bugün

ateistim diye geçinen allahsız, kitapsız ve cahil güruha verilebilecek tokat gibi sorular ve cevaplardır! ancak bunları anlamaya yetileri olmadığı için malesef bizler tebliğ ettiğimizle kalacağızdır. ama maksat tebliğ! belki içlerinden bir tane zeki bir insan çıkar da sorgulamaya başlar diye uğraşmaktayız. bir kişi dahi kurtarabilirsek ne mutludur bize...

1) evrim var diyon! peki maymunların evrim geçirmediğini nasıl açıklıyon?
2) allah yok diyon hani göremiyom nerde diyon peki çayın içindeki şekeri görüyon mu? ama çayın içinde şeker olduğunu biliyon.
3) koministlik en iyi ynetim biçimidir diyon paylaşımcılıktır diyon o zaman sen çok afedersin karını da paylaşmayı da mı göze alıyon?
4) müslümanlar cahildir diyon! peki allah cc yi görememek kadar büyük cahillik var mıdır bu alemde?

şimdi tokat gibi sorulardan tokat gibi cevaplara geçiyoruz:

1) evrim varsa bi kere insan maymundan gelmişse bu nasıl çelişkidir ki maymun evrimleşmez? hadi maymunu geçtim maymundan geliyoruz diyelim onun öncesine ne diyon? tek hücreden mi bu hale geldik bunu senin aklın alıyo mu? büyük büyük dedem benim tek hücreli bi canlı mıydı? şaka gibisiniz ya!

görmeye gelince amerikayı görmüyon ama vardır diyon bu nasıl çelişki? allahı da görmüyon ama inanmıyon sence bi terslik yok mu burada?

2) allah yoksa eğer bunca alem bunca kainat bunca arş-ı ala bunca feza bunca arz nasıl meydana geldi? hepsi tesadüf mü? sence tesadüfle açıklanabilir mi bunca kompilike yapılar ve grift nosyonlar (burada beyin ölümü gerçekleşiyor, ateisin yani)

3) kominizm nedir? herkes eşittir der herkes malını mülkünü paylaşır der ve allah cc haşa yoktur der. şimdi bunca yazdığım delilden sonra kominizme inanıp afedersin ama karını da paylaşmayı göze alıyon mu sen? her şey paylaşılırmış oldu be! ben kazanayım o yesin böyle saçma bi sistemdir kominizm.

ve son tokat gibi cevap!

4) bu tokat gibi soruma ben deyil newton cevap verecek: "bir insanın tanrıya inanması için başparmağına bakması yeterlidir" bu cevap da size fazlasıyla kafidir. arif olan anlar kani olan düşünür.

amin.

ek: benim atam maymundur diyenden hayır gelmez ve bütün pedofililer ateyislerden çıkar unutmayın! gündüzleri bir daha girmeyeceğim her taraf ateyis oluyor. *

ek2: şefaaat ya rasulallah!
(bkz: imana sokup sokup çıkaran muhabbetler)

tanım: ateistleri terleten sorulardır.
birader ben insandan geldim senin ataların maymunsa ben bilmem cevabı bunlardan bir tanesidir.
yaratıcın kim, ağan kim, paşan kim, hanım kim, nigar kim, kim kim kim kim?
edit: tokat olmasa da bi şaplak görevi görür, hadi bakiyim kızım.
(bkz: selin diyon)
darwin'e ''gözün evrimini açıklarmısınız'' diye sormuşlar, adam kendi teorisinden soğumuş.

