1. 1.
  birincisi amerika ve israil'in bop ve müslümanlar arasında mezhep çatışmaları için kurduğu daeş'i, boko haram'ı, el kaide'yi müslüman sanıp veya müslüman olduklarına inandırıp islama hakaret etmeleri, ikincisi ne idüğü belirsiz bazı sözde sahte tarikatçıların bazı yanlışlarını görünce hemen islama saldırmaları, yani özelden genele saçma tümevarım çıkarım yapmalarıdır. söz gelimi lenin, stalinve mao ateist dikatörlerdi ve milyonlarca insanı katlettiler buradan hareketle tüm ateistler katildir diyebilir miyiz? ateist tümevarım mantığına göre diyebiliriz.
  7 -4 ... yagmuradam44
 2. 2.
  Yoo din allahın oluncaya kadar kafirlere karşı cihad ediyorlar adamlar işte.
  2 -3 ... rasyonel birey
 3. 3.
  (bkz: ateizm kaostur)

  (bkz: ateizmin adalet anlayışı)

  (bkz: ateizmin ahlak anlayışı)

  (bkz: ateistlerin sadece islama saldırmaları)

  (bkz: ateistlerin tesadüf sandığı bazı gerçekler)

  (bkz: ateistlerin aptalca genellemeleri)
  2 -3 ... yagmuradam44
 4. 4.
  terör dini olmasından mütevellit teröre karşı gelen herkes haklıdır.
  2 -3 ... entel manda
 5. 5.
  milyonlarca müslüman sünni ve şii şeriatı için birbirine düşmanlık ediyor ve mezhep çatışmalarına seyirci kalıyorsa burada genellemenin küçük bir topluluğu kapsadığını iddia edemeyiz.

  suriyeli,
  ıraklı,
  mısırlı,
  pakistanlı,
  iranlı aşırıcı sünniler ve şiiler birkaç yüz kişiden müteşekkil mikro azınlık mı?

  ibn teymiyye ve gazali'nin hilkat garibesi, beytül hikme'ye sırtını dönen şaşalı teamüllerini amerikalı ve israilli vatan hainleri mi piyasaya sürmüştü?

  öz eleştiri yapmayı bilmediğimiz için bu haldeyiz, sadece din adına konuşmuyorum. biz müslüman ümmeti ve türk milleti olarak kendimizi eleştirmeyi bilmiyoruz.

  bu yüzdendir ki türlü türlü felaketler ve musibetler hep bize tasallut oluyor.
  1 -1 ... epsilon pi
 6. 6.
  niye sadece kendimize bu gözle bakıyoruz, belki komünizm ve kapitalizm, hristiyanlık ve budizm hakkında yapılan genellemeler de yanlış?

  niye münafıklığı ve ahlaki tutarsızlığı maneviyatmış gibi pazarlıyoruz biz?
  ... epsilon pi
 7. 7.
  sünni ve şii mezhepçisi gangsterlerin manevi rehberi obama veya clinton değil, ibn rüşt ve farabi gibi islam alimlerine muhalefet edip müslümanları cehalete sevk eden ibn teymiyye ve gazali'nin akla ziyan tevilleri idi. bütün müslüman ülkelerinde kahredici bir mağlubiyet yaşamış garip bir dünya tasavvurunu yeniden diriltme sevdanız boşuna, bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek.

  sebebi de elbette ki kendi cehaletimiz, küreselci çetenin en çok tahammülsüz ve öfkeli gençleri harcadığını da unutmamalıyız.
  ... epsilon pi
 8. 8.
  islam alemi türkiye cumhuriyeti, malezya, endonezya ve katar gibi birkaç müslüman ülke dışında mezhep çatışmalarıyla,
  dini ve siyasi liderlerin yozlaşmışlığıyla,
  adaletsizlikle,
  haksızlıkla,
  zulümle,
  kitlesel cinnet, şiddet ve cehalet hareketleriyle son yüzyılın en feci perişanlığını yaşıyor.

  bu çılgınlığı azgın ve hoyrat bir inkarcılıktan ve cılkı çıkmış aşağılık kompleksinden ziyade islam'ı dışlamayan öz eleştiri kültürüyle önleyebiliriz.
  1 ... epsilon pi
 9. 9.
  sırf bizim gibi düşünmüyor diye yakasına yapıştığımız her müslümanı kafir ve gavur ilan ede ede piyasa derdimizi doğru bir üslupla izah edecek aklı başında adam bırakmadık.
  ... epsilon pi
 10. 10.
  Bir insanın ateist olması için evreni ve doğayı anlayamaması lazım. Bu da ancak çağımızda mümkün olan bir şey. Şehir yerleşkelerinde gökyüzüne bakmayı unutmuş, bir hayvan bir çiçek belki bir yeşillik bile göremeyen, insanın kurduğu düzenin içine sıkışmış köhne bir zihniyetin inancıdır ateizm.

  Ötesi değil.

  Bu nedenle dünya siyaseti ve dünyadaki devletler, örgütler, mücadeleler, savaşlar, toplumsal olaylar hakkında sistematik veya doğru çıkarımlar yapmaları mümkün değildir.
  1 -5 ... yok herif