bugün

dine bu kadar karşı dura dura (şu an değilse bile en sonunda) ateist olacak/olmuş laiklerdir.
(bkz: hem ateist hem de laik katli vaciptir habip)
tanım: dinsiz laiklerdir.

güzelim cumhuriyetimize sahip çıkın; laiklikle kafayı bu kadar bozacağınıza.

cumhuriyete sahip çıkmak adına da inananlara saldırmayın; içte ve dışta onca düşman varken... (bunların içinde dini kullananı da var , laikliği de tabi)

dip not: ha laiklik için atatürk ilkesidir, vazgeçilmez diyorsanız... devletçilik ve milliyetçilikten neden vazgeçtiniz?
laikliğin ne olduğunu bilmeyen insanın genelleme yapması ile ortaya çıkan şey. laiklik bir din veya öğreti değil bir yönetim biçimidir. kişilerin dinsel eşitliğini sağlamak için vardır. ateistliği empoze etmez aksine insanların her dini rahatlıkla seçebilmesini sağlar. her devlette bazı yasaklar olabilir ama bu onların diğer yaptıklarını görmemezliğe gelmeye neden olmamalı bazıları türban yasağı yüzünden türk toplumunun islamı dünyada en rahat yaşayabilen halk olduğunun farkında değildir. özendikleri suudi arabistan'da sahabelerin mezarları suudi devleti tarafından tahrip edilmiştir zamanında ingiliz altınlarıyla müslüman türkleri sırtından bıçaklayanlarda bu şerefsizlerdir. ama laik türkiye müslümanlığın tüm kutsal şeylerini korumuştur haçlı ruhuyla savaşan emperyalist avrupa devletlerini yenmiş ve döneminde özgür olan tek müslüman nüfuslu devlet olmuştur buda o çok küfrettiğiniz büyük önder atatürk sayesinde oldu.
yazarlarımıza derslerini iyi çalışmalarını sağlatan başlık. ama öyle internetten , vikipediden araklamakla olmuyor laiklik. laik dedilen amerikada adamlar dini sembollerle işe ve okula gidiyor.

(bkz: vikipediden bi koşu bakıp gelmek)

tanım: varolsunlar canııım kitlesi
mantıksız bir tanımlama. zira, ateist laik olmaz! yani dinsiz allahsız bir adam nasıl laik olacak ki? misal eski rusya. sovyetler'de din yasaktı bu yüzden de "laiklik" gibi bir uygulamaya da ihtiyaç yoktu.
ayrıca milliyetçilikten de kimsenin vaz geçtiği yok. ben şu zamana kadar milliyetçiliğe sayıp sövüp laikliği yücelten birine rastlamadım! komünistler milliyetçiliğe sayıp sövebilir ama onlar komünist, dolayısıyla bir komünistten laik olması beklenemez! adam zaten ne allah'a ne de dine inanıyor.
devletçilik ilkesi konusuna gelince, bence "neden devletçilikten vazgeçtiniz" diyen kişiler cumhuriyet tarihini iyice oturup okusunlar. devletçilik günün şartlarında mecburen uygulanmak zorundaydı. zira memlekette işi yapabilecek özel teşebbüsler çok azdı ve bunların da maddi kaynakları çok kıstlıydı. günümüz de böyle mi?
ayrıca dünya'da laik develet kalmadı önermesi de çok yanlış! zira dünya'da israil dışındaki bütün ülkelere kendi uyguladıkları hukuk kuralları ile ülkelerini yönetiyorlar, bir çoğu da ya seküler ya da laik. tabii bazıları iran'ı islam hukuku ile yönetildiğini sanıyorlar ama yanılıyorlar. kardeşim iranda bildiğin mecelle kanununu uygulanıyor (isteyene bedavdan iran tarihi,coğrafyası ve siyaseti dersi verebilirim). suudi arabistan zaten ayrı bir alem, çorba gibi bir sistemleri var! bu dünyada şeriatla yolu ile yönetilen tek ülke var o'da israil! bana kalırsa başlık açacak arkadaşlar bazı konularda kendilerini biraz daha bilgilendirmelidirler, zira böyle bilgi ve fikir fukarası olup da "her şeyi biliyorum ben" diyen tiplere tenasül aletimle gülüyorum.
(bkz: günün şartlarında uygulanamayan bir başka ilke)

(bkz: laiklik)

ateist laik olmaz elbet.zaten saçma ama gerçek olan da bu ya...

aynı yerle kahkaha atıyorum kardeşlerim.
sahte müslümanların yanında melektirler.

toplasan kaç ateist laik var, toplasan kaç sahte müslüman var?
baklava çalanın içeri tıkılması ile bankaları ceplerine uçuranlara dokunulmaması arasındaki gibi bir ilişki var burada.

burası msn olsaydı şimdi ilgili kişiye ampül gönderirdim. neyse floresanla idare etsin.