artık bundan sonra adı hep hdp ile yan yana anılacak olan kişi.
Radikal kemalistin kenarından köşesinden alakasının olmadığı ve liberalizm ile sentezlenebileceğini düşündüğüm bir düşünce biçimi. Kürt millyetçileri ve Siyasal islamcıları nefret zemininde birleştikleri şeydir. Atatürkten iki kesim ölümüne nefret eder zaten..
Atatürkün ilkelerine ve düşüncelerine sahip çıkanlardır.
Gençlerimiz arasında sahtesini degil gerçeğini görmek istedigimizdir. Bir yerlerine Atatürk imzalı dövme yaptırmak, "Atatürk'ün askerleriyiz" diye slogan atmak, profil fotoğrafına Atatürk koymakla gerçek Atatürkçü olunmuyor. Lakin maalesef daha nutuk okumamış, Atatürk'ün ilkelerinden bihaber (Atatürkçüyüm deyip altı oktan milliyetçiliği görmezden gelen tipler mesela yeni CHP'nin milliyetçiliği ayaklar altına alan tipleri), onun yapıp ettiklerini bilmeyen bazı tipler türedi ve Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışıyorlar. Atatürk'ü ve Atatürkçülüğün adını lekeleyen zavallı tipleri Atatürkçü diye lanse eden Frank Lucas gibi tiplere fırsat vermemeli.
hayatım boyu olmadığım olmakta istemediğim sürekli uzak durduğum ilkelerdir. bizim atamız alparslan melikşah yavuz fatih gibi insanlardır 1881 de doğan biri benim için ata falan değil komutandır.
kemalizm ideolojisini benimseyen kişiye denir. atatürkü ve yaptıklarını sevip atatürk'e ve ilkelerine bağlılığı olan kişidir.
Adamdırlar. Zoruna gider bazılarının.
gerçekleri % 1 civarıdır diğerleri ata üzerinden pirim kasan tiplerdir. evet hatta net ötesi...
Atatürk ticareti yapan kişidir.
onun için dünyanın sadece atatürkün ilke inkilapları anıtkabir nutuk kitabından ibaret olduğu sanrısına kapılan atanın yaptığı her işi emme basma tulumba gibi gibi kafa sallayarak doğrudur diyen halk arasında kemalist olarak adlandırılan kişilerdir.
(#40967878).
beynimin gayet de yerinde olduğunu düşünüyorum çünkü sorgulama yetim diye bir şeyim var. sense atatürkün onda biri kadar beynini kullanabilme yetin olsa bir şeye benzerdin.
(bkz: kürt lütfen)

Edit:baktım kürt bile değil siyasal islamcı bir dümbükmüş.
BENiM VE HEP ÖYLE KALACAĞIM.
amellerinin feyizlerine kavuşmuş ve ileride de kavuşacak mümin ve muminelerdir.
tüm sanatkarların takındığı sıfattır. nedense ben atatürkçüyüm deme, bunu kanıtlama ihtiyacı hissederler.
%80 neden atarükçü olduğunu bile bilmez.
%70i hakkında bilgi sahibi olmadan tamamen etraftan etkilendikleri için bu görüşe sahip ve çoğunluğu 15-20 yaş arası. atatürkçüyüm diyenler oturun kendinizi sorgulayın. neden ?
bazılarının dediğinin aksine asla terörist değildirler, asla vatan haini değildirler. bundan sonrası başlıkla az alakalı;
bizim çağdaş türkiyeden kastımızı heralde 14 yıl önce olmayan(!) okullar, köprüler ve yollar sandı sayın cmhrbşkn kalp kalpp. laiklerdir ve atatürkün okumaktan, öğrenmekten asla taviz vermeden kurduğu bu türkiye cumhuriyetinin de kurulduğu gibi kalmasını istemektedirler. herkesin dininde özgür olmasını, fakat siyasetle dinin ayrılması gerektiğini savunurlar ki, öyle olmalı. türkiye cumhuriyeti laik kalmalıdır. çağını yakalamalıdır, önderlik etmelidir. çağdaşlık yolla köprüyle okulla değil, doğru düzgün eğitim sistemiyle, sanatla ve kültür bilgisiyle oluyordur. beyinleri yemeyin.
Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını benimseyen, bunların ülke için hayırlı olduğuna ve sürekliliği için mücadele veren kişilere denilen özelliktir. Vatanlarını ve milletlerini seven, kimseye zararı dokunmayacak insanlardır. Bu ülkenin gerçek insan! Larıdır.
bir kısmı statükocudur ve inançlara saygı duymaz. işte bunların dinci yobazlarla aynı zihniyete sahip olduğunu düşünüyorum. al birini vur ötekine.

not: bu tespit demokrat olmayı başaranları asla kapsamıyor.
Atatürk'ün sözlerini mutlak doğru kabul edenlere verilen sıfat.
görsel
http://www.youtube.com/watch?v=njw7sGNMKRE
https://www.youtube.com/watch?v=20N-XTZFKvY
işte kaliteli bir atatürkçü.
şiddetle izleyiniz.
ileri görüşlü bir liderin ilke ve inkilaplarına sahip çıkan ve onu gelecek nesillere taşıyan kesim.
şu olaya en çok üzülen kesim. diğer kesimlerde olayın üstünü örtmek (tayyipçiler) veya rant sağlamak (Kemalistler) için elinden geleni yapıyor.

atatürkçüler de olmasa bu ülkede yaşanmaz amk.