çünkü gözün evrimi yok, göz evrimleşmediyse teorileri zaten çöküyor.
cevap 1) cahil insanların bilmek istediği şekilde insan maymundan gelmemiştir. gelgelelim darwin bile böyle bir teori ortaya atmamıştır. insan maymun ile ortak atadan gelmektedir. aynı ev kedileri ile kaplanların olduğu gibi.

cevap 2) bu artık sıkmaya başladı. atistlerin çoğu allah ya da yaratıcı yoktur derken bahane olarak nerde göremiyorumu kullanmaz. kutsal kitaplardaki çelişkilere bakarak buna karar verir. bu arada ateizmden başka deizm vardır ki kutsal kitapları ve peygamberleri reddeder ve sadece tanrı fikrini savunur. kavram ve olgu olarak ateizmin bir kademe altı bir görüştür.

ateist biri dünyanın ve evrenin oluşumuna tesadüf kelimesiyle yaklaşmaz. çünkü çoğu bilim adamı evrenin ortaya çıkışını araştırmayı hala sürdürmektedir. fikri olmadığı konularda bilmiyorum diyebilme özgüveni vardır. ama teist biri her olayı yaratıcının hikmetine bağlar ki bu işin kolaya kaçma yoludur. kutsal kitaplar dünyanın yaşını 6000 gibi komik bir rakamla ortaya atmaktadır. fakat günümüzde biliniyor ki dünyanın yaşı en az 6 milyardır.

cevap 3) komünizm ve bunun alt oluşumu olan sosyalizm eşitiği savunur. şu an dünyadaki sıcak paranın %8'i dünya nüfusunun %90'ının elindedir. geri kalan %92'lik oranda para ise %10'luk nüfus diliminin içerisindedir. ali ağaoğlu gibi devlet içinde devletleşmiş insanlar varken asgeri ücretle yaşam savaşı verenler vardır bir tarafta. bunu görmeyen ya da görmek istemeyen körün önde gidenidir zaten. paylaşmak deyince ilk olarak karını kızını paylaşmak geliyorsa aklına problem sendedir. nazım hikmey güzel özetlemiş sosyalizmi: yarin yanağından gayri paylaşmak her şeyi...

cevap 4) müslümanları cahillikle suçlamak her kesim için geçerli değildir. sonuçta bir insanın inancı olabilir ki sosyalizmi benimsemiş bir insan inancı olanlara zaten saygı duyacaktır. aynı eşcinsellere saygı duyduğu gibi. fakat gelgelelim kutsal kitaplarda geçen öldürün emri (tevbe suresi 5.ayet), el ayak kesmeye yönelik ayetler (maide suresi 33. ayet), kadını aşağılayıcı ayetler ve hadisler (kuran ın kadını aşağılayan ayetleri, buhari) kutuplarda namaz ve oruç sorunsalı, inanmayanlar için kullanılan domuz, eşek gibi bir çok ifadeyi gerçek hayatta uygulamaya çalışan insan zaten cahilin önde gidenidir. faşist ateizm fikrini savunmayan bir insan bile eline bir kere olsun kutsal saydığı kitabı almamış onu türkçesinden okumamış insanı cahillikle çok kolay bir şekilde itham edebilir.

birinin kafasını kesen bir ateist göremezsiniz, din adına okul bombalama, insan öldürme gibi çağ dışı bir şeyi bir ateist asla yapmaz. ateist insan düşünür, sorgular ve neticeye varır. daha güzel bir dünya amacı güder bu kadar basit. ayrıca kominist değil komünisttir doğrusu.

saygılar.

edit: işte tipik bir tesit mantığı: okumadan eksile. okumaya karşı bu kadar önyargılı olmayın be gözüm. sonra cahil deyince cahil dedi oluyor.
(bkz: insanların eğlencelerini gaspeden alçak ateistler)
tokat gibi olmayan güldüren soru cevaplardır.

adam dalgasına başlık açıyor bizim millet de buraya üşüşüp cevap veriyor. eminim ki işbu yazar kendisine verilen ciddi cevapları görüp gülme krizlerine giriyordur. ee haklı da.
--spoiler--
kominizm nedir? herkes eşittir der herkes malını mülkünü paylaşır der ve allah cc haşa yoktur der. şimdi bunca yazdığım delilden sonra kominizme inanıp afedersin ama karını da paylaşmayı göze alıyon mu sen? her şey paylaşılırmış oldu be! ben kazanayım o yesin böyle saçma bi sistemdir kominizm.
--spoiler--

ateist insanın komünist olmak gibi bir yükümlülüğü yok.

komünizm, sosyalizm kadının paylaşılması gibi hede ile birlikte anılamaz, aksine kadını bedeni üzerinden sömürülmesine karşı çıkar, ben hiç komünist dansöz görmedim örneğin ama arap, mısırlı dansöz çok gördüm veya ashabın boşadığı bir kadını dakkasında başka bir adamın kaptığı bilinir, kadını mal olarak gören, alıp satan, sadece cinsel açıdan yararlanılabilir nesne olarak gören akım komünizm değil dindir.
her şeyden önce, 4. sorunun cevabını yazar kendi vermiştir zaten yazdıklarıyla.

1. sen ateizmin ne olduğunu bilmeyen bir cahilsin.
2. fiziksel yöntemlerle çayın içindeki şekerin ayrıştırılıp tekrar katı hale getirilebileceğini, iş o kıvama dahi getirilmeden tatma duyumuzla hissedebileceğimizi bilmeyen hard cahilsin.
3. komünizm ile ateistliği bağdaştırabilecek kadar ultra cahilsin.
4. bu sorunun cevabını zaten dolaylı olarak bize vermişsin.

şeklinde cevaplandırılabilecek sorulardır.
ancak (bkz: #12996472) gibi bir entry giren yazarın ateistlere Allah'ın varlığını kanıtlamaya çalışan yazarın ağzından çıkacak şeylerdir.
mantıklı cevap verilip prim yaptırılmaması gereken troll soru ve cevaplarıdır. hatta ironi içerdiğini düşünmekteyim.**
(bkz: cevab veremedi)
(bkz: tokat)
allah'ın varlığını onu göstererek kanıtlayamazsınız zira allah sadece kıyametten sonra gösterecektir kendini ama varlığına delil olarak evrendeki kusursuz nizamı gösterebilirsiniz. bilim adına keşfedilen herşey zaten yaratıcının varlığına delildir*. dna şifreleri çözüldü herşey ortaya çıktı diyenler bir sineğin kanadının dahi yaratılamamış olmasına* ses çıkarmıyorlar. imam-ı azam ebu hanife (rah) 'in kaptansız gemi anısını bir çoğumuz biliyoruzdur. geminin kaptansız hareket edemeyeceğini kabullenen bünyeler koskoca kainatın kendinden oluştuğunu ve kendi kendine bir düzen içinde hareket ettiğini söyleyebiliyorlar. uzun lafın kısası bu inanç meselesidir. inanmayan inanmayabilir tabi ki. bizim görevimiz inanmayanları keşke inansaymışım demeden önce uyarmaktır gerisi onlara kalmış.
sözde kusursuz nizamlarıyla allahı kanıtlamaya çalıştıkları bunun delildir efenim...
hiç de tokat gibi olmayan, saçma, ateistleri dine döndürmeye çalışan sorulardır. kimsenin inancı kimsenin işi değildir. ayrıca her ateist, darwin'in evrim teorisine inanacak diye bir şey yoktur. her ateist, illa varoluşa neden arayacak diye bir şey yoktur. bırakın ateizm'le uğraşmayı, ateistler sizle uğraşıyor mu?
sözlükte ilkokul zeka seviyesine sahip yazarlarımızın bulunduğunu gözümüze gözümüze sokan başlık. komünizm ile ateizm' in ne olduğunu bilmeyeninden tut, şekerle tüm bilim dünyasının kabul ettiği bir teoriyi çüretebilen beyinsizlerin bulunduğu bir topluluk olmuş bu sözlük. sözlük için üzülüyorum çok yazık.
Ateizmi niye misyonerliğe çevirdiniz?
--spoiler--
allah yoksa cinleri nasıl açıklayacaksınız ey ateistler?

--spoiler--

(bkz: düşen bir uçakta hiç cin bulunmaması)
kahvehanede uzun süren çalışmalardan sonra hazırlanmış olması muhtemel sorular ve bu soruların cevapları.
(bkz: lise terk)
soru: (bkz: allah yoksa camileri kim yarattı)
cevab: sübhanallah imana geldim.
liseli bile denmeyecek bir denyonun iç hezeyanlarını sözlüğe vurmasıdır. gülünüz, geçiniz.