bugün

Herkes bişiler yazmış da asıl problemi söylememiş. Türkiye cumhuriyeti 20.yyda okuma yazma bilmeyen paşası olan sikimsonik bir devletin bakiyesi olarak kurulmuştur. Eğer cumhuriyet olmasaydı türkiye şu an pakistan düzeyinde bir refaha, huzura ve medeniyete sahip olacaktı.
maalesef atatürk öldüğü gün türkiye de öldü :(
Sen 600 yıl şeriatla (adaletle) dünyayı yönet sonra cumhuriyet (içi boş özgürlük) kurulsun ve 100 sene sürüm sürüm sürün! Sonra, omo ozgoroz böz de! Sanki dünyadaki diğer halklar esirmiş gibi. Hahaha ulan bu kemalistler yüzünden iki yakamız bir araya gelmedi gelmezde.
Hımm! Osmanlı adaleti!

Şöyle birşey mi o?

(bkz: ikinci Abdülhamit in mazlum askerlerini astırması)

Bu arada, Osmanlı adaleti nasıl bir adaletse, ele geçirdiği ülkelerde hayırla anan kimse yok. ingiltere bile daha hayırla anılıyor sömürgelerinde.
sözlükte şeriat isteyen amipler var. bizim gözümüzde teröristten hiç bir farkınız yok. ha hala gelişemiyorsak sebebi gene bu islamın arkasına sığınanlar yüzündendir. islamla yönetilen hiç bir ülkede hayır yok. bunuda unutmayın. bir fırsat verseler çomarlığı bırakıp ülke iyi yerlere gelecek ama yok.
Yani havanda su dövülmüş, hep dışa bağımlı yaşayıp üretim yerine hazır alınmış dışardan Buda gelişmeme nedenlerinden biridir. Burda parti ayırmaksızın yazıyorum. Kısmen üretim olsada bu bizi birinci dünya ülkeleri seviyesine çıkarmamış. Tabi içerde darbeler, iç kaoslar eksik olmamış. Abdnin eli hep ülkenin içinde olmuş. Son yıllarda bir atılım üretim büyüme var tabi buda sancılı oluyor. Bizi savaşa sokup 50yıl geriye atmak istiyorlar.
Açıklanamayacak durum. Her şey yapıldı. Türbanlar, şapkalar yasaklandı, ezanlar Türkçeleştirildi, ülkenin her köşesi heykellerle donatıldı.

Niye yaaaa niyeeeee
Gelişmemesinin en büyük sebebi Menderes dürzüsüdür. Ülkenin içinden geçmiş resmen. Sonra da asker bi' hata yapmış ve asmış herifi. Takıntılı bir milletiz cancağızım. Vay sen nasıl astın diye diye, ülkede ideolojik kutuplaşma oluştu. Yüz yıl geçmiş; hâlâ Osmanlı deyip duran kopçikiler var bu memlekette. Ulan tamam, Osmanlı benim de atam; fakat iki yüzlülük etmeden Fatih'e dua okuyorsan, Atatürk'e de et! Hıyarağalığı etmenin ne lüzumu var? Üstelik bir de müslüman olacağız. Akıllanmamız için illaki "keşke Yunan galip gelseydi" diyen hainin dediğini mi yaşamamız gerekiyor? Ağzına sıçtırmışın herifleri! Bu vatan, bu devlet, bu millet bizim! Öldürseler de yatırıp kesseler de doğruyu deyin, delikanlı olun!
Şeriat(adalet) ten sonrasını okumaya lüzum yok.
Türkiye Cumhuriyeti bir "bakiye" değildir. Bir şey alınıp satılmadı. Tarihin gördüğü en büyük devletleri kurmuş bir milletiz. Bu milletin yeni kurduğu bir devlete "bakiye" demek hadsizliktir.
cumhuriyet öncesindeki 100 yıllık modernleşme hareketini çöpe atıp sadece 1923'ü temel alarak gelişmeye çalışırsanız bok gelişirsiniz. saygılar.
Ne olduysa 1950'den sonra gelen sağ partilerin yüzünden oldu. Dilerim sonları tez olur.
istiklal mahkemelerindeki işini tamamlayamadığı için başımıza gelen durum.
1950'lere dek gelişmekteydi, hak yemeye lüzum yok.
mustafa kemal paşa ülkeyi kurtarmakla kalmadı, o ülkeyi olması gereken fikirler üzerine oturttu, sistemi kurdu ve bizlere emanet etti.

biz emanete sahip çıkamadık.
bugün halen sıradan bir ortadoğu ülkesi değilsek, mustafa kemal paşam sayesindedir.

lakin gidişat iyi değil gibi.
Sen başına rte gibi birini getirip, sonra 20 yıl onu başta tuttuğun halde hala nasıl çökmedi, asıl onu sorgula.
Atatürk nasıl temel attıysa artık, uğraşsanda çökmüyor.
osmanlı gelişmiş de ne kadar gelişmiş? Yıkılıp gitmiş osmanlı devleti. hani yallah avrupa'ya diyordunuz, şimdi ülkeyi mi beğenmedin?
Gelişmiş ülkeler 1920-2000 arası müthiş bi şekilde sanayiye ve teknolojiye yöneldiler. Biz ise şapkaları ve türbanları yasaklamakla meşguldük. Olsun en azından bize geride kalan heykeller var. Ekmeğimizi bana bana yeriz. Onlar otomotivlerin ekmeğini yesin, biz heykellerin. Afiyet olsun.
Eşşek siken geri zekalı hamesetçiler yüzünden.

Ahlaksız herifler sokağa çıksanız çarşıda pazarda 3 kere kazıklanmadan eve giremiyorsunuz.

Bu durumda gelişmek mi hahaha hahaha.
omo bozom kotsolomozo hokorot odoyorlor...
Dünya sanayi devrimi yapmış... sen borca batıp kapitülasyonları kabül edip allah için bir tane çivi çakmamışsın ülkede.

Tek yaptığın köprü, cami, hamam, saray olmuş.

Dünya savaş sonrası götünü toplarken, bildiğın sıfırdan kuruldu bu aq ülkesi!

Nankörlüğün de bir sınırı vardır.
Akıllara
2 atom bombası yemiş, yerle bi olmuş, kapitülasyon yapıp ebesi sikilmiş Japonya 2. Dünya Savaşından sonra kalkınırken,

Türkiye aynı zaman diliminde neyle meşguldü sorunsalını getiriyor.

Üff bana ne ya. Anamı da zikzen eleştirmem işte. Oley şak şak şak. Chp çok güzel. Oley. Heykeller çok güzel.
atatürk ün kurduğu ülkenin 100 yıldır gelişmemesi...

böyle bir cümleyi kurmak için insanın embesil ve idiot arasında bir zekaya sahip olması gerek (embesil-embesilite, idiosi; zeka geriliği sıralaması olup tamamen tıbbi bir terimdir. bunu hakaret olarak algılayanların doktora gitmesine gerek yoktur. zekaları yetersiz olduğundan tanımı hakaret olarak algılarlar.) şu an ülke olarak avrupa'nın afganistanı seviyesindeyiz.
son 30 yılda ve özellikle 20 yılda eğitim, ekonomi, üretim, istihdam, gelir, sanat, siyaset, sosyal yaşam, ahlak ve etik değerler, kent kültürü, bir arada yaşama sorumluluğu, vatandaşlık-yurttaşlık yükümlülükleri, birey aile kültür vb açıdan yaşanan dejenerasyon-çöküşün farkında olmamak için insanın embesil olması gerek.

evet, bu embesillerden öyle çok var ki...
bir gayrimenkul satışı yapsalar, bankadan kredi çekseler yasal olarak mülk satışı iptal edilecek, çektiği krediyi ödemese akli melekesi yerinde değil diye rapora bakıp kredi veren bankaya "bu akılsıza neden para verdin?" diye soru sorulacak banka sorumlu tutulacak insanlar oy kullanıyor ve benim geleceğime karar veriyor.
yetmiyor, sözlüğe gelip "atatürk ün kurduğu ülkenin 100 yıldır gelişmemesi" diye başlık açıyor.
zafer hava limanı.
Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası havalimanı. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet vermesi nedeniyle Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanıdır. Açıldığı tarih itibarıyla Türkiye'nin dördüncü büyük havalimanıdır.

atatürk'ün kurduğu ülkeye türkiye'nin 4. büyük havalimanını kütahye'nın ilçesine kuran zihniyet yüzünden türkiye 60 yıldır gelişemiyor.
havaalanının kurulduğu lokasyona kuş uçuşu olarak 80km mesafede uşak, 130km mesafede bursa, 150km mesafede denizli (cardak) havaalanları var. hepsi adeta sinek avlarken türkiye'nin 4. büyük havaalanını kütahyanın ilçesine kurmak...
2012-2020 yılı arasında garanti verilen yolcu sayısı 9 milyon, kullanan yolcu sayısı 300 bin (küsuratlar yuvarlanmış rakam) projede hata payı %97.
milyarlarca dolar kimin cebine gidiyor?
ve bu israfı alkışlayan, havaalanı yaptı diye sevinen övünen halk.

ondan sonra kalk "ototork'on kordoğo olkonon 100 yoldor goloşomomoso" de.
Başörtüsüyle şapkayla uğraşmak varken iş mi şimdi senin dediğin. Gelişmekle zaman mı harcasaydık bir de.
Gelişmek için burjuva sınıfına ihtiyaç vardır.bizim ülke de devlet bu sınıfın kendisinden bağımsız olarak güçlenmesini istemez.
Bu sebepten bizDe köklü burjuva yerine dönem zengini vardır.
Atatürk dönemi inönü dönemi Menderes dönemi demirel Özal RTE dönemi zenginleri vardır ama bunlar burjuva değildir.
Dönem sonunda servetleri el değiştirir.
Devlet eğitimli şehirli dünya standartında zengini sevmez.
Kendisine muhtaç tozcu tokatçı yandaş tetikçileri sever.
Bu bizde değişmez.
Ülkenin seküler kesimi hala devletçi kalkınma denilen masala inanır.
Küresel sermayeden nefret eder.
Bu ortamın doğal sonucu budur.
Atatürk'ün bu konuyla ilgisi yoktur.
Ekonomiden anlayan bir insan değildir atam.