerine sessiz kalmanız, nasıl bir birlik olduğunuzu açıkça ortaya koyuyor. hükümette yasakçı yaftasını yapıştırırken; daha dün kokoreç yasaklansın diye baskı yapan siz değil miydiniz? bu başlık altına, ekonomiden tut, ırkçılığa ve dinsel ayrımcılığa kadar binlerce yalanlarınız yazılır ama sizin olayınız, "yıllardır yıkanmış beyinlere ezberletilen kelimeler gibi" hiç değişmeyecek. kriterleriniz bize uymuyor!

--spoiler--
"Evet, Türkiye'yi istiyoruz. Ama bugünün Erdoğan'ı tarafından temsil edilen Türkiye'nin Avrupa'da yeri olamaz.
--spoiler